The Old Republic: Fatalny sojusz

Cykl: Star Wars: The Old Republic (tom 3) | Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
The Old Republic: Fatal Alliance
Darth_Morrigan

Przybyli z różnych stron galaktyki: wysłannicy Republiki i Imperium, Jedi poszukujący informacji, była komandos wyrzucona z elitarnego oddziału i tajemniczy Mandalorianin. W jedno miejsce zwabiła ich niezwykła aukcja – którą wygrać może tylko jeden z nich. Każdy jest gotów przekroczyć granice, byle wejść w posiadanie skarbu, którego wartość może się równać prawu do nowego świata. Nikt nie chce...

może się równać prawu do nowego świata. Nikt nie chce odejść z pustymi rękoma. Wszyscy skrzętnie skrywają swoje tajemnice, pragnienia i plany. I nie ma nic, co może ich zjednoczyć – nic, z wyjątkiem prawdy o śmiertelnie niebezpiecznym przedmiocie, którego pożądają. Lecz czy Sith i Jedi, Republika i Imperium – tysiącletni wrogowie – mogą
połączyć siły, nawet przeciwko groźbie zagłady całej galaktyki?

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

pUlla | 2014-10-26
Na półkach: Przeczytane, Bardzo dobre

Trzyma poziom.

Moogwai89 | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Na każdą książkę dziejącą się w realiach Starej Republiki czekam z dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było w tym wypadku. Autor nie otrzymał żadnych wytycznych czy też gotowego scenariusza, więc mógł poprowadzić fabułę w sposób dowolny oraz wykreować całkowicie nowych bohaterów. Niestety, nie wszystko się udało i "Fatalny Sojusz" jest pozycją jedynie poprawną.
Książka opowiada historię tajemniczej aukcji zorganizowanej przez Huttów, przedmiotem której jest artefakt mogący zagrozić istnieniu całej Galaktyki. Wysłannicy Republiki, Imperium jak i Mandalorianie są zainteresowani zdobyciem skarbu na wyłączność, co wywołuje nieustanną i zażartą walkę między nimi.
To, co działa na plus, to kreacja świata. Galaktyka trwa w milczącym konflikcie między Jedi, a Sithami. Obowiązuje traktat pokojowy podpisany na Coruscant. Nie ma tu otwartej walki, obie strony szpiegują się wzajemnie i knują intrygi, więc nie jesteśmy skazani tylko na pojedynki na miecze świetlne.
Za minus można uznać...

Antoniuss | 2017-03-03
Przeczytana: 16 grudnia 2016

Nie ma powodu, aby pisać o fabule tej książki, gdyż jest została ona dosyć dobrze nakreślona w opisie tej pozycji. W zasadzie, to po jego przeczytaniu, można zacząć lekturę w połowie. Nie oznacza to jednak, że jest ksiażka słaba. Fabuła faktycznie została oparta na starym schemacie, ale autor zrobił to w dobry sposób. ,,Fatalny sojusz", chociaż nie brakuje w nim nielogiczności i pewnych rozwiązań ,,na siłę" (zastosowanych po to, żeby ze stron nie wygrała za szybko) czyta się na prawdę przyjemnie. Główna zasługa w tym bohaterów powieści, którzy są naprawdę interesującą zbieraniną. Warto zwrócić również uwagę na tempo akcji, które jest jak dla mnie nieco zbyt duże. O ile na początku to się sprawdza, to bez pewnej chwili odpoczynku naprawdę łatwo się pogubić w zwrotach akcji, tym bardziej że zakończenie książki jest znacznie ambitniejsze niż można by się tego spodziewać.

Grażyna | 2015-01-07
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

Kalegar | 2015-02-07

Z trzech wydanych do tej pory książek serii The Old Republic to definitywnie najsłabsza pozycja, mimo to przyzwoicie się czyta. Jeżeli ktoś nie ma niczego lepszego do drobienia to można przeczytać, ale jakoś specjalnie nie zachęcam.

Sebastian Janek | 2014-02-12
Przeczytana: 15 czerwca 2012

Miło patrzeć jak kolejni autorzy zapisują karty historii Starej Republiki. Od czasów przedstawionych w The Old Republic: Revan, Imperium prze do konfrontacji. Jedną dużą wojnę mamy już za sobą, ale dziesięć lat po podpisaniu kruchego rozejmu czuć, że obie potęgi wyraźnie dążą do konfrontacji. Konfrontacji, która ma przerwać dekadę ziemnego pokoju, i doprowadzić do rewizji zawartych wcześniej porozumień. Czas ten się zbliża nieuchronnie i w Fatalnym sojuszu pukamy już do drzwi tego konfliktu.

Książka jest przykładnym przygodowym tomiszczem dla młodzieży. Nie jest zbytnio rozbudowane, nawet śmiało można powiedzieć, że książka jest typowym wprowadzeniem do gry. Powieść składa się z sześciu części, które do złudzenia przypominają etapy gry. Brakuje tylko kolorowych ilustracji pomiędzy nimi by można to było stwierdzić na sto procent. Akcja każdego etapu następuje po sobie w sposób oczywisty. Od początku książki, który można uznać za intro czytelnik wciela się w jedną z wybranych...

Thimburd | 2013-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Rewelacyjna samodzielna historia osadzona w czasach Zimnej Wojny, okresie w którym rozgrywa się część akcji gry Star Wars The Old Republic. W książce pojawiają się postaci całkowicie nowe dla uniwersum Star Wars, będąc jednocześnie niejako reprezentantami ośmiu głównych klas gry:
- Shigar Konshi, Kiffar, młody padawan który zmaga się z filozoficzno-politycznymi problemami galaktycznego konfliktu, oraz który nie daje sobie rady z wiarą we własne siły (Jedi Knight)
- Satele Shan, Wielka Mistrzyni Jedi, potomkini Revana i Bastili Shan, potężna i mądra wojowniczka Jedi (Jedi Consular)
- Larin Moxla, była żołnierka Republiki, zmagająca się z trudną przeszłością (wyrzucona ze służby za donosicielstwo na przełożonego) i szukająca celu w życiu (Trooper)
- Jet Nebula, tajemniczy i przebiegły przemytnik, którego jedynym towarzyszem jest wiecznie resetujący się droid (Smuggler)
- Eldon Ax, uczennica Sithów, której więzy rodzinne wrzuciły ją w wir dziwnych wydarzeń (Sith Warrior)
- Darth...

| 2016-05-14
Na półkach: Przeczytane, Star Wars
Przeczytana: 02 maja 2016

Jak dla mnie najsłabsza z cyklu The Old Republic, co nie znaczy, że jest zła. Jest to dość gruba książka mimo to niezbyt rozbudowana, muszę przyznać że do połowy doszedłem dość szybko ale potem zacząłem się męczyć i z miesiąc kończyłem ją czytać.
Jeżeli spojrzeć głębiej to całkiem fajnie pokazali intrygę która doprowadziła do głównych wydarzeń w książce mimo to nie zakończyli jej, przez co na samym końcu nie wiemy o co właściwie chodziło.

Miłe było wprowadzenie całkiem nowych zjawisk do tego uniwersum i można było się chwilkę zastanowić co by było gdyby historia potoczyła się inaczej.

Jak dla mnie za długa przez co trochę zaczyna pod koniec męczyć ale mimo wszystko podobała mi się i można fanom gwiezdnych wojen polecić :) 6,5/10

qqluxcriu | 2016-03-20
Przeczytana: 20 marca 2016

Jest to moja druga książka z uniwersum Star Wars.
O ile sam pomysł na historię jest dość ciekawy to książce brakuje tego czegoś co powodowałoby że nie możemy się od niej oderwać i z zainteresowaniem pochłaniamy kolejne strony. Wcześniej z uniwersum SW przeczytałem Revana który dość wysoko postawił poprzeczkę i wymagania co do innych książek w tym świecie stąd może moja dość niska ocena.

Natalia Anna | 2016-04-18
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

To kolejna książka z uniwersum Gwiezdnych Wojen, po którą miałam okazję sięgnąć w ostatnim czasie i nie zawiodłam się. Jest napisana w sposób prosty, więc czyta się zaskakująco szybko i lekko. Nie można się od niej oderwać (a przynajmniej ja nie mogłam). Ciężko wrócić spomiędzy gwiazd do normalnej rzeczywistości :)