Okładka książki Czas Buntu. Moc

Czas Buntu. Moc

Autor:
Cykl: Tajemny Krąg (tom 2)
tłumaczenie
czarownica, miłość,
typ
papier
Haven
7,38 (747 ocen i 59 opinii)

Opis książki

Cassie zdobyła szacunek tajemnego zgromadzenia czarownic i przyjaźń należących do niego dziewczyn - najpopularniejszych w szkole. Ale w Kręgu toczy się walka o władzę i Cassie musi zdecydować, po czyjej jest stronie. Rozdarta pomiędzy lojalnością wobec dwóch przywódczyń, musi dokonać ostatecznego wyboru: pomiędzy ocaleniem całego New Salem a niebezpieczną miłością, która może oznaczać zagładę Tajemnego Kręgu...

źródło opisu: http://www.amber.sm.pl/

źródło okładki: http://www.amber.sm.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Pani Smith na początku mnie odstraszyła (to było przy jej debiutanckiej serii "Pamiętniki Wampirów"), później zaintrygowała i mile zaskoczyła pierwszą częścią "Tajemnego Kręgu" i teraz zrobiła to ponownie.

W drugiej części o przygodach młodej czarownicy Cassie dowiadujemy się sporo o tym, dlaczego matka Cassie wyjechała wraz z córką z rodzinnego miasteczka. A sam Krąg... nie jest niczym przypadkowym. Wszystko zostało z góry zaplanowane.

A teraz ktoś powraca chcąc władzy, która miała należeć do niego.
Młoda Cassie znajduje się między młotem a kowadłem dosłownie w każdej sytuacji. W przyjaźni, musi wybierać komu będzie wierna Dianie, czy Faye; w miłości - czy uda jej się utrzymać na dystans od Adama, a także wchodzi w pewną sprzeczność sama ze sobą, kiedy zaczyna dostrzegać, że... jest zła.

Książka lekka, szybko się czyta, ciekawa. Pełna zwrotów akcji i niemożliwa do przewidzenia, jeśli chodzi o koniec historii.

Polecam.

Linethin | 2011-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

W przeciwieństwie do poprzedniczki ta część podobała mi się o wiele bardziej, może dlatego, że akcja działa się za akcją i byłam pod wrażeniem. Jeśli idzie o Cassie i Adama, to było do przewidzenia. Widziałabym to inaczej no ale tak musiało widocznie być.

Faye tak jak napisałam wcześniej nadal jest moją ulubioną bohaterką. Cassie też nieco awansowała od poprzedniej części. Za to Diana jest do obrzydzenia dobra, co mi się nie podoba. Nikt taki nie jest, każdy nosi w sobie coś złego, nawet jakąś drobinkę. W niej tego nie było, więc to... mało relane takie. Jak sama postać Diany.

Ale ogólnie podobało mi się, mimo że domyślałam się jak to się skończy i zakończenie nie było dla mnie zaskoczeniem.

Ana | 2011-03-19
Przeczytana: 19 marca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dużo lepsza od poprzedniej . Szkoda Nicka :(

Monia0420 | 2014-08-07

Książka bardzo ciekawa, wciągająca i pełna intrygujących zwrotów akcji. Polecam.

Drugi tom "Tajemnego kręgu" wciąga o wiele bardziej niż poprzedni. To w nim dzieją się najważniejsze fragmenty fabuły. Sekrety wychodzą na jaw. Niektóre nieszkodliwe, natomiast inne mające wielki wpływ na decyzje i uczucia bohaterów. Pierwszy tom opisywał w większej mierze uczucia. Natomiast w tym największą część zajmują wydarzenia. Co oczywiście nie oznacza, że nie znamy uczuć głównej bohaterki. Ta książka jest jedną z moich ulubionych. Jest o prostu idealna. Posiada zachowaną harmonię między szczęściem, a smutkiem. Bohaterowie zmieniają się, dojrzewają. Już od pierwszej strony jesteśmy wciągani w wir wydarzeń, a fabuła jest oryginalna i ciekawa. Trzyma w napięciu do samego końca.
Gorąco polecam!

BlackCherry | 2011-03-23
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 marca 2011

Odrobinę lepiej niż poprzednio.
Mimo to - główna intryga, jak dla mnie, zbyt banalna. Walka z czarnym charakterem - tym bardziej. Fakt, że Diana po prostu "oddała" chłopaka (w takim tempie nawet skarpetki jej nie zostaną), bo "Cassie chce :(" - przerysowane do granic możliwości.
Największy plus za (w końcu!) budowanie pełnych zdań przez główną bohaterkę i sam zamysł fabuły.
"Dobrze żarło, ale zdechło" - tak najlepiej opisałabym ta książkę. Fundamenty świetne, gdyby na taki pomysł wpadł inny autor.. Przypuszczam, że wyszłoby z tego coś naprawdę genialnego.

Dana | 2014-05-12
Przeczytana: 11 maja 2014

Bardzo dobra książka, wciągająca, pełna zwrotów akcji. Idealna, kiedy nie mamy czasu (jest krótka) i chcemy zrelaksować się pomiędzy egzaminami :)

Nana | 2011-09-28
Przeczytana: 28 września 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zdecydowanie lepsza od tomu poprzedniego, warto przeczytać, ale zakończenia można by się było spodziewać... Choć zaskoczeniem dla mnie było rozstanie Cassie i Nicka, a w sumie sposób w jaki to rozstanie się odbyło. Zdecydowanie jestem przeciwniczką przerysowanego do granic możliwości Adama:P Jak tylko czytałam ostatnie zdania niedobrze mi się robiło i strasznie mi było szkoda Nicka... No ale nie jestem Cassie:P
Samo "pokonanie zła" strasznie typowe... Żeby chociaż ten huragan był, albo matka Cassie umarła... Ech, stwierdziłam, że książki p.Smith nie są już dla mnie. Kiedyś je lubiłam, szczególnie Świat Nocy, ale... Wszystkie są do siebie podobne i nie wnoszą niczego nowego po za rodzajami i znaczeniem kryształów... Ale szybko się je czytaxD (to taki drobiazg na pocieszeniexD)

Justilla | 2013-03-05
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna, 2012
Przeczytana: 18 lipca 2012

„Srebrna nić nigdy nie zostanie zerwana. Wasze istnienia są teraz złączone. Nie uciekniecie od siebie nawzajem tak samo, jak nie da się uciec przed przeznaczeniem.”

Tajemny Krąg to seria stworzona przez autorkę Pamiętników Wampirów. Dwa niepozorne tomy, podobnie jak PW, zostały przeniesione na ekran w formie serialu, który raczej uważam za ciekawszy niż książki. A obejrzałam tylko parę odcinków.

Tajemny Krąg to historia o Cassie. Poznajemy ją jeszcze przez przeprowadzką do New Salem. Pomaga obcemu chłopakowi uciec przed innymi, którzy go śledzili. Czuje z nim dziwną więź, jednak wkrótce wyjeżdża, sądząc, że więcej go nie zobaczy. W nowej szkole, w New Salem z początku się nie odnajduje. Niewielu okazuje jej życzliwość. Wkrótce okazuje się zresztą, że Cassie jest czarownicą i zostaje przyjęta jako dwunasta członkini kowenu. Jednak nawet, a może zwłaszcza, w sabacie też nie jest życzliwie przyjęta. Diana - przywódczyni kocha ją jak siostrę, lecz Fraye, mroczna i zbuntowana,...

Kosmitka96 | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

W drugiej części powieści "Tajemny Krąg", akcja nie ustaje. Co chwilę coś się dzieje. Byłam pod wrażeniem trwających tam burzliwych sytuacji, wielkich wyznań, tajemnic, kłopotów i nowo odkrytych sekretów kowenu.

Cassie - wbrew pozorom - nie jest tak niewinna i nieśmiała jak się wydaje. Posiada wiele potęgi w sobie, gdyż pochodzi z rodu czarownic, które dysponowały największą jasnością widzenia i Mocą.

Opisem utożsamiam się z główną bohaterką, ponieważ ja również nie jestem osobą śmiałą, jednak gdy przychodzi co do czego, potrafi się we mnie obudzić COŚ mocnego ;)
Na jej miejscu byłabym z siebie dumna i cieszyła się postępem (jej ojciec z pewnością byłby z niej zadowolony).

Muszę wspomnieć o jej bliskim kontakcie z Nickiem. Mimo, że kochała Adama nad życie, nawet nie próbowała odebrać go Dianie, ale znalazła wsparcie i przyjaciela w Nicku ;)

Jeszcze jedno o czym dużo myślę to zastanowienie na temat chłopców. Miała do nich szczęście :)
Marzę o takim zwrocie akcji jaki miała...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Lewis Carroll
    183. rocznica
    urodzin
    - Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
    - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
    - Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
    - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.
  • Clarissa Pinkola Estés
    70. rocznica
    urodzin
    Aby obcować z dziką stroną swej natury, kobieta musi na jakiś czas zostawić świat i pogrążyć się w stanie odosobnienia (aloneness) w najstarszym sensie tego słowa.(...)Właśnie taki jest cel samotności - stać sie jednią.
  • Frank Miller
    58. rocznica
    urodzin
    W tym, co robię, nie ma ode mnie lepszego. Ale to, w czym jestem najlepszy, nie jest zbyt przyjemne.
  • Leopold Sacher-Masoch
    179. rocznica
    urodzin
    Mężczyzna kieruje się w życiu zasadami, kobieta tylko uczuciem, jakie ją w danej chwili ogarnia. Nie zapomnij o tym i nie czuj się nigdy bezpiecznie u boku kobiety, którą kochasz.
  • Eliette Abecassis
    46. rocznica
    urodzin
    My, kochankowie godzin, które idą w zapomnienie, kochankowie dni, które mijają, zatrzymajmy czas, pozostańmy tu na chwilę, a ta niech trwa cały dzień dla nas, zwróconych twarzami ku sobie w tym pociągu wiozącym nas w nieznane.
  • Wojciech Albiński
    80. rocznica
    urodzin
    Rozmowy z gwiazdami zawsze kończą się zwycięstwem gwiazd.
  • Steve Leialoha
    63. rocznica
  • Helena Sęk
    77. rocznica
  • Jerome David Salinger
    5. rocznica
    śmierci
    Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić
  • John Updike
    6. rocznica
    śmierci
    Z reguły jest tak, że każde małżeństwo składa się z arystokraty i wieśniaka. Z nauczyciela i ucznia.
  • Jan Baszkiewicz
    4. rocznica
    śmierci
    Owszem, można rzec, że rewolucja francuska rozrzutnie marnowała świetne polityczne talenty; ale przecież to ona, i dopiero ona pozwoliła im się w ogóle ujawnić! To dzięki niej z obdłużonych adwokatów, z lekarzy bez klienteli, z publicystów bez czytelników, z inteligenckiej bohemy - wyrastali mężowie... pokaż więcej
  • Kazimierz Smoleń
    3. rocznica
  • Izaak Babel
    75. rocznica
    śmierci
    Gedali oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń".
  • Stepan Chapman
    1. rocznica
    śmierci
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.

Znajdź nas na Facebooku