Pięciopsiaczki

Okładka książki Pięciopsiaczki Wanda Chotomska
Okładka książki Pięciopsiaczki
Wanda Chotomska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: To Lubię literatura dziecięca
literatura dziecięca
To Lubię
Wydawnictwo Literatura
2022-05-05
2022-05-05
9788382080766
dla dzieci książki pies szczeniaczki

Okładka książki Asiunia Joanna Papuzińska, Maciej Szymanowicz
Asiunia Joanna Papuzińska,&...
Okładka książki Reksio. Wielka księga przygód Ewa Barska, Marek Głogowski, Anna Sójka
Reksio. Wielka... Ewa Barska, Marek G...
Okładka książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Niesamowite pr... Justyna Bednarek, D...

5 roznych psiaczkow, 5 histori 5 opowiesci. Moze w glowie ci sie to nie zmieci. Polecam.

Cudowna książka dla najmłodszych

Cudowna książka dla najmłodszych

Cudo

Cudo

Przesłodka bajeczka w kilku rozdziałach dla miłośników futrzastych, ogoniastych rozrabiaków.

Piękna książka dla dzieci, moja lektura z dzieciństwa <3

Piękna książka dla dzieci, moja lektura z dzieciństwa <3

Hela na zakończenie roku w 5-latkach dostała w prezencie "Pięciopsiaczki" Wandy Chotomskiej. Był to całkiem fajny wybór, ponieważ ta książka również znajduje się na liście lektur szkolnych (wydaje mi się, że w 2 klasie). Mam pewne wątpliwości, czy jest odpowiednio dostosowana do czytelnika II-klasisty - sądzę, że to raczej książka do słuchania w przedszkolu, niż do czytania w 2 klasie (chyba, że w ramach ćwiczenia czytania). "Pięciopsiaczki" znajdują się też na liście lektur "Cała Polska czyta dzieciom". Fabuła jest stosunkowo prosta, a język dostosowany do młodego odbiorcy. W domu rodzinnym Karoliny przychodzi na świat 5 szczeniaczków, czyli tytułowe pięciopsiaczki. Kiedy trochę podrastają, rodzinka rozpoczyna poszukiwania dla nich nowych domów - tak oto poznajemy historie Misia, Ciapka, Pędzla, Klaksona i Myszki. To książka naprawdę godna polecenia - samo nazwisko autorki zachęca do przeczytania dzieciom, a dodatkowo jest dobrym wyborem do ćwiczenia samodzielnego czytania. Nasze wydanie posiada ładne ilustracje Kasi Kołodziej - one również zachęcają dzieci do tej książki. Pierwsze wydanie miało miejsce w 1985 roku, ale ja chyba nigdy wcześniej nie miałem z tym tytułem styczności. Polecamy, daję 7,5/10 - dzieciom się podobało.

2049

Książka „Pięciopsiaczki” Wandy Chotomskiej zabiera małych czytelników do świata Balbiny i jej pięciu szczeniąt.
Moje przedszkolaki z zapartym tchem i z uśmiechem słuchały interesujących przygód małych piesków. Okazuje się, że jest przy nich dużo roboty, a każdy z nich zawsze coś wymyśli.
Język jest przyjemny i lekki, co sprawia, że przedszkolaki polubiły tę historię od początku.
Serdecznie polecam.

Przeurocza historia, która spodoba się wszystkim miłośnikom psów – małym i dużym. Ciekawa, zabawna i z morałem. A w dodatku pełna merdających ogonków. Polecam!

Wanda Chotomska to dla Mistrzyni przez duże M. Świetny język, ciekawa historia, humor. A to wszystko okraszone garścią ciekawostek o psach. Niby zwyczajna historia napisana dla dzieci, ale mimo swej zwyczajnosci ciekawa i dla dorosłego czytelnika. Tego młodszego zaś zdecydowanie ma szansę zachęcić do lektury i sięgania po inne książki. Zdecydowanie polecam. Takie lektury to strzał w 10 tkę

• Dla dzieci
  • Lektury