The Old Republic: Fatalny sojusz

Cykl: Star Wars: The Old Republic (tom 3) | Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
The Old Republic: Fatal Alliance
Darth_Morrigan

Przybyli z różnych stron galaktyki: wysłannicy Republiki i Imperium, Jedi poszukujący informacji, była komandos wyrzucona z elitarnego oddziału i tajemniczy Mandalorianin. W jedno miejsce zwabiła ich niezwykła aukcja – którą wygrać może tylko jeden z nich. Każdy jest gotów przekroczyć granice, byle wejść w posiadanie skarbu, którego wartość może się równać prawu do nowego świata. Nikt nie chce...

może się równać prawu do nowego świata. Nikt nie chce odejść z pustymi rękoma. Wszyscy skrzętnie skrywają swoje tajemnice, pragnienia i plany. I nie ma nic, co może ich zjednoczyć – nic, z wyjątkiem prawdy o śmiertelnie niebezpiecznym przedmiocie, którego pożądają. Lecz czy Sith i Jedi, Republika i Imperium – tysiącletni wrogowie – mogą
połączyć siły, nawet przeciwko groźbie zagłady całej galaktyki?

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Stef_ka | 2019-02-13
Przeczytana: 26 stycznia 2019

Co można powiedzieć o książkach z serii The Old Republic? Arcydziełem literatury na pewno nie są (jak chyba, żadna książka z EU, czy też Legend, nie mówiąc już o nowym gwiezdnowojennym kanonie ) ale, w moim odczuciu, zadanie, które im postawiono, wypełniły wzorowo. Dodam tylko, że tych kilka słów o tej pozycji, skrobię tutaj z punktu widzenia gracza TORa.

Fatalny Sojusz jest trzecim tomem cyklu, po Revanie i Oszukanych, którego akcja - w przeciwieństwie do dwóch poprzednich - dzieje się bezpośrednio przed właściwą rozgrywką MMO The Old Republic (fabuł podstawowych klas postaci). Zapewne dlatego tom ten miał swoją premierę jako pierwszy.

Objętościowo jest najobszerniejszą pozycją, a na 388 kartach właściwej powieści zostały czytelnikom i potencjalnym graczom przedstawione podstawowe, grywalne w TORze, klasy postaci, z zarysem charakterystycznych dla nich umiejętności. Samych bohaterów kilka osób wcześniej już przybliżało, więc nie będę się o nich szczególnie rozpisywać - są tacy,...

r_j_69 | 2018-06-28
Przeczytana: marzec 2018

Jest niby wszystko co byc powinno, ale jednak czegoś mi jednak brakuje. Troche przypomina horror "klasy B".

Kain | 2017-10-02
Przeczytana: 02 października 2017

Dość barwna historia z dobrą ilością akcji.
Trochę czuć replikatorami ze Star Gate, ale w znacznie lepszym wydaniu.
Może nieco mnie wkurzał opis działań w pobliżu czarnej dziury, ale ogólnie spoko książka.

Moogwai89 | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Na każdą książkę dziejącą się w realiach Starej Republiki czekam z dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było w tym wypadku. Autor nie otrzymał żadnych wytycznych czy też gotowego scenariusza, więc mógł poprowadzić fabułę w sposób dowolny oraz wykreować całkowicie nowych bohaterów. Niestety, nie wszystko się udało i "Fatalny Sojusz" jest pozycją jedynie poprawną.
Książka opowiada historię tajemniczej aukcji zorganizowanej przez Huttów, przedmiotem której jest artefakt mogący zagrozić istnieniu całej Galaktyki. Wysłannicy Republiki, Imperium jak i Mandalorianie są zainteresowani zdobyciem skarbu na wyłączność, co wywołuje nieustanną i zażartą walkę między nimi.
To, co działa na plus, to kreacja świata. Galaktyka trwa w milczącym konflikcie między Jedi, a Sithami. Obowiązuje traktat pokojowy podpisany na Coruscant. Nie ma tu otwartej walki, obie strony szpiegują się wzajemnie i knują intrygi, więc nie jesteśmy skazani tylko na pojedynki na miecze świetlne.
Za minus można uznać...

Xarthras | 2017-03-03
Przeczytana: 16 grudnia 2016

Nie ma powodu, aby pisać o fabule tej książki, gdyż jest została ona dosyć dobrze nakreślona w opisie tej pozycji. W zasadzie, to po jego przeczytaniu, można zacząć lekturę w połowie. Nie oznacza to jednak, że jest ksiażka słaba. Fabuła faktycznie została oparta na starym schemacie, ale autor zrobił to w dobry sposób. ,,Fatalny sojusz", chociaż nie brakuje w nim nielogiczności i pewnych rozwiązań ,,na siłę" (zastosowanych po to, żeby ze stron nie wygrała za szybko) czyta się na prawdę przyjemnie. Główna zasługa w tym bohaterów powieści, którzy są naprawdę interesującą zbieraniną. Warto zwrócić również uwagę na tempo akcji, które jest jak dla mnie nieco zbyt duże. O ile na początku to się sprawdza, to bez pewnej chwili odpoczynku naprawdę łatwo się pogubić w zwrotach akcji, tym bardziej że zakończenie książki jest znacznie ambitniejsze niż można by się tego spodziewać.

Moridin | 2016-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2016

Książka dobra dobrze się czyta Warto przeczytać

| 2016-05-14
Na półkach: Przeczytane, Star Wars
Przeczytana: 02 maja 2016

Jak dla mnie najsłabsza z cyklu The Old Republic, co nie znaczy, że jest zła. Jest to dość gruba książka mimo to niezbyt rozbudowana, muszę przyznać że do połowy doszedłem dość szybko ale potem zacząłem się męczyć i z miesiąc kończyłem ją czytać.
Jeżeli spojrzeć głębiej to całkiem fajnie pokazali intrygę która doprowadziła do głównych wydarzeń w książce mimo to nie zakończyli jej, przez co na samym końcu nie wiemy o co właściwie chodziło.

Miłe było wprowadzenie całkiem nowych zjawisk do tego uniwersum i można było się chwilkę zastanowić co by było gdyby historia potoczyła się inaczej.

Jak dla mnie za długa przez co trochę zaczyna pod koniec męczyć ale mimo wszystko podobała mi się i można fanom gwiezdnych wojen polecić :) 6,5/10

amra_LemurianScrolls | 2016-04-27
Na półkach: Przeczytane, Star Wars
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Ciężko było... Zaczęło się obiecująco - nowe ciekawe postacie, fajny okres starej republiki i do połowy czytało się dość przyjemnie. Potem czytanie było bardzo męczące, trudno było tą książkę skończyć.

Natalia Anna | 2016-04-18
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

To kolejna książka z uniwersum Gwiezdnych Wojen, po którą miałam okazję sięgnąć w ostatnim czasie i nie zawiodłam się. Jest napisana w sposób prosty, więc czyta się zaskakująco szybko i lekko. Nie można się od niej oderwać (a przynajmniej ja nie mogłam). Ciężko wrócić spomiędzy gwiazd do normalnej rzeczywistości :)

Kriz | 2016-03-31

Thriller w świecie Star Wars.
Moja ulubiona pozycja z Old Republic.