Czas Buntu. Moc

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Tajemny Krąg (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
The Power
czarownica, miłość,
Haven

Cassie zdobyła szacunek tajemnego zgromadzenia czarownic i przyjaźń należących do niego dziewczyn - najpopularniejszych w szkole. Ale w Kręgu toczy się walka o władzę i Cassie musi zdecydować, po czyjej jest stronie. Rozdarta pomiędzy lojalnością wobec dwóch przywódczyń, musi dokonać ostatecznego wyboru: pomiędzy ocaleniem całego New Salem a niebezpieczną miłością, która może oznaczać zagładę Tajemnego Kręgu...

źródło opisu: http://www.amber.sm.pl/

źródło okładki: http://www.amber.sm.pl/

kinga19970704 | 2019-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2019

Bardzo mi się podobała. Zdecydowanie warte polecenia.

Edziam | 2017-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

Polecam

burned_spirit | 2016-10-07
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Tak samo jak i pierwsza część : troszkę miłości, troszkę zawirowań, troszkę humoru. Dla mnie za mało realna i nie chodzi tu o magię, ale o ludzkie zachowania. Czyta się przyjemnie, po kilku dniach nie pamięta się o czym była.
Jestem rozdarta, polecam, ale nie polecam. :D

Musicxd | 2016-04-18
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Opinia zawiera spojlery!
Cassie znalazła powiązania między opowieściami z Muzeum Czarownic w Salem, a morderstwami w jej okolicy. Miewa też dziwne sny. Kiedy po imprezie u Faye znalazła hematyt. Pod jego wpływem czyni różne rzeczy. Najpierw zaprasza Nicka na imprezę Halloweenową, a podczas głosowania na przywódcę Kowenu głosuje na Faye. Wykorzystując zdobytą władzę, Daye z pomocą klubu uwalnia z cmentarnego wzgórka ducha Johna Blacka. Duch morduje jej babcię i wprowadza w osobliwy stan Alexandrę. Przed śmiercią babcia Cassie opowiada jej o historii śmierci rodziców członków kowenu, kiedy John Black powrócił i podobierał ich w pary, a ze związków powstały dzieci obdarzone wyjątkowo silną mocą. Cassie buntuje się przeciwko Faye, a ta wyjawia grupie relacje jakie panują między Adamem, a Cassie. Para informuje o srebrnej nici, którą Cassandra poczuła przy Adamie na plaży i późniejszych wydarzeniach. Diana ostatecznie wybacza im obojgu. Cassie w szkole dostrzega Portię, jej koleżankę z...

Gazowana | 2016-03-22
Przeczytana: 22 marca 2016

Ta część jest o wiele mroczniejsza. Poznamy ojca Cassie. Nie takiego zakończenia się spodziewałam. Jak można być z jednym chłopakiem, a w ostatnim roździale być z drugim i pocałować go na oczach Nicka?! Nie to, że nie lubię Adama tylko dlaczego on jął łapie, przytulał na oczach jej chłopaka skoro miał własną dziewczynę?! Nie podobało mi się to zdecydowanie.

Angela | 2016-02-13

Książka jest naprawdę wciągająca i ciekawa. Myślę, że jest nawet lepsza od pierwszej części. Tym, którzy jeszcze nie przeczytali gorąco polecam.

Shimik | 2016-02-07

Wszystko potoczyło się według moich przewidywań. Książka skończyła się tak, jak mówiłem od początku. Najważniejsze, że mam już to za sobą. Zostały mi jeszcze jakieś książki tej autorki, ale wątpię bym się za nie zabrał. To co przeczytałem powinno mi wystarczyć! Ogólnie przyjemnie się czytało i nie można narzekać. Dopiero po dłuższym czasie ma się dość i wtedy nawet nie można na nie patrzeć!

Ona | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Świetna historia, chodź muszę przyznać, że pierwszą część zmęczyłam i trochę czasu zajęło mi zabranie się za drugą książkę. Którą, tylko w czasie czytania kilku pierwszych stron, czytałam niezbyt chętnie.
Dziś stwierdzam jednak, że warto było się przemęczyć z niezdecydowaną główną bohaterką i jej miotaniem się we wszystkie strony. Tą część naprawdę dobrze się czyta jest wciągająca i nie można się od niej po prostu oderwać. Kolejne tajemnice znajdują swój moment na wyjście w światło dnia, jest mnóstwo magii i akcji, to jest właśnie to co lubię. Nie można też zapomnieć o szczęśliwym zakończeniu, chodź będąc szczerą, przez chwilę miałam nadzieję, że Nick będzie miał fart.
Duży plus dla autorki zwłaszcza po pierwszej książce tej serii. Polecam, warto mieć ją w swojej biblioteczce.

Gabriela | 2015-09-06

Podobała mi się droga część. Podobało mi się zakończenie książki jak i cała reszta to jest powieść dla młodzieży i dla fanów Fantastyki i fatazy