Uczeń Jedi: Królewskie znamię

Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Uczeń Jedi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Jedi Apprentice: The Mark of the Crown
832370743X
Star, wars, uczeń, jedi, obi-wan, kenobi, Qui-Gon, Jinn
Arab

Królowa umiera. Jej syn przygotowuje spisek, który pozwoli mu utrzymać się przy władzy. Jednak może okazać się, że nie jest jedynym dziedzicem korony. Krążą pogłoski o istnieniu drugiego, który nosi królewskie znamię. Qui-Gon Jinn i młody Obi-Wan Kenobi przybywają na planetę Gala w roli strażników pokoju. Muszą wziąć udział w bezwzględnej walce o władzę. Trzeba odnaleźć prawdziwego następcę...

Królowa umiera.

Trzeba odnaleźć prawdziwego następcę tronu.

To zadanie Jedi.

Łędina | 2011-09-03
Przeczytana: 27 sierpnia 2011

Nie mogę powiedzieć, abym była w zupełności zadowolona z lektury, to byłoby kłamstwo. To moja trzecia książka z serii "Gwiezdnych Wojen" pióra Jude Watsona i jak dotychczas mam mieszane uczucia co do pisarza, a z tomu na tom robią się one coraz bardziej negatywne. Terry Brooks, czyli potencjalny ojciec "Gwiezdnych Wojen: Mrocznego widma", która dla fanów filmowej serii jest książką do nie ominięcia, postawił wysoką poprzeczkę, której niestety Jude Watson nie podniósł, ale to bardzo obniżył, nawet do samego podłoża. Po "Uczniu Jedi" nie ma się co spodziewać nie wiadomo jakich anomalii, bo jest to raczej książka dla młodszej młodzieży, ale nawet jeżeli tak, to dlaczego autor cały czas powtarza jeden i ten sam schemat? Nie można powiedzieć, aby cała saga "Gwiezdnych Wojen" (przynajmniej ta filmowa) była dla staruchów, bo jak najbardziej jest to też pozycja dla młodzieży, ale bardziej dojrzały czytelnik, który sięgnie po "Ucznia Jedi", będzie się po prostu nudził, a przecież nawet ci...

Wojciech Detko | 2016-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Książka jest przeciętna, intryga przewidywalna a w momencie pojawienia się schematu niewidomego mędrca (który wyskoczył niespodziewanie nie wiadomo skąd) zrobiło się już śmiesznie. Ludziom którzy są uczuleni na temat filozofowania na temat wolności i jaka to demokracja jest cudowna - stanowczo odradzam, książka jest pełna takich przemyśleń. Zaletami jakie mogą za nią przemawiać to fakt, że jest krótka, szybko się czyta i nada się idealnie na czytelniczą "przekąskę" np. w czasie podróży.

jackob1985 | 2014-12-22

Bardzo przeciętna przygoda Obi-Wana. Jak na zamach stanu to spisek płytki i dość przewidywalny.

Roksana Golec | 2016-12-02
Morte | 2016-10-29