rozwińzwiń

literatura dziecięca
Wydawnictwo Literatura
2018-01-01
2018-01-01
dla dzieci książki pies szczeniaczki

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Reksio. Wielka księga przygód Ewa Barska, Marek Głogowski, Anna Sójka
Ocena 7,8
Reksio. Wielka... Ewa Barska, Marek G...
Okładka książki Legendy polskie Wanda Chotomska, Małgorzata Flis
Ocena 6,7
Legendy polskie Wanda Chotomska, Ma...
Okładka książki Asiunia Joanna Papuzińska, Maciej Szymanowicz
Ocena 7,7
Asiunia Joanna Papuzińska,&...
Okładka książki Nowe przygody Bolka i Lolka Wojciech Bonowicz, Grzegorz Gortat, Ewa Karwan-Jastrzębska, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Michał Rusinek, Wojciech Widłak, Maciej Wojtyszko
Ocena 7,1
Nowe przygody ... Wojciech Bonowicz, ...

Jak dla mnie - 10 :) Rewelacyjna książeczka o pieskach, miłości do nich, a także o rodzinnych relacjach. Moje dzieci miały jedno zastrzeżenie do niej - za krótka! Rozdzialiki krótkie. Pani Wanda Chotomska z wielkim wyczuciem wplątała w prozę elementy swojego poetyckiego talentu :) Polecam wszystkim!

5 roznych psiaczkow, 5 histori 5 opowiesci. Moze w glowie ci sie to nie zmieci. Polecam.

Cudowna książka dla najmłodszych

Cudowna książka dla najmłodszych

Hela na zakończenie roku w 5-latkach dostała w prezencie "Pięciopsiaczki" Wandy Chotomskiej. Był to całkiem fajny wybór, ponieważ ta książka również znajduje się na liście lektur szkolnych (wydaje mi się, że w 2 klasie). Mam pewne wątpliwości, czy jest odpowiednio dostosowana do czytelnika II-klasisty - sądzę, że to raczej książka do słuchania w przedszkolu, niż do czytania w 2 klasie (chyba, że w ramach ćwiczenia czytania). "Pięciopsiaczki" znajdują się też na liście lektur "Cała Polska czyta dzieciom". Fabuła jest stosunkowo prosta, a język dostosowany do młodego odbiorcy. W domu rodzinnym Karoliny przychodzi na świat 5 szczeniaczków, czyli tytułowe pięciopsiaczki. Kiedy trochę podrastają, rodzinka rozpoczyna poszukiwania dla nich nowych domów - tak oto poznajemy historie Misia, Ciapka, Pędzla, Klaksona i Myszki. To książka naprawdę godna polecenia - samo nazwisko autorki zachęca do przeczytania dzieciom, a dodatkowo jest dobrym wyborem do ćwiczenia samodzielnego czytania. Nasze wydanie posiada ładne ilustracje Kasi Kołodziej - one również zachęcają dzieci do tej książki. Pierwsze wydanie miało miejsce w 1985 roku, ale ja chyba nigdy wcześniej nie miałem z tym tytułem styczności. Polecamy, daję 7,5/10 - dzieciom się podobało.

Książka „Pięciopsiaczki” Wandy Chotomskiej zabiera małych czytelników do świata Balbiny i jej pięciu szczeniąt.
Moje przedszkolaki z zapartym tchem i z uśmiechem słuchały interesujących przygód małych piesków. Okazuje się, że jest przy nich dużo roboty, a każdy z nich zawsze coś wymyśli.
Język jest przyjemny i lekki, co sprawia, że przedszkolaki polubiły tę historię od początku.
Serdecznie polecam.

Przeurocza historia, która spodoba się wszystkim miłośnikom psów – małym i dużym. Ciekawa, zabawna i z morałem. A w dodatku pełna merdających ogonków. Polecam!

Piękna książka dla dzieci, moja lektura z dzieciństwa <3

Piękna książka dla dzieci, moja lektura z dzieciństwa <3

Przesłodka bajeczka w kilku rozdziałach dla miłośników futrzastych, ogoniastych rozrabiaków.

Cudo

Cudo