Irdowie

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Dragonlance - The lost histories volume two - The Irda
Dragonlance, Krynn, ogry, elfy
Lily

Ogrowie są najinteligentniejszą i najpiękniejszą z wczesnych ras Krynnu, która niepodważalnie rządzi w swym doskonałym królestwie. Wszystko ulega zmianie, gdy rozpoczyna się rywalizacja miedzy klanami, podsycana niezdrową ambicją, a dumni niegdyś ogrowie z powodu własnych błędów zostają przeklęci i zmieniają się w jeden z najbrzydszych, najbardziej pogardzanych i najnikczemniejszych gatunków Krynnu. Ocalała tylko garstka - Irdowie, którzy nauczyli się akceptować dobro, wywalczyli sobie wolność i zbiegli, by zbudować własne utopijne społeczeństwo w rajskim archipelagu Smoczych Wysp.

Marcin | 2016-09-25

Książka fajna choć nie związana historią z pierwszą częścią trylogii. Świat jest ten sam, ale akcja rozgrywa się w innej jego części Można spokojnie czytać nie znając pierwszego tomu jak i uniwersum dragon lance. Ciekawie przedstawiona historia cywilizacji ogrów i jej upadku. Sympatyczni bohaterowie, a czarne charaktery odpowiednio charyzmatyczne. Zmiana autora jest widoczne. Linda P Barker inaczej zbudowała fabułę i prowadzenia akcji, trochę słabiej niż w tomi pierwszym wpadają bitwy. Brakuje tu tego budowania napięcia, które miał pierwszy tom, ale całość nadrabia historią i bohaterami. Jest dobrze

khazwindnafuto | 2018-02-08

Przeczytałam dawno, dawno temu. Z tego co pamiętam to całkiem przyjemna pozycja.

Ericlindros | 2018-08-18
jarek89K | 2018-07-18