Lata walk ulicznych

Seria: Seria Literacka
Wydawnictwo: Krytyka Polityczna
978-83-61006-95-4

Po bardzo dobrze przyjętym debiucie New romantic Michał Zygmunt powraca w wielkim stylu. Lata walk ulicznych to brawurowo opowiedziana historia seksualnego pociągu, jaki poczuliśmy do pieniędzy. Marek Polak stoi na szczycie wieżowca, jest człowiekiem, któremu się udało. Przed oczami staje mu dwadzieścia lat polskich przemian ściśniętych w jedną biografię, jego biografię – od mszy za ojczyznę...

Marek Polak stoi na szczycie wieżowca, jest człowiekiem, któremu się udało. Przed oczami staje mu dwadzieścia lat polskich przemian ściśniętych w jedną biografię, jego biografię – od mszy za ojczyznę do wojskowych interwencji w ciepłych krajach.

źródło opisu: Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2010

źródło okładki: http://www.krytykapolityczna.pl

Nikodem Karolak | 2013-09-28
Przeczytana: 28 października 2013

Niczym szczególnym mnie ta książka nie urzekła. Czasem potoczność słów była zbyt uderzająca, co troszkę wprawiało mnie w zniesmaczenie. Odwoływanie się do znanych marek, miejsc, sytuacji.. dawało mi możliwość auto-projekcji, co akurat fajnie wpisywało się w całokształt. Całość przeciętna, nie zaskoczyło, nie znudziło..

Mychak | 2012-01-14
Na półkach: Na półce, Przeczytane

Dużo języka potocznego, wulgaryzmów i odwołań do rzeczywistości jednak bardzo często raziła sztuczność dialogów i sytuacji...
Historia niby OK ale jednak nie wciąga, dlatego oceniam poniżej średniej.

Iskander | 2014-03-12

Moim skromnym zdaniem w całej tej książce zbyt wiele podobieństw do American Psycho i Fight Club, a z kolei za mało oryginalności.

wiking | 2011-07-19
Przeczytana: 2010 rok

zadziwiające, jak słabe książki mogą mieć tak dobre opinie i marketing

| 2011-01-03

Bezkompromisowa proza bardzo obiecującego autora.

Pretender | 2013-04-23
Przeczytana: 28 kwietnia 2013