Kapelusz Pani Wrony

Wydawnictwo: BIS
Dorota_1988

Dowcipne i mądre opowiadania, których akcja dzieje się w lesie, ogrodzie i na łące. Poczytamy o tym, w jaki sposób odnalazł się zaginiony kapelusz pani Wrony, jakiego bohaterskiego czynu dokonał bojaźliwy Wystraszek, poznamy historię niezwykłego małżeństwa bociana Mikołaja z piękna żabką i zobaczymy ogród, w którym zamieszkało NIC.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=722

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=722

Wiola | 2019-02-01
Przeczytana: 05 listopada 2018

Naprawdę ciekawa historia, ale słownictwo dość trudne jak na lekturę szkolną.

Anna | 2018-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2018

In plus:
- dowcipne, inteligentne opowiastki o zwierzątkach
- przecudne ilustracje
- nienachalny morał
- chichoczące Nic

In minus:
- brak

mamatosiaczka | 2017-07-05

Książeczka trafiła w moje gusta i myślę, że dzieciom również się spodoba. Piękne ilustracje Iwony Całej, na pewno zwrócą ich uwagę. Duża czcionka ułatwia czytanie tekstu, który to czyta się naprawdę przyjemnie, z uśmiechem na twarzy. Z bajek dziecko może wynieść wiele dobrego, np. to że trzeba pomagać innym i, choć czasem się boimy, to możemy dokonać wielkich rzeczy. Język, w jakim autorka opisała wszystkie historyjki jest czytelny i zrozumiały dla dzieci. Po każdej przeczytanej opowiastce, warto o niej porozmawiać z pociechą i wspólnie wyciągnąć z niej morał. Wszystko to zamknięte jest w pięknie ilustrowanej twardej oprawie. Historyjki sprawdzą się również idealnie jako czytanki przed snem.
Ostatnie opowiadanie jest według mnie najciekawsze i bardzo zabawne. Młody bocian Mikołaj, zakochał się...w żabce Izabeli, z którą planuje się ożenić. Jakże to tak? Bocian z żabą? Przecież bociany żaby jedzą? Rodzina bociana nie jest zadowolona i nie akceptuje tego związku. Tym bardziej, gdy...