Okładka książki Czas Buntu. Moc

Czas Buntu. Moc

Autor:
Cykl: Tajemny Krąg (tom 2)
tłumaczenie
czarownica, miłość,
typ
papier
Haven
7,38 (708 ocen i 59 opinii)

Opis książki

Cassie zdobyła szacunek tajemnego zgromadzenia czarownic i przyjaźń należących do niego dziewczyn - najpopularniejszych w szkole. Ale w Kręgu toczy się walka o władzę i Cassie musi zdecydować, po czyjej jest stronie. Rozdarta pomiędzy lojalnością wobec dwóch przywódczyń, musi dokonać ostatecznego wyboru: pomiędzy ocaleniem całego New Salem a niebezpieczną miłością, która może oznaczać zagładę Tajemnego Kręgu...

źródło opisu: http://www.amber.sm.pl/

źródło okładki: http://www.amber.sm.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Pani Smith na początku mnie odstraszyła (to było przy jej debiutanckiej serii "Pamiętniki Wampirów"), później zaintrygowała i mile zaskoczyła pierwszą częścią "Tajemnego Kręgu" i teraz zrobiła to ponownie.

W drugiej części o przygodach młodej czarownicy Cassie dowiadujemy się sporo o tym, dlaczego matka Cassie wyjechała wraz z córką z rodzinnego miasteczka. A sam Krąg... nie jest niczym przypadkowym. Wszystko zostało z góry zaplanowane.

A teraz ktoś powraca chcąc władzy, która miała należeć do niego.
Młoda Cassie znajduje się między młotem a kowadłem dosłownie w każdej sytuacji. W przyjaźni, musi wybierać komu będzie wierna Dianie, czy Faye; w miłości - czy uda jej się utrzymać na dystans od Adama, a także wchodzi w pewną sprzeczność sama ze sobą, kiedy zaczyna dostrzegać, że... jest zła.

Książka lekka, szybko się czyta, ciekawa. Pełna zwrotów akcji i niemożliwa do przewidzenia, jeśli chodzi o koniec historii.

Polecam.

Linethin | 2011-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

W przeciwieństwie do poprzedniczki ta część podobała mi się o wiele bardziej, może dlatego, że akcja działa się za akcją i byłam pod wrażeniem. Jeśli idzie o Cassie i Adama, to było do przewidzenia. Widziałabym to inaczej no ale tak musiało widocznie być.

Faye tak jak napisałam wcześniej nadal jest moją ulubioną bohaterką. Cassie też nieco awansowała od poprzedniej części. Za to Diana jest do obrzydzenia dobra, co mi się nie podoba. Nikt taki nie jest, każdy nosi w sobie coś złego, nawet jakąś drobinkę. W niej tego nie było, więc to... mało relane takie. Jak sama postać Diany.

Ale ogólnie podobało mi się, mimo że domyślałam się jak to się skończy i zakończenie nie było dla mnie zaskoczeniem.

Ana | 2011-03-19
Przeczytana: 19 marca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dużo lepsza od poprzedniej . Szkoda Nicka :(

Monia0420 | 2014-08-07

Książka bardzo ciekawa, wciągająca i pełna intrygujących zwrotów akcji. Polecam.

Drugi tom "Tajemnego kręgu" wciąga o wiele bardziej niż poprzedni. To w nim dzieją się najważniejsze fragmenty fabuły. Sekrety wychodzą na jaw. Niektóre nieszkodliwe, natomiast inne mające wielki wpływ na decyzje i uczucia bohaterów. Pierwszy tom opisywał w większej mierze uczucia. Natomiast w tym największą część zajmują wydarzenia. Co oczywiście nie oznacza, że nie znamy uczuć głównej bohaterki. Ta książka jest jedną z moich ulubionych. Jest o prostu idealna. Posiada zachowaną harmonię między szczęściem, a smutkiem. Bohaterowie zmieniają się, dojrzewają. Już od pierwszej strony jesteśmy wciągani w wir wydarzeń, a fabuła jest oryginalna i ciekawa. Trzyma w napięciu do samego końca.
Gorąco polecam!

Dana | 2014-05-12
Przeczytana: 11 maja 2014

Bardzo dobra książka, wciągająca, pełna zwrotów akcji. Idealna, kiedy nie mamy czasu (jest krótka) i chcemy zrelaksować się pomiędzy egzaminami :)

BlackCherry | 2011-03-23
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 marca 2011

Odrobinę lepiej niż poprzednio.
Mimo to - główna intryga, jak dla mnie, zbyt banalna. Walka z czarnym charakterem - tym bardziej. Fakt, że Diana po prostu "oddała" chłopaka (w takim tempie nawet skarpetki jej nie zostaną), bo "Cassie chce :(" - przerysowane do granic możliwości.
Największy plus za (w końcu!) budowanie pełnych zdań przez główną bohaterkę i sam zamysł fabuły.
"Dobrze żarło, ale zdechło" - tak najlepiej opisałabym ta książkę. Fundamenty świetne, gdyby na taki pomysł wpadł inny autor.. Przypuszczam, że wyszłoby z tego coś naprawdę genialnego.

Nana | 2011-09-28
Przeczytana: 28 września 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zdecydowanie lepsza od tomu poprzedniego, warto przeczytać, ale zakończenia można by się było spodziewać... Choć zaskoczeniem dla mnie było rozstanie Cassie i Nicka, a w sumie sposób w jaki to rozstanie się odbyło. Zdecydowanie jestem przeciwniczką przerysowanego do granic możliwości Adama:P Jak tylko czytałam ostatnie zdania niedobrze mi się robiło i strasznie mi było szkoda Nicka... No ale nie jestem Cassie:P
Samo "pokonanie zła" strasznie typowe... Żeby chociaż ten huragan był, albo matka Cassie umarła... Ech, stwierdziłam, że książki p.Smith nie są już dla mnie. Kiedyś je lubiłam, szczególnie Świat Nocy, ale... Wszystkie są do siebie podobne i nie wnoszą niczego nowego po za rodzajami i znaczeniem kryształów... Ale szybko się je czytaxD (to taki drobiazg na pocieszeniexD)

Justilla | 2013-03-05
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna, 2012
Przeczytana: 18 lipca 2012

„Srebrna nić nigdy nie zostanie zerwana. Wasze istnienia są teraz złączone. Nie uciekniecie od siebie nawzajem tak samo, jak nie da się uciec przed przeznaczeniem.”

Tajemny Krąg to seria stworzona przez autorkę Pamiętników Wampirów. Dwa niepozorne tomy, podobnie jak PW, zostały przeniesione na ekran w formie serialu, który raczej uważam za ciekawszy niż książki. A obejrzałam tylko parę odcinków.

Tajemny Krąg to historia o Cassie. Poznajemy ją jeszcze przez przeprowadzką do New Salem. Pomaga obcemu chłopakowi uciec przed innymi, którzy go śledzili. Czuje z nim dziwną więź, jednak wkrótce wyjeżdża, sądząc, że więcej go nie zobaczy. W nowej szkole, w New Salem z początku się nie odnajduje. Niewielu okazuje jej życzliwość. Wkrótce okazuje się zresztą, że Cassie jest czarownicą i zostaje przyjęta jako dwunasta członkini kowenu. Jednak nawet, a może zwłaszcza, w sabacie też nie jest życzliwie przyjęta. Diana - przywódczyni kocha ją jak siostrę, lecz Fraye, mroczna i zbuntowana, zamiast si...

Kosmitka96 | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

W drugiej części powieści "Tajemny Krąg", akcja nie ustaje. Co chwilę coś się dzieje. Byłam pod wrażeniem trwających tam burzliwych sytuacji, wielkich wyznań, tajemnic, kłopotów i nowo odkrytych sekretów kowenu.

Cassie - wbrew pozorom - nie jest tak niewinna i nieśmiała jak się wydaje. Posiada wiele potęgi w sobie, gdyż pochodzi z rodu czarownic, które dysponowały największą jasnością widzenia i Mocą.

Opisem utożsamiam się z główną bohaterką, ponieważ ja również nie jestem osobą śmiałą, jednak gdy przychodzi co do czego, potrafi się we mnie obudzić COŚ mocnego ;)
Na jej miejscu byłabym z siebie dumna i cieszyła się postępem (jej ojciec z pewnością byłby z niej zadowolony).

Muszę wspomnieć o jej bliskim kontakcie z Nickiem. Mimo, że kochała Adama nad życie, nawet nie próbowała odebrać go Dianie, ale znalazła wsparcie i przyjaciela w Nicku ;)

Jeszcze jedno o czym dużo myślę to zastanowienie na temat chłopców. Miała do nich szczęście :)
Marzę o takim zwrocie akcji jaki miała Cassie ;...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku