Okładka książki Opowiadania dla przedszkolaków

Opowiadania dla przedszkolaków

Autor:
wydawnictwo
Bis
83-89685-89-2
typ
papier
Paideia
8.15 (41 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Cześć! Mam na imię Tomek i chodzę do przedszkola. W moim przedszkolu, w domu i na podwórku dzieje się tyle fajnych rzeczy, że postanowiłem Wam o nich opowiedzieć.

źródło opisu: Okładka

Opinie czytelników
Paideia | 2010-12-16
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 31 maja 2010

Tę książkę można podsumować jednym zdaniem i większość czytających tę recenzję będzie wiedziało, o co chodzi: Opowiadania dla przedszkolaków to Mikołajek Sempe i Gościnnego dla najmłodszych.

Opowiadania te przedstawiają życie przedszkolaka - Tomka, który ma wielu kolegów i koleżanek w przedszkolu. Do przedszkola najczęściej prowadzi go mama, jadą razem tramwajem, żegnają się w szatni i każde idzie w swoją stronę. A każdy, kto zna dziecko w wieku czterech lat wie doskonale, ile przygód i fantastycznych historii opowiada taki mały człowieczek po przyjściu z przedszkola.

Tomek, jak większość przedszkolaków (wiem, bo pracuję w przedszkolu), nie cierpi leżakowania, ale znajduje na to ciekawy sposób. Tomkowi krążą po głowie tysiące pomysłów na minutę. Większość z nich niestety nie może zostać zrealizowana, ale niektóre wprowadza w życie i nie zawsze spotyka się to z entuzjazmem rodziny. Ale takie właśnie jest dzieciństwo. Tomek często twierdzi, że zupełnie nie rozumie dorosłych - śmieją s...

acronka | 2014-01-08
Przeczytana: styczeń 2014

Nie powaliła ani nie zachwyciła ani mnie ani córki. Mąż omijał szerokim łukiem i traktował jako temat do opowiadania na dobranoc. Akurat w nasz gust i podejście do opowiadań i książek dla dzieci nie trafiła.

Bardzo ciekawa i zabawna książka. Chyba najlepsza z trzech części o Tomku i jego przygodach, tylko niestety tej części nie posiadam.
Polecam :)

figlarna24 | 2012-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2012

My dorośli najczęściej zagłębiamy się w literaturę odpowiadającą na nasze oczekiwania względem wieku czy upodobań. Coraz mniej recenzuje się pozycję książkowe z gatunku dla dzieci. Książek dla dzieci na rynku wydawniczym jest całe zatrzęsienie, ale zazwyczaj są one krótkie i oczywiste w treści. I tu spotkałam się ze świetną pozycją dla naszych pociech .Szczególnie dla dzieciaczków 4+ , choć po swoim dwuletnim synku tez widziałam zainteresowanie przygodami Tomka -przedszkolaka.

Przygody Tomka przedszkolaka składają się z trzech pozycji:"Opowiadania dla przedszkolaka", "Opowiadania z piaskownicy", czy "Piegowate opowiadania".

Natomiast każda z trzech książek to zbiór historii , przygód Tomka. Autorką jest bardzo znana i doceniona w kręgu pisarzy dla dzieci Pani Renata Piątkowska. Renata Piątkowska ukończyła socjologię i jest przede wszystkim matką , co jej niewątpliwe pomogło w stworzeniu niezwykłego świata małego Tomka. Tak opisana świat dziecka sprawia ,że stajemy się głównym bohat...

MyCuteCurlyBoy | 2013-03-30
Przeczytana: 2012 rok

Płakałam ze śmiechu czytając niektóre opowiadania z tej książeczki :)
Narratorem jest przedszkolak Tomek ,który opowiada czytelnikom czego nie rozumieją dorośli, co wydarzyło się w przedszkolu, co lubi a czego nie.
Polecam serdecznie WSZYSTKIM.

syla50 | 2011-03-11
Przeczytana: 2010 rok

Zabawne opowiadania o chłopcu potrafią zaciekawić nie tylko maluchów, sama się uśmiałam nieźle w paru momentach, zdecydowanie warto przeczytać przedszkolakom:)

Dorota | 2012-11-04
Przeczytana: listopad 2012

Niedawno pisałam Wam o książce Renaty Piątkowskiej pt. Paluszki. Dziś zapoznam Was z kolejną publikacją tej autorki. "Opowiadania dla przedszkolaków" są, jak nietrudno odgadnąć, skierowane do dzieci kilkuletnich.

Bohaterem i jednocześnie narratorem każdej z dwudziestu krótkich historii z życia przedszkolaka jest Tomek. Każdego dnia ma on nowe pomysły, które niestety nie zawsze są rozumiane przez dorosłych członków rodziny.
Oto spis opowiadań znajdujących się w książce:

1. Czarny lew
17. Zapach mamy
18. Zguba
19. Złość
20. Zły dzień

Tomek, jak każde dziecko, ma bardzo bujną wyobraźnię. Dzięki niej podczas przedszkolnego leżakowania przeżywa niesamowite przygody wraz ze swoim wymyślonym przyjacielem, czarnym lwem. Innego dnia stwierdza, że jedna z jego ulubionych zabawek, r...

urwiskowo | 2012-09-25

„Opowiadania dla przedszkolaków”, autorstwa Renaty Piątkowskiej, to zbiór dwudziestu opowiadań, których bohaterem jest przedszkolak Tomek.
Bardzo pogodny chłopiec, z głową pełną szalonych, zaskakujących pomysłów, które nie zawsze ucieszą rodziców, opowiada małym czytelnikom swoje poczynania. Każdy dzień to fantastyczna przygoda pełna zaskakujących zwrotów akcji i spostrzeżeń dziecka. Ale tak właśnie wygląda każdy dzień z życia przedszkolaka. Tylko maluchy potrafią wpaść na pomysł, by płaszcz dla rycerza zrobić z zasłonki albo by kolega został mężem myszy, by ta miała dzieci dla każdego z przedszkolaków. Któż wpadłby na takie rozwiązanie jak Tomek, by pod choinką zmieścił się więcej prezentów, usunął dolne gałęzie. Wyobraźnia dzieci nie ma granic i dlatego Tomek opowiada również o czarnym lwie, który odwiedza go podczas leżakowania, rurowych smokach i Starzydłach-Straszydłach, a na urodziny marzy o księżycu z nieba.
Każde z opowiadań zaczyna się od słów „Jak ja lubię…” lub „Jak ja nie...

Książeczki | 2012-05-03
Na półkach: Przeczytane, BIS

W tej książce się zakochałam. To była miłość od pierwszego... przeczytania :P

Kiedyś wypożyczyłyśmy ją z biblioteki. Na początku bałam się, że to będzie za długa lektura dla mojego dziecka. Poza tym nie ma tam zbyt wielu kolorowych obrazków. W zasadzie większość wypełnia tekst. Ale myliłam się. Już od pierwszej strony książka wciągnęła nie tylko moją córkę, ale i mnie. Jest naprawdę niesamowita.

Są w niej opisane przygody małego Tomka w niezwykle zabawny sposób. Ten chłopiec jest zawsze pogodny, spostrzegawczy i bardzo ciekawy świata. Wydarzenia, o których opowiada, to sytuacje z dnia codziennego. Wszystko to, co mogłoby się przydarzyć i mnie, i mojemu dziecku. Ale to w jaki sposób on to opowiada to już zupełnie inna historia. Wszystko jest przedstawione z punktu widzenia małego dziecka. Niektóre spostrzeżenia doprowadzały mnie do łez. Często podczas wieczornego czytania nawet mój mąż nas podsłuchiwał. :)

Alicja też bardzo chętnie słuchała opowiadań o tym przedszkolaku i śmiała się...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto