Świąteczna podróż

Okładka książki Świąteczna podróż Anne Perry
Okładka książki Świąteczna podróż
Anne Perry Wydawnictwo: Zysk i S-ka Seria: Klub Srebrnego Klucza kryminał, sensacja, thriller
Klub Srebrnego Klucza
A Christmas Journey
Zysk i S-ka
2009-11-24
2009-11-24
Tomasz Bieroń
literatura brytyjska kryminał wiktoriańska Anglia kobieta arystokracja Boże Narodzenie

Nie ukrywam, że bardzo zawiodłam się tą książką. Sam początek, ze swoim wyjątkowym klimatem i bardzo przyjemnym stylem pisania nastawiał mnie na krótką, lecz ciekawą lekturę. Niestety, okazało się inaczej. "Zagadka kryminalna" była żadna, a całość skupiała się raczej na nieciekawych przeżyciach wewnętrznych głównej bohaterki. Zmarnowany potencjał.

NIE.

Nie.

NIE.

Nie.

Nieładnie jest zatytułować swoją książkę tak, żeby biedny czytelnik miał nadzieję na jakieś świąteczne klimaty, a później zapomnieć napisać coś związanego ze świętami. Bardzo nieładnie z pani strony, Anne Perry!

Agatha Christie jest tylko jedna, ale miałam ochotę na poczytanie czegoś lekkiego, z intrygą kryminalną, najlepiej ze świętami w tle. Nie łudziłam się, że będzie to drugie "Morderstwo w Boże Narodzenie", ale skoro wyłowili już tego trupa z jeziora, to liczyłam na coś więcej niż na samą wymuszoną wycieczkę (tutaj autorka się wstrzeliła idealnie, bo podróż będzie stanowić większą część tej opowieści, tylko świąt trochę zabrakło). Pomijam już samo wyjaśnienie, dlaczego ta eskapada ma się odbyć, bo pomysł szanownego "towarzystwa" uważam za głupi jak but, ale może w czasach epoki takie rzeczy były akceptowalne.

Opis z okładki streszcza jakieś 90% tej książki, a w ostatnich stronach następuje oczywiście zwrot akcji, który nic nie wnosi i właściwie wbrew nazwie niewiele zmienia. Jak się człowiek uprze, to jest w stanie przeczytać tę książkę w godzinę i to jest jej niezaprzeczalna zaleta - zmarnujesz tylko godzinę, a nie tydzień.

Dobra :) Anglia wiktoriańska i kryminalna zagadka w tle :)

Dobra :) Anglia wiktoriańska i kryminalna zagadka w tle :)

Niewielka, lecz obfitująca w emocje i tajemnice opowieść, której akcja rozgrywa się w wiktoriańskiej Anglii.

Autorce udało się oddać ducha epoki i wprowadzić wątek sensacyjny, który stopniowo się rozwija, porcjując czytelnikowi coraz to nowe szczegóły związane z dramatem, jaki się rozegrał w arystokratycznej posiadłości.

To na pewno lektura dla miłośników kryminałów utrzymanych w atmosferze dziewiętnastowiecznych powieści angielskich i dla czytelników lubiących wiktoriańskie klimaty.

Czyta się przyjemnie i z emocjami, niecierpliwie wyczekując rozwiązania. Polecam z czystym sumieniem!

To na pewno lektura dla miłośników kryminałów...

kocham ksiazki osadzone w takich realiach ale ta jest wg mnie beznadziejna. powierzchowna, opowiedziania pobieznie, jestem zawiedziona. strata czasu.

Szkoda czasu na tę książkę . Dobrze, że była krótka i jakoś się przemęczyłam .
Jedyny plus , to bardzo ładna okładka.

Szkoda czasu na tę książkę . Dobrze, że była krótka i jakoś się przemęczyłam .
Jedyny plus , to bardzo ładna okładka.

• Świąteczne
  • 2017
  • Z antykwariatu
  • Świąteczne - Boże Narodzenie
  • Do przeczytania - kryminał

Dodaj cytat z książki Świąteczna podróż