Dolny Śląsk jakiego nie znacie

Joanna Lamparska Wydawnictwo: Asia - Press Cykl: Przewodnik inny niż wszystkie (tom 1) turystyka, mapy, atlasy
Asia - Press
Dolny Śląsk historia przewodnik tajemnice
Przewodnik inny niż wszystkie (tom 1)
turystyka, mapy, atlasy
Dolny Śląsk historia przewodnik tajemnice

Książka z cyklu lektur obowiązkowych dla pasjonatów historii Dolnego Śląska. Autorka znana jest z lekkiego pióra, potrafi zaciekawić pasjonujacymi i często mało znanymi opowieściami o regionie. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Polecam!

Zgadzam się częściowo z opinią P. Mateusza - troszkę "zawile" to opisane, i ten styl - nad kilkoma akapitami musiałem się "pochylić", by zrozumieć sens (troszkę chaosu się wkradło ). Co do literówek - w dobie komputerów, słowników etc. troszkę żenujące. Reasumując: mimo wszystko książka ciekawa i warto się z nią zapoznać.

Niestety, książka która miała być ciekawa i zachęcająca do ruszenia tropem dolnośląskich tajemnic, okazała się nudna i płytka jak kałuża przed domem. Fakty mieszają się z legendami w sposób zupełnie przez autorkę nie kontrolowany. Narracja skacze po chronologii zdarzeń, jak by wątek za wszelką cenę chciał umknąć czytelnikowi. Pani Lamparska jest autorką całej serii książek...

Przewodnik inny niż wszystkie, polecam każdemu kto chce się zagłębić tajemnice Dolnego Śląska. Bardzo szczegółowo i ciekawie są opisane miejsca, zamki i legendy, które budzą duże zainteresowanie.

Swietna !!!!!

Uwielbiam książki P.Joanny i właściwie wszystkie przeczytałam..
lubię historię dlatego też chętnie po nie sięgam....
to pierwsza część przewodnika..znajdujemy w niej mnóstwo zdjęć,a prawie każda miejscowość ma swoją ciekawą historię...opisane są atrakcyjne turystyczne miejsca..
polecam :o)

Fajna