Miasta do góry nogami

Okładka książki Miasta do góry nogami
Piotr KałużaJoanna Lamparska Wydawnictwo: Burda Publishing Polska turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Burda Publishing Polska
2017-01-01
2017-01-01
podróże podziemia Polska tajemnice Europa

Książka opisuje wiele ciekawych miejsc i faktów, ale niestety nie jest zbyt dobrze zredagowana i napisana. Poszczególne miejsca opisane są bardzo rozwlekle i ciężko się to czyta. Autorce brakuje lekkości i polotu.

Przekrój różnych,ciekawych miejsc,i historie związane z tymi miejscami.niektóre informacje nieprawdziwe,żeby stworzyć ciekawsze legendy miejsc.

Każde miasto posiada swoje atrakcje turystyczne i związane z ich powstaniem historie. Jednakże autorzy tej książki udowadniają, że miasta kryją sporo tajemnic również i pod ziemią. Przemierzając różne miejsca ukazują czytelnikom nieznane dotychczas ciekawostki związane z ich powstaniem, działalnością i/lub przeznaczeniem. Przedstawiają nam również trzymające w napięciu...

Przekroczyła moje oczekiwania. Ciekawa, bardzo dobrze zredagowana i styl pisania. Czyta się łatwo, przyjemnie. Liczne zdjęcia pomagają wyobrazić sobie dokładnie niektóre miejsca + dodatkowo informacje dotyczące zwiedzania, cen biletów. Polecam mieć na własność :)

Przewodnik po podziemiach wybranych miast i miejsc,naszpikowany sensacyjnymi ciekawostkami,dużo zdjęć,na nudne wieczory.

Fajnie się czyta. Jak zwykle u Lamparskiej wszystko inaczej niż zwykle. Paryż mnie zachwycił, opowieści spod Edynburga jeszcze bardziej, przeczytałem jednym tchem. Lubię takie książki, z jednej strony przewodnik, z drugiej kryminał, już układam sobie wycieczkę tropem tej książki. Osobiście polecam!

Świetnie napisana opowieść o podziemnych szlakach znanych i nieznanych miejsc w europie. Nie jest to ani sztampowa, pełna przechwałek książka podróżnicza ani nudna i napisana "na sucho" relacja z wyprawy. "Miasta do góry nogami" czyta się z wypiekami na twarzy, pod kołdrą z latarką, leżąc, stojąc i chodząc, po prostu nie można się od niej oderwać. To co najbardziej mnie w...

Książka dla mnie była raczej ciekawostką niż źródłem faktycznych informacji. Są w niej rzeczy, które nie do końca zgadzają się z rzeczywistością, ale zostały umieszczone, bo tworzą coś w rodzaju "legendy". Opisane bardzo rozwlekle, ciężko się czyta.

• 2021
  • 2018
  • 2019
  • Chcę w prezencie
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Miasta do góry nogami