Dolny Śląsk jakiego nie znacie

Okładka książki Dolny Śląsk jakiego nie znacie Joanna Lamparska
Okładka książki Dolny Śląsk jakiego nie znacie
Joanna Lamparska Wydawnictwo: Asia - Press Cykl: Przewodnik inny niż wszystkie (tom 1) turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Przewodnik inny niż wszystkie (tom 1)
Asia - Press
2002-01-01
2002-01-01
Dolny Śląsk historia przewodnik tajemnice

Czytając tę książkę Pani Lamparskiej odbyłem piękną podróż bo rodzinnej ziemi. Pozycja obowiązkowa dla miłośników tajemnic oraz Dolnego Śląska.

Książka z cyklu lektur obowiązkowych dla pasjonatów historii Dolnego Śląska. Autorka znana jest z lekkiego pióra, potrafi zaciekawić pasjonujacymi i często mało znanymi opowieściami o regionie. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Polecam!

Zgadzam się częściowo z opinią P. Mateusza - troszkę "zawile" to opisane, i ten styl - nad kilkoma akapitami musiałem się "pochylić", by zrozumieć sens (troszkę chaosu się wkradło ). Co do literówek - w dobie komputerów, słowników etc. troszkę żenujące. Reasumując: mimo wszystko książka ciekawa i warto się z nią zapoznać.

Niestety, książka która miała być ciekawa i zachęcająca do ruszenia tropem dolnośląskich tajemnic, okazała się nudna i płytka jak kałuża przed domem. Fakty mieszają się z legendami w sposób zupełnie przez autorkę nie kontrolowany. Narracja skacze po chronologii zdarzeń, jak by wątek za wszelką cenę chciał umknąć czytelnikowi. Pani Lamparska jest autorką całej serii książek o Dolnym Śląsku, których tytuły informują czytelnika, z czym będzie miał do czynienia w konkretnym tomie: z zamkami, sztolniami, jaskiniami etc. Każe to zastanawiać się w trakcie lektury, czy niektóre rozdziały aby na pewno trafiły do właściwej książki. Słowem, brak konsekwencji w doborze materiału. Wszystko to można by było wybaczyć, gdyby nie zbyt wysoki poziom kolokwializmów najgorszej próby, błędów stylistycznych, literówek itp. Oczywiście pisać każdy może. Nie rozumiem jedynie, dlaczego ktoś wydaje takie słabe książki.

Przewodnik inny niż wszystkie, polecam każdemu kto chce się zagłębić tajemnice Dolnego Śląska. Bardzo szczegółowo i ciekawie są opisane miejsca, zamki i legendy, które budzą duże zainteresowanie.

Swietna !!!!!

Swietna !!!!!

Uwielbiam książki P.Joanny i właściwie wszystkie przeczytałam..
lubię historię dlatego też chętnie po nie sięgam....
to pierwsza część przewodnika..znajdujemy w niej mnóstwo zdjęć,a prawie każda miejscowość ma swoją ciekawą historię...opisane są atrakcyjne turystyczne miejsca..
polecam :o)

Uwielbiam książki P.Joanny i właściwie wszystkie przeczytałam..
lubię historię dlatego też chętnie po nie sięgam....
polecam :o)

Fajna