Zimne piwo i krokodyle. Rowerem dookoła Australii

Tłumaczenie: Ewa Adamska
Seria: Na Krańce Świata
Wydawnictwo: G+J RBA
Cold beer and crocodiles: a bicycle journey into Australia
luczija82

Autor - Amerykanin mieszkający od lat w Australii dochodzi do wniosku, że tak naprawdę o Australii nie wie nic. Postanawia przyjrzeć sie jej bliżej. Siada na rower i objeżdża ją dookoła. W ciągu 9 miesięcy przemierzył 16 000 kilometrów. Książka jest wspomnieniem tej podróży. Nie ma tu żadnej wielkiej filozofii. Po prostu świetna przygoda, na którą każdy normalny człowiek może sobie pozwolić....

W ciągu 9 miesięcy przemierzył 16 000 kilometrów. Książka jest wspomnieniem tej podróży. Nie ma tu żadnej wielkiej filozofii. Po prostu świetna przygoda, na którą każdy normalny człowiek może sobie pozwolić. Wystarczy tylko chcieć.

Dobrze się czyta, szybko można polubić narratora.

Jedna z niewielu książek na polskim rynku o podróżach rowerem. Nie tylko dla rowerzystów!!!

źródło opisu: źródło autorskie

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kornel Tymcio | 2015-06-16

Zimne piwo i krokodyle, to pamiętnik z wyprawy dookoła Australii na rowerze. Podróży śmiałej, przerażającej, a czasem i idiotycznej, po lądzie skrajnie nieprzyjaznym samotnym wędrowcom. Przeżycia autora są ciekawe i napisane lekką ręką, lecz dla mnie zabrakło tego czegoś na podsumowanie. Wyciągnięcia wniosków, czy może jakiejś nauki życiowej. Autor się zmienił i pokochał ląd, a ja po przeczytaniu jego historii stwierdzam, że jest to zapomniane przez Boga miejsce i lepiej trzymać się wschodniego wybrzeża.

Konrados | 2011-02-18
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione

Bardzo zręcznie napisana historia wyprawy rowerowej dookoła Australi z Sydney do Sydney i przejechaniu przez autora ponad 16 tyś. kilometrów. Bardzo interesujący obraz ludzi żyjących w tak zwanym "Outbacku" australijskim, ogromnych farmach, poszukiwaczach opali i innych ciekawych typach...

Martucha22 | 2016-09-06
Sebastian | 2016-08-19