Pogrzeb we fiolecie

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
A Funeral in Blue
kryminał, William Monk
Liliowa

Czy można zabić w obronie swoich ideałów? W pracowni słynnego londyńskiego artysty znaleziono uduszone dwie piękne kobiety. Jedną z nich jest Elissa Beck, żona szanowanego czeskiego chirurga, a drugą modelka malarza – Sarah Mackeson. Prowadzący śledztwo nadkomisarz Runcorn nie jest w stanie wskazać mordercy. Niechętnie zwraca się o pomoc do Williama Monka, swego byłego podwładnego, teraz...

Czy można zabić w obronie swoich ideałów?
Prowadzący śledztwo nadkomisarz Runcorn nie jest w stanie wskazać mordercy. Niechętnie zwraca się o pomoc do Williama Monka, swego byłego podwładnego, teraz prywatnego detektywa.
Monk przekonuje się, że dowody wskazują na Kristiana Becka – męża jednej z ofiar. Doktor znany był z całkowitego oddania sztuce leczenia, czy byłby zatem zdolny zabić własną żonę?
Ścigając się z czasem, William udaje się do Wiednia – miasta młodości Becków. Być może pośród wspomnień rewolucyjnej zawieruchy i namiętności kryje się odpowiedź na pytanie kto naprawdę zabił Elissę Beck oraz Sarah Mackeson.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2011

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/

Anita Walkowska | 2011-11-10
Przeczytana: listopad 2011

Londyn, wiek XIX. W atelier malarza zostają zabite dwie kobiety. Łączy je piękno ciała i znajomość z malarzem, jednak dzieli pozycja społeczna. Jedna z nich to modelka o nieciekawej przeszłości,druga to żona znanego i cenionego chirurga,której ojciec zajmuje wysoką pozycję jako radca królewski. Prywatny detektyw William Monk próbuje wyjaśnić przyczyny morderstwa. Razem z nim przedzieramy się przez mroczny, niebezpieczny Londyn szukając we mgle konkretnych faktów i osób powiązanych ze zbrodnią. Poznając różne wątki doszukujemy się zaskakującej prawdy o bohaterach powoli, z dreszczykiem emocji, wciąż w napięciu oczekując na rozwiązanie zagadki. W książce Anne Perry podstawowe pytania o motywy zbrodni i tożsamość mordercy zyskują dzięki temu wszystkiemu nową barwę.

Fuzja | 2011-12-06

www.grabarz.net/www.czytajzfantazja.blogspot.com
„Morderstwo (nie)doskonałe czy banalny finał zakręconej łamigłówki? Czyli przerost formy nad treścią a może odwrotnie?

„Pogrzeb we fiolecie” to nie pierwsza powieść Anne Perry. Jest ona szczególnie znana czytelnikom ze stworzenia cyklu wiktoriańskich powieści kryminalnych, których bohaterami są Thomas i Charlotte Pittowie. Ja niestety nie miałam przyjemności poznać tej pary, jednak wyżej wymieniona książka również należy do cyklu, tyle że w tym przypadku poznajemy małżeństwo Wiliama i Hester Monków.

Rzecz dzieje się w Londynie w XIX wieku. Pewnego dnia w pracowni znanego malarza zostają znalezione zwłoki dwóch kobiet. Pierwsza, znana ze swojego frywolnego trybu życia, uzależniona od opium „kobieta upadła”, druga to żona szanowanego lekarza – dama o nieposzlakowanej opinii. Sprawą zajmują się niechętni względem siebie: nadkomisarz Runcorn oraz prywatny detektyw Monk. Wszystkie dowody wskazują na to, iż zbrodnia ta została...

książek: 2009
Ewa | 2017-04-13