Świąteczna podróż

Seria: Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
A Christmas Journey
Noir

Niekiedy słowa wypowiedziane w gniewie prowadzą do tragedii. Świąteczna atmosfera panująca w rezydencji Omegusa Jonesa w Berkshire pryska, gdy z pobliskiego jeziora wyłowione zostaje ciało Gwendolen Kilmuir. Ślady sugerują samobójstwo. Lady Isobel Alvie zostaje oskarżona o przyczynienie się do tego nieszczęścia swoimi pełnymi goryczy słowami, które padły z jej ust pod adresem Gwendolen...

Niekiedy słowa wypowiedziane w gniewie prowadzą do tragedii.
Świąteczna atmosfera panująca w rezydencji Omegusa Jonesa w Berkshire pryska, gdy z pobliskiego jeziora wyłowione zostaje ciało Gwendolen Kilmuir. Ślady sugerują samobójstwo. Lady Isobel Alvie zostaje oskarżona o przyczynienie się do tego nieszczęścia swoimi pełnymi goryczy słowami, które padły z jej ust pod adresem Gwendolen poprzedniego wieczoru. By oczyścić swe imię i uniknąć ostracyzmu ze strony Towarzystwa, Isobel wyrusza w pokutną misję, której celem jest rodzinny dom samobójczyni. Brytyjską arystokratkę czeka trudne zadanie - ma przedstawić matce ofiary okoliczności śmierci córki i wyjaśnić własny w tym udział. Do przekazania ma też ostatni list Gwendolen, którego treści nie wolno Isobel poznać.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Merlin.pl

allison | 2012-10-31
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 31 października 2012

Niewielka, lecz obfitująca w emocje i tajemnice opowieść, której akcja rozgrywa się w wiktoriańskiej Anglii.

Autorce udało się oddać ducha epoki i wprowadzić wątek sensacyjny, który stopniowo się rozwija, porcjując czytelnikowi coraz to nowe szczegóły związane z dramatem, jaki się rozegrał w arystokratycznej posiadłości.

To na pewno lektura dla miłośników kryminałów utrzymanych w atmosferze dziewiętnastowiecznych powieści angielskich i dla czytelników lubiących wiktoriańskie klimaty.

Czyta się przyjemnie i z emocjami, niecierpliwie wyczekując rozwiązania. Polecam z czystym sumieniem!

Montgomerry | 2018-01-02
Na półkach: XIX wiek, Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 02 stycznia 2018

Dobra :) Anglia wiktoriańska i kryminalna zagadka w tle :)

marrakesh | 2015-08-06

kocham ksiazki osadzone w takich realiach ale ta jest wg mnie beznadziejna. powierzchowna, opowiedziania pobieznie, jestem zawiedziona. strata czasu.

Nicole14 | 2018-04-17
Beata | 2017-07-21