Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą

Wydawnictwo: Literatura
Bożena

Opowieść o Julku – niezłym ziółku. O budowaniu bardzo skomplikowanych, do niczego niesłużących maszyn i urządzeń. O hodowli zaskrońców w pudełku, zaklinaniu kamieni i… nieudanym wysadzeniu w powietrze pewnej łódzkiej kamieni­cy. To właśnie dzięki wielu swoim pasjom Julek został poetą. I to takim poetą: że choćby przyszło tysiąc pisarzy i każdy tysiąc strof by wysmażył, i każdy nie wiem, jak...

że choćby przyszło tysiąc pisarzy
i każdy tysiąc strof by wysmażył,
i każdy nie wiem, jak się nadymał,
nikt nie dogoni Julka Tuwima.

Rany Julek! to napisana ze swadą historia dzieciństwa Juliana Tuwima. Znajdziecie tu wiele historii z jego życia poprzeplatanych wierszami i żartami. A wszystkie tak barwne i wybuchowe, jak mikstury chemiczne małego Juliana.

Ilustracje Joanna Rusinek.

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl

Anna | 2016-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Kolejna książka czytana razem z moim synem. Tym razem poznajemy radosne, niesforne dzieciństwo małego Julka, który w przyszłości zadziwi nas takimi wierszami jak "Lokomotywa" czy "Ptasie radio".
Świetna zabawa.

O tym znakomitym poecie pisałyśmy już tak wiele razy, że nie jestem pewna czy znajdę inne słowa niż dotychczas by zachwalać jego twórczość. Bo Julian Tuwim jest nam już doskonale znany i bardzo przez nas wszystkich lubiany. Jego tomiki wierzy stoją na naszej półeczce ciesząc się, że moja Alicja, a może i w przyszłości Natalka - chętnie ich słucha, a wiele nawet utworów zna już trochę na pamięć. Nie kochani. Nie pomyliłam książek, okładka którą widzicie powyżej jest właściwa. Skąd więc nawiązanie do Juliana Tuwima? Zaraz Wam wszystko wyjaśnię.

Lektura, którą chciałabym Wam dziś przedstawić to nie zbiór rymowanek dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima, lecz historia jego życia. To nic innego jak ciekawa i zabawna opowieść o tym wspaniałym poecie. W dodatku są to prawdziwe wydarzenia, a nie jakaś tam fikcja literacka. I choć czytając ja mamy wrażenie, że własnie poznajemy jakąś niesamowitą postać, której istnienie jest niemalże nie możliwe. A wydarzenia w niej opisane są tak...

Przeczytana: 22 grudnia 2013

Książka jest the best.
Szybko się czyta i "sprzedaje" nam ciekawostki z życia Julka Tuwima.
Nie znałam poety z tej strony, którą nam przedstawia Agnieszka Frączek.
Chylę czoła za pomysł i realizację :)

ziza | 2013-05-09
Przeczytana: 09 maja 2013

Szczerze uwielbiam panią Agnieszkę jako poetkę, czytamy wiernie jej wspaniałe książeczki, jednak Rany Julek bardzo nas zawiódł.
Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Liczyłam na jakieś rewelacje typu fajne przygody Julka... tymczasem okazało się że przygody byłyby fajne, niestety strasznie nudno opisane i jeszcze na dodatek w czasie przeszłym- na przyszłość polecam autorce książki tego typu pisać jedynie czasem teraźniejszym. Ach i zapomniałabym prawie- w książeczzce są też wiersze... dość cienkie jak na Julka Tuwima i panią Agnieszkę. Można przeczytać(np w bibliotece), ale szkoda na to pieniędzy

ola_x | 2014-10-20
Przeczytana: 19 października 2014

Świetna książka! Jaki był Julek zanim został poetą Julianem? Eksperymenty na "taburecie", zbieranie zaskrońców, problemy z "artmy". I wiele innych ciekawostek.
Bardzo fajna pozycja, nie tylko dla dzieci :-)

niechpanisiada | 2013-07-10
Przeczytana: 2013 rok

Ta książka została tak napisana, że raz śmieszy, raz wzrusza - czyta się ją jednym tchem.

nonienotak | 2017-08-11

Kto nie uwielbiał w dzieciństwie wierszy Juliana Tuwima, ten trąba. Albo Słoń Trąbalski. Pełny tekst na: https://nonienotak.wordpress.com/2017/08/11/rany-julek-tuwim/

Sosnowaigielka | 2016-08-02

Humorystyczna biografia przedstawiająca młode lata Juliana Tuwima i szereg jego pasji.

KoKo | 2013-12-19
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Fajny pomysł. Szkoda tylko, że tak krótko.

Daria | 2017-07-13
Przeczytana: 2013 rok