Zimne piwo i krokodyle. Rowerem dookoła Australii

Tłumaczenie: Ewa Adamska
Seria: Na Krańce Świata
Wydawnictwo: G+J RBA
Cold beer and crocodiles: a bicycle journey into Australia
luczija82

Autor - Amerykanin mieszkający od lat w Australii dochodzi do wniosku, że tak naprawdę o Australii nie wie nic. Postanawia przyjrzeć sie jej bliżej. Siada na rower i objeżdża ją dookoła. W ciągu 9 miesięcy przemierzył 16 000 kilometrów. Książka jest wspomnieniem tej podróży. Nie ma tu żadnej wielkiej filozofii. Po prostu świetna przygoda, na którą każdy normalny człowiek może sobie pozwolić....

W ciągu 9 miesięcy przemierzył 16 000 kilometrów. Książka jest wspomnieniem tej podróży. Nie ma tu żadnej wielkiej filozofii. Po prostu świetna przygoda, na którą każdy normalny człowiek może sobie pozwolić. Wystarczy tylko chcieć.

Dobrze się czyta, szybko można polubić narratora.

Jedna z niewielu książek na polskim rynku o podróżach rowerem. Nie tylko dla rowerzystów!!!

źródło opisu: źródło autorskie

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Błażej Kopera | 2018-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2018

Niestety książka niezbyt mnie porwała. Napisana prostym językiem, z bardzo krótkimi rozdziałami praktycznie czyta się sama, autor jednak skupia się w niej nie na tym co trzeba. Co druga strona czytamy o tym jak ciężko mu się jedzie, jak bardzo mu gorąco, jak bolą go nogi, jak chętnie napiłby się piwa i umył. Tak jakby dla czytelnika nie było to oczywiste... 100 razy przeczytamy też zwrot "trawa Spinifex"... Próżno jednak szukać jakiś dłuższych opisów samego kraju, jego mieszkańców, historii, relacji międzyludzkich, klimatu tego pięknego kraju. Ta książka ani Australii nam nie przybliży, ani nas do niej w sumie nie zachęci... W kategorii książek podróżniczych nie jest to zbyt udany tytuł.

Kornel Tymcio | 2015-06-16

Zimne piwo i krokodyle, to pamiętnik z wyprawy dookoła Australii na rowerze. Podróży śmiałej, przerażającej, a czasem i idiotycznej, po lądzie skrajnie nieprzyjaznym samotnym wędrowcom. Przeżycia autora są ciekawe i napisane lekką ręką, lecz dla mnie zabrakło tego czegoś na podsumowanie. Wyciągnięcia wniosków, czy może jakiejś nauki życiowej. Autor się zmienił i pokochał ląd, a ja po przeczytaniu jego historii stwierdzam, że jest to zapomniane przez Boga miejsce i lepiej trzymać się wschodniego wybrzeża.

justin45 | 2017-06-07
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Jako miłośniczka Australii musiałam sięgnąć po tę książkę. Roff Smith mieszkający w Australii od 16 lat, pewnego dnia dochodzi do wniosku, iż nie zna tego kraju praktycznie w ogóle i wpada na szalony pomysł przejechania rowerem 16 tyś. km. Pomysł jak najbardziej realizuje, choć już z samego początku wyprawy ma problemy z siłą woli, więc jego podróż staje pod znakiem zapytania. Na swojej drodze spotyka człowieka, który nie wie dlaczego się do niego przysiadł, jednakże to właśnie spotkanie i rozmowa z nim powoduje, iż Roff wsiada na rower i przeżywa przygodę swojego życia, a my razem z nim. Książka jest napisana tak po prostu, bez żadnych wzniosłych i sztampowych porównań, bez wynaturzeń filozoficznych, właśnie dlatego tak dobrze się ją czyta, a my oddychamy powietrzem Australii i czujemy morską bryzę na twarzy, a także potworną spiekotę słońca. Osobiście chętnie sama bym przeżyła taką przygodę pomimo ogromnego trudu, jaki trzeba włożyć w te 16 tyś km.

Konrados | 2011-02-18
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione

Bardzo zręcznie napisana historia wyprawy rowerowej dookoła Australi z Sydney do Sydney i przejechaniu przez autora ponad 16 tyś. kilometrów. Bardzo interesujący obraz ludzi żyjących w tak zwanym "Outbacku" australijskim, ogromnych farmach, poszukiwaczach opali i innych ciekawych typach...

Katarzyna_Tarska | 2019-05-24
Przeczytana: 24 czerwca 2018