Opowiadania dla przedszkolaków

Wydawnictwo: BIS
83-89685-89-2
Paideia

Cześć! Mam na imię Tomek i chodzę do przedszkola. W moim przedszkolu, w domu i na podwórku dzieje się tyle fajnych rzeczy, że postanowiłem Wam o nich opowiedzieć.

źródło opisu: Okładka

• Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
  • Krocząc w ciemności
  • Linia serc
  • Amber
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Zero

8 (1 ocen i opinii)
Życie i śmierć
Stephenie Meyer

5,69 (32 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,66 (41 ocen i opinii)
Amber
Gail McHugh

7,85 (84 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

Hrabal. Słodka apokalipsa
Aleksander Kaczorowski

8,17 (6 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
AnnaSikorska | 2016-01-05

Tomek zabiera nas w swój dziecięcy świat pełen różnych przygód pokazujących świat z różnych stron. Dowiemy się od niego o niezwykłym czarnym lwie, zebrze w kratkę, sposobie na zrobienie idealnej peleryny dla rycerza, dlaczego dorosłych przerażają dziury i co można z nimi zrobić, o wielkiej przyjaźni z małą myszką, sposobach na zupę jarzynową i dlaczego koniom smakują warzywa, a dzieciom niekoniecznie. Podzieli się również swoim sposobem powiększania miejsca na prezenty pod choinką, stworzonkach mieszkających w jabłkach. Ponadto przekona nas jak bardzo ważne są plany na przyszłość, chęć pomagania innym i budzenie księżniczek ze snu. Razem z Tomkiem dzieci odkryją, że bycie innym nie oznacza inwalidztwa czy dziwactwa, ale indywidualizm, a nakłanianie dorosłych do zmiany swojego stylu życia i zainteresowań nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem. Mali czytelnicy poznają czas choroby i sposobów na jej przetrzymanie. Dorosłych zadziwi bezmiar wyobraźni i pomysłowości przedszkolaka, który...

Paideia | 2010-12-16
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 31 maja 2010

Tę książkę można podsumować jednym zdaniem i większość czytających tę recenzję będzie wiedziało, o co chodzi: Opowiadania dla przedszkolaków to Mikołajek Sempe i Gościnnego dla najmłodszych.

Opowiadania te przedstawiają życie przedszkolaka - Tomka, który ma wielu kolegów i koleżanek w przedszkolu. Do przedszkola najczęściej prowadzi go mama, jadą razem tramwajem, żegnają się w szatni i każde idzie w swoją stronę. A każdy, kto zna dziecko w wieku czterech lat wie doskonale, ile przygód i fantastycznych historii opowiada taki mały człowieczek po przyjściu z przedszkola.

Tomek, jak większość przedszkolaków (wiem, bo pracuję w przedszkolu), nie cierpi leżakowania, ale znajduje na to ciekawy sposób. Tomkowi krążą po głowie tysiące pomysłów na minutę. Większość z nich niestety nie może zostać zrealizowana, ale niektóre wprowadza w życie i nie zawsze spotyka się to z entuzjazmem rodziny. Ale takie właśnie jest dzieciństwo. Tomek często twierdzi, że zupełnie nie rozumie dorosłych -...

acronka | 2014-01-08
Przeczytana: styczeń 2014

Nie powaliła ani nie zachwyciła ani mnie ani córki. Mąż omijał szerokim łukiem i traktował jako temat do opowiadania na dobranoc. Akurat w nasz gust i podejście do opowiadań i książek dla dzieci nie trafiła.

Bardzo ciekawa i zabawna książka. Chyba najlepsza z trzech części o Tomku i jego przygodach, tylko niestety tej części nie posiadam.
Polecam :)

Natalia | 2015-10-19

Co myślę po przeczytaniu książki z moim przedszkolakiem?

Okładka - jest w dominującej bieli, a grafika z chłopczykiem i zwierzątkami bardzo skromna. Całość jest delikatna i bardzo oryginalna. Myślę, że fajnie i niepowtarzalnie wygląda. Majeczce również bardzo spodobała się oprawa graficzna książeczki:)

Zacznę od tego, że te opowiadania dla dzieci są bardzo nietypowe. Ponieważ głównym bohaterem jak i narratorem jest chłopczyk w wieku przedszkolnym o imieniu Tomek. Tomuś ma wiele kolegów i koleżanek w przedszkolu i opowiada nam swoje fantastyczne przygody jakie go spotykają. Pierwsze opowiadanie *Czarny lew* wprowadza nas w świat Tomka i swojego zmyślonego przyjaciela. Chłopczyk opowiada nam jak to nie lubi leżakować w przedszkolu, ale za to uwielbia się bawić z innymi dziećmi. Moja mała córeczka Majeczka jest w wieku przedszkolnym i powiem wam, gdy czytaliśmy z Majusią te opowiadania, to tak jakby były one częścią naszego codziennego życia. Tomek ma wiele pomysłów na minutę, to...

Maya | 2014-11-04
Przeczytana: styczeń 2014

Świetnie opowiedziana codzienność przedszkolaka! Warto - głownie ze względu na humor, proste rzeczy i wspaniałą obserwację dziecięcych zachowań :)

figlarna24 | 2012-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2012

My dorośli najczęściej zagłębiamy się w literaturę odpowiadającą na nasze oczekiwania względem wieku czy upodobań. Coraz mniej recenzuje się pozycję książkowe z gatunku dla dzieci. Książek dla dzieci na rynku wydawniczym jest całe zatrzęsienie, ale zazwyczaj są one krótkie i oczywiste w treści. I tu spotkałam się ze świetną pozycją dla naszych pociech .Szczególnie dla dzieciaczków 4+ , choć po swoim dwuletnim synku tez widziałam zainteresowanie przygodami Tomka -przedszkolaka.

Przygody Tomka przedszkolaka składają się z trzech pozycji:"Opowiadania dla przedszkolaka", "Opowiadania z piaskownicy", czy "Piegowate opowiadania".

Natomiast każda z trzech książek to zbiór historii , przygód Tomka. Autorką jest bardzo znana i doceniona w kręgu pisarzy dla dzieci Pani Renata Piątkowska. Renata Piątkowska ukończyła socjologię i jest przede wszystkim matką , co jej niewątpliwe pomogło w stworzeniu niezwykłego świata małego Tomka. Tak opisana świat dziecka sprawia ,że stajemy się głównym...

Alexxx | 2013-03-30
Przeczytana: 2012 rok

Płakałam ze śmiechu czytając niektóre opowiadania z tej książeczki :)
Narratorem jest przedszkolak Tomek ,który opowiada czytelnikom czego nie rozumieją dorośli, co wydarzyło się w przedszkolu, co lubi a czego nie.
Polecam serdecznie WSZYSTKIM.

syla50 | 2011-03-11
Przeczytana: 2010 rok

Zabawne opowiadania o chłopcu potrafią zaciekawić nie tylko maluchów, sama się uśmiałam nieźle w paru momentach, zdecydowanie warto przeczytać przedszkolakom:)

katecz | 2015-05-21
Przeczytana: 2013 rok

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Warto mieć w domu, bo my czytaliśmy te opowiadania w kółko. Az w końcu znalismy na pamięć ;)

dla dzieci od 3-6 lat