Czas Buntu. Moc

Cykl: Tajemny Krąg (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
tłumaczenie
Edyta Janczewska
The Power
czarownica, miłość,
Haven

Cassie zdobyła szacunek tajemnego zgromadzenia czarownic i przyjaźń należących do niego dziewczyn - najpopularniejszych w szkole. Ale w Kręgu toczy się walka o władzę i Cassie musi zdecydować, po czyjej jest stronie. Rozdarta pomiędzy lojalnością wobec dwóch przywódczyń, musi dokonać ostatecznego wyboru: pomiędzy ocaleniem całego New Salem a niebezpieczną miłością, która może oznaczać zagładę Tajemnego Kręgu...

źródło opisu: http://www.amber.sm.pl/

• Rzymski poranek
  • Dobry kłamca
  • Drugi pocałunek Gity Danon
  • Chcę Cię usłyszeć
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Krocząc w ciemności

8 (2 ocen i opinii)
Dotrzymana obietnica
Jill Anderson

7,22 (27 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Miljenko Jergović

Chcę Cię usłyszeć
Diane Chamberlain

7,75 (4 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

8,11 (19 ocen i opinii)
Krocząc w ciemności
Leonie Swann

Ginekolodzy
Jürgen Thorwald

7,8 (69 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników (2000)
Shimik | 2016-02-07

Wszystko potoczyło się według moich przewidywań. Książka skończyła się tak, jak mówiłem od początku. Najważniejsze, że mam już to za sobą. Zostały mi jeszcze jakieś książki tej autorki, ale wątpię bym się za nie zabrał. To co przeczytałem powinno mi wystarczyć! Ogólnie przyjemnie się czytało i nie można narzekać. Dopiero po dłuższym czasie ma się dość i wtedy nawet nie można na nie patrzeć!

młoda_pisarka | 2014-04-21
Przeczytana: 12 marca 2014

Pani Smith na początku mnie odstraszyła (to było przy jej debiutanckiej serii "Pamiętniki Wampirów"), później zaintrygowała i mile zaskoczyła pierwszą częścią "Tajemnego Kręgu" i teraz zrobiła to ponownie.

W drugiej części o przygodach młodej czarownicy Cassie dowiadujemy się sporo o tym, dlaczego matka Cassie wyjechała wraz z córką z rodzinnego miasteczka. A sam Krąg... nie jest niczym przypadkowym. Wszystko zostało z góry zaplanowane.

A teraz ktoś powraca chcąc władzy, która miała należeć do niego.
Młoda Cassie znajduje się między młotem a kowadłem dosłownie w każdej sytuacji. W przyjaźni, musi wybierać komu będzie wierna Dianie, czy Faye; w miłości - czy uda jej się utrzymać na dystans od Adama, a także wchodzi w pewną sprzeczność sama ze sobą, kiedy zaczyna dostrzegać, że... jest zła.

Książka lekka, szybko się czyta, ciekawa. Pełna zwrotów akcji i niemożliwa do przewidzenia, jeśli chodzi o koniec historii.

Polecam.

Monia0420 | 2014-08-07

Książka bardzo ciekawa, wciągająca i pełna intrygujących zwrotów akcji. Polecam.

Drugi tom "Tajemnego kręgu" wciąga o wiele bardziej niż poprzedni. To w nim dzieją się najważniejsze fragmenty fabuły. Sekrety wychodzą na jaw. Niektóre nieszkodliwe, natomiast inne mające wielki wpływ na decyzje i uczucia bohaterów. Pierwszy tom opisywał w większej mierze uczucia. Natomiast w tym największą część zajmują wydarzenia. Co oczywiście nie oznacza, że nie znamy uczuć głównej bohaterki. Ta książka jest jedną z moich ulubionych. Jest o prostu idealna. Posiada zachowaną harmonię między szczęściem, a smutkiem. Bohaterowie zmieniają się, dojrzewają. Już od pierwszej strony jesteśmy wciągani w wir wydarzeń, a fabuła jest oryginalna i ciekawa. Trzyma w napięciu do samego końca.
Gorąco polecam!

Ana | 2011-03-19
Przeczytana: 19 marca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dużo lepsza od poprzedniej . Szkoda Nicka :(

Linethin | 2011-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

W przeciwieństwie do poprzedniczki ta część podobała mi się o wiele bardziej, może dlatego, że akcja działa się za akcją i byłam pod wrażeniem. Jeśli idzie o Cassie i Adama, to było do przewidzenia. Widziałabym to inaczej no ale tak musiało widocznie być.

Faye tak jak napisałam wcześniej nadal jest moją ulubioną bohaterką. Cassie też nieco awansowała od poprzedniej części. Za to Diana jest do obrzydzenia dobra, co mi się nie podoba. Nikt taki nie jest, każdy nosi w sobie coś złego, nawet jakąś drobinkę. W niej tego nie było, więc to... mało relane takie. Jak sama postać Diany.

Ale ogólnie podobało mi się, mimo że domyślałam się jak to się skończy i zakończenie nie było dla mnie zaskoczeniem.

15Beka | 2015-05-04
Przeczytana: 03 maja 2015

Wiec hmm...No ta część jest lepsza od pierwszej, tak myślę.
Książki L.J.Smith są dość nudnawe i przydługawe, jednak ta jest przynajmniej dla mnie-miłym wyjątkiem.
Akcja toczy się o wiele szybciej no i jest ciekawsza. Sam wątek Cassie i Nicka mile mnie zaskoczył to dodało fabule takiego lekkiego "kopa". Tak jak już pisałam nie znudziłam się nią i nie miałam zbyt wielkiej ochoty odkładać jej na bok :)

Dana | 2014-05-12
Przeczytana: 11 maja 2014

Bardzo dobra książka, wciągająca, pełna zwrotów akcji. Idealna, kiedy nie mamy czasu (jest krótka) i chcemy zrelaksować się pomiędzy egzaminami :)

Nana | 2011-09-28
Przeczytana: 28 września 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zdecydowanie lepsza od tomu poprzedniego, warto przeczytać, ale zakończenia można by się było spodziewać... Choć zaskoczeniem dla mnie było rozstanie Cassie i Nicka, a w sumie sposób w jaki to rozstanie się odbyło. Zdecydowanie jestem przeciwniczką przerysowanego do granic możliwości Adama:P Jak tylko czytałam ostatnie zdania niedobrze mi się robiło i strasznie mi było szkoda Nicka... No ale nie jestem Cassie:P
Samo "pokonanie zła" strasznie typowe... Żeby chociaż ten huragan był, albo matka Cassie umarła... Ech, stwierdziłam, że książki p.Smith nie są już dla mnie. Kiedyś je lubiłam, szczególnie Świat Nocy, ale... Wszystkie są do siebie podobne i nie wnoszą niczego nowego po za rodzajami i znaczeniem kryształów... Ale szybko się je czytaxD (to taki drobiazg na pocieszeniexD)

madzix2411 | 2015-03-28

Zakończenie równie przewidywalne jak początek. Uważam, że Smith nie ma za grosz wyobraźni. Kompletna klapa. Jedyna seria warta mojej uwagi, to " Pamiętniki wampirów ", ale nawet tu mam dużo złych faktów na jej temat.

zobacz kolejne z 1990