Lata walk ulicznych

Okładka książki Lata walk ulicznych Michał Zygmunt
Okładka książki Lata walk ulicznych
Michał Zygmunt Wydawnictwo: Krytyka Polityczna Seria: Seria Literacka literatura piękna
Seria Literacka
Krytyka Polityczna
2010-10-20
2010-10-20
978-83-61006-95-4
kapitalizm pieniądze korporacje geje seks

Czasem czytając pierwsze rozdziały człowiek się zastanawia, czy to grafomania, czy jest w tym coś dobrego. Ta książka niebezpiecznie balansowała na tej granicy, ale koniec końców jest tu sporo niezłych fragmentów. O ile jesteś gotowa przebrnąć przez liczne opisy ssania kutasów.
Wyczuwalna jest tu satyra na powoli mijające obyczaje i styl myślenia Polaków. Na przełomie kilkudziesięciu stron mija kilkadziesiąt lat polskich przemian. Postać głównego bohatera, nauczonego przez życie do wykazywania pozycji dominatora, wręcz sadysty, jest fascynująca, ale pozostawia duży niedosyt.
Ostatnie kilka rozdziałów niestety mocno rozczarowuje.

Ostatnia z trzech przeczytanych przeze mnie książek Zygmunta. Przeszkadzala mi troche poszatkowana i pretekstowo potraktowana fabula, ale uwiodl mnie bezczelny jezyk. Do tego chyba najlepsze sceny seksu w polskiej prozie wspolczesnej (uwaga! wrazliwi niech sobie lepiej odpuszcza, to sie ociera o pornografie - bardzo wyrafinowana i pieknie opisana, ale jednak dosc brutalna :))) )

Niczym szczególnym mnie ta książka nie urzekła. Czasem potoczność słów była zbyt uderzająca, co troszkę wprawiało mnie w zniesmaczenie. Odwoływanie się do znanych marek, miejsc, sytuacji.. dawało mi możliwość auto-projekcji, co akurat fajnie wpisywało się w całokształt. Całość przeciętna, nie zaskoczyło, nie znudziło..

Dużo języka potocznego, wulgaryzmów i odwołań do rzeczywistości jednak bardzo często raziła sztuczność dialogów i sytuacji...
Historia niby OK ale jednak nie wciąga, dlatego oceniam poniżej średniej.

Historia niby OK ale jednak nie wciąga, dlatego oceniam poniżej średniej.

zadziwiające, jak słabe książki mogą mieć tak dobre opinie i marketing

zadziwiające, jak słabe książki mogą mieć tak dobre opinie i marketing

Gdyby nie zakończenie dostałaby 10/10

Gdyby nie zakończenie dostałaby 10/10

Moim skromnym zdaniem w całej tej książce zbyt wiele podobieństw do American Psycho i Fight Club, a z kolei za mało oryginalności.

Język, styl, dobór słów na żenującym poziomie, a przecież ten temat można było pociągnąć ciekawie, a tak to wymęczona lektura niskich lotów.
Oklepany pomysł, nic nadzwyczajnego w fabule.

Daję 2 za nietuzinkową okładkę.

Oklepany pomysł, nic nadzwyczajnego w fabule.

Daję 2 za nietuzinkową okładkę.

Perełka sprzed lat - wpadła mi w ręce przypadkiem, i absolutnie zachwyciła. Bezkompromisowe, brutalne, prawdziwe, a na dodatek chyba najlepsze sceny seksu w polskiej literaturze. Hot hot hot!

• LGBT
  • Pozycje WSZYSTKIE w biblioteczce