Kareta z piernika

Wydawnictwo: Literatura
dla dzieci
Dorota Smakuje

Słodkie, miodowe, toruńskie pierniki... Ach! Aż ślinka cieknie na sama myśl o nich. Zastanawialiście się kiedyś, jak powstały? To ba rdzo romantyczna historia... Możemy wam tylko zdradzić, że wszystko zaczęło się od młodego piekarczyka Mikołaja, który pokochał Kasi ę – córkę znanego cukiernika z Torunia…

źródło opisu: Literatura, 1988

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Basia | 2013-03-30

Chotomska zachwyca. Piękna bajka o zakochanych, o przeciwnościach losu, szczęściu i spełnieniu. I dla dzieci i dla dorosłych:) polecam

Lenkaite | 2013-01-27
Przeczytana: sierpień 1990

Nie mogłam się powstrzymać, by tego nie dodać:D..."Kasiu, Kasiu, Katarzynko, mąkę w młynie mielą - a ja widzę tylko Ciebie i Twoj biały welon":D

Dorota | 2011-02-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

"Miód jest słodki, bardzo słodki. Słodkie są rodzynki. Ale jeszcze słodszy od nich uśmiech Katarzynki".
Jedna z moich ulubionych książek dzieciństwa. Pamiętam jak Pani przedszkolanka czytała nam ją na głos i nawet największe rozrabiaki słuchały z otwartą buzią.