Czas Buntu. Moc

Cykl: Tajemny Krąg (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
tłumaczenie
Edyta Janczewska
The Power
czarownica, miłość,
Haven

Cassie zdobyła szacunek tajemnego zgromadzenia czarownic i przyjaźń należących do niego dziewczyn - najpopularniejszych w szkole. Ale w Kręgu toczy się walka o władzę i Cassie musi zdecydować, po czyjej jest stronie. Rozdarta pomiędzy lojalnością wobec dwóch przywódczyń, musi dokonać ostatecznego wyboru: pomiędzy ocaleniem całego New Salem a niebezpieczną miłością, która może oznaczać zagładę Tajemnego Kręgu...

źródło opisu: http://www.amber.sm.pl/

• Mniej złości, więcej miłości
  • Aż po grób
  • Ojciec '44
  • Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Koniec warty

7,6 (122 ocen i opinii)
Ojciec '44
Jerzy Ciszewski , Jerzy Ciszewski

6,8 (5 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,57 (23 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7 (4 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,47 (30 ocen i opinii)
Koniec warty
Stephen King

7,07 (446 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników (2070)
Shimik | 2016-02-07

Wszystko potoczyło się według moich przewidywań. Książka skończyła się tak, jak mówiłem od początku. Najważniejsze, że mam już to za sobą. Zostały mi jeszcze jakieś książki tej autorki, ale wątpię bym się za nie zabrał. To co przeczytałem powinno mi wystarczyć! Ogólnie przyjemnie się czytało i nie można narzekać. Dopiero po dłuższym czasie ma się dość i wtedy nawet nie można na nie patrzeć!

młoda_pisarka | 2014-04-21
Przeczytana: 12 marca 2014

Pani Smith na początku mnie odstraszyła (to było przy jej debiutanckiej serii "Pamiętniki Wampirów"), później zaintrygowała i mile zaskoczyła pierwszą częścią "Tajemnego Kręgu" i teraz zrobiła to ponownie.

W drugiej części o przygodach młodej czarownicy Cassie dowiadujemy się sporo o tym, dlaczego matka Cassie wyjechała wraz z córką z rodzinnego miasteczka. A sam Krąg... nie jest niczym przypadkowym. Wszystko zostało z góry zaplanowane.

A teraz ktoś powraca chcąc władzy, która miała należeć do niego.
Młoda Cassie znajduje się między młotem a kowadłem dosłownie w każdej sytuacji. W przyjaźni, musi wybierać komu będzie wierna Dianie, czy Faye; w miłości - czy uda jej się utrzymać na dystans od Adama, a także wchodzi w pewną sprzeczność sama ze sobą, kiedy zaczyna dostrzegać, że... jest zła.

Książka lekka, szybko się czyta, ciekawa. Pełna zwrotów akcji i niemożliwa do przewidzenia, jeśli chodzi o koniec historii.

Polecam.

Monia0420 | 2014-08-07

Książka bardzo ciekawa, wciągająca i pełna intrygujących zwrotów akcji. Polecam.

Linethin | 2011-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

W przeciwieństwie do poprzedniczki ta część podobała mi się o wiele bardziej, może dlatego, że akcja działa się za akcją i byłam pod wrażeniem. Jeśli idzie o Cassie i Adama, to było do przewidzenia. Widziałabym to inaczej no ale tak musiało widocznie być.

Faye tak jak napisałam wcześniej nadal jest moją ulubioną bohaterką. Cassie też nieco awansowała od poprzedniej części. Za to Diana jest do obrzydzenia dobra, co mi się nie podoba. Nikt taki nie jest, każdy nosi w sobie coś złego, nawet jakąś drobinkę. W niej tego nie było, więc to... mało relane takie. Jak sama postać Diany.

Ale ogólnie podobało mi się, mimo że domyślałam się jak to się skończy i zakończenie nie było dla mnie zaskoczeniem.

Nika | 2013-07-30

Drugi tom "Tajemnego kręgu" wciąga o wiele bardziej niż poprzedni. To w nim dzieją się najważniejsze fragmenty fabuły. Sekrety wychodzą na jaw. Niektóre nieszkodliwe, natomiast inne mające wielki wpływ na decyzje i uczucia bohaterów. Pierwszy tom opisywał w większej mierze uczucia. Natomiast w tym największą część zajmują wydarzenia. Co oczywiście nie oznacza, że nie znamy uczuć głównej bohaterki. Ta książka jest jedną z moich ulubionych. Jest o prostu idealna. Posiada zachowaną harmonię między szczęściem, a smutkiem. Bohaterowie zmieniają się, dojrzewają. Już od pierwszej strony jesteśmy wciągani w wir wydarzeń, a fabuła jest oryginalna i ciekawa. Trzyma w napięciu do samego końca.
Gorąco polecam!

Ana Pierce | 2011-03-19
Przeczytana: 19 marca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dużo lepsza od poprzedniej . Szkoda Nicka :(

Gazowana | 2016-03-22
Przeczytana: 22 marca 2016

Ta część jest o wiele mroczniejsza. Poznamy ojca Cassie. Nie takiego zakończenia się spodziewałam. Jak można być z jednym chłopakiem, a w ostatnim roździale być z drugim i pocałować go na oczach Nicka?! Nie to, że nie lubię Adama tylko dlaczego on jął łapie, przytulał na oczach jej chłopaka skoro miał własną dziewczynę?! Nie podobało mi się to zdecydowanie.

15Beka | 2015-05-04
Przeczytana: 03 maja 2015

Wiec hmm...No ta część jest lepsza od pierwszej, tak myślę.
Książki L.J.Smith są dość nudnawe i przydługawe, jednak ta jest przynajmniej dla mnie-miłym wyjątkiem.
Akcja toczy się o wiele szybciej no i jest ciekawsza. Sam wątek Cassie i Nicka mile mnie zaskoczył to dodało fabule takiego lekkiego "kopa". Tak jak już pisałam nie znudziłam się nią i nie miałam zbyt wielkiej ochoty odkładać jej na bok :)

Dana | 2014-05-12
Przeczytana: 11 maja 2014

Bardzo dobra książka, wciągająca, pełna zwrotów akcji. Idealna, kiedy nie mamy czasu (jest krótka) i chcemy zrelaksować się pomiędzy egzaminami :)

Angela | 2016-02-13

Książka jest naprawdę wciągająca i ciekawa. Myślę, że jest nawet lepsza od pierwszej części. Tym, którzy jeszcze nie przeczytali gorąco polecam.

zobacz kolejne z 2060