Pułkownik Jan Michał Dąbrowski 1782 - 1827

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bitwy Kampanie Dowódcy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: MON
wojsko, biografie, Polska, 18-19 wiek
historyczna
mika

Książka ta jest fabularyzowaną biografią jednego z synów generała Jana Henryka Dąbrowskiego.

Jan Michał Dąbrowski był dzielnym żołnierzem i gorącym patriotą, jednak jest wspólcześnie raczej mało znaną postacią historyczną. Książka przybliża nam jego osobę, przy okazji dając obraz walk o niepodległość Polski na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=28353

źródło okładki: http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/65/96/61/1365966153

Jezier | 2013-02-09
Martek | 2013-01-23