Opowiadania dla przedszkolaków

Wydawnictwo: BIS
8,17 (48 ocen i 14 opinii)
83-89685-89-2
Paideia

Cześć! Mam na imię Tomek i chodzę do przedszkola. W moim przedszkolu, w domu i na podwórku dzieje się tyle fajnych rzeczy, że postanowiłem Wam o nich opowiedzieć.

źródło opisu: Okładka

• Odlotowa Czternastka
  • Inna dusza
  • Czarny świt
  • Chłopaki niech płaczą
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Głuchy telefon

6,71 (7 ocen i opinii)
Chłopaki niech płaczą
Paweł Piotrowicz , Olaf Lubaszenko

7,3 (10 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Z jednym wyjątkiem
Katarzyna Puzyńska

8,06 (53 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Paideia | 2010-12-16
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 31 maja 2010

Tę książkę można podsumować jednym zdaniem i większość czytających tę recenzję będzie wiedziało, o co chodzi: Opowiadania dla przedszkolaków to Mikołajek Sempe i Gościnnego dla najmłodszych.

Opowiadania te przedstawiają życie przedszkolaka - Tomka, który ma wielu kolegów i koleżanek w przedszkolu. Do przedszkola najczęściej prowadzi go mama, jadą razem tramwajem, żegnają się w szatni i każde idzie w swoją stronę. A każdy, kto zna dziecko w wieku czterech lat wie doskonale, ile przygód i fantastycznych historii opowiada taki mały człowieczek po przyjściu z przedszkola.

Tomek, jak większość przedszkolaków (wiem, bo pracuję w przedszkolu), nie cierpi leżakowania, ale znajduje na to ciekawy sposób. Tomkowi krążą po głowie tysiące pomysłów na minutę. Większość z nich niestety nie może zostać zrealizowana, ale niektóre wprowadza w życie i nie zawsze spotyka się to z entuzjazmem rodziny. Ale takie właśnie jest dzieciństwo. Tomek często twierdzi, że zupełnie nie rozumie dorosłych -...

acronka | 2014-01-08
Przeczytana: styczeń 2014

Nie powaliła ani nie zachwyciła ani mnie ani córki. Mąż omijał szerokim łukiem i traktował jako temat do opowiadania na dobranoc. Akurat w nasz gust i podejście do opowiadań i książek dla dzieci nie trafiła.

Bardzo ciekawa i zabawna książka. Chyba najlepsza z trzech części o Tomku i jego przygodach, tylko niestety tej części nie posiadam.
Polecam :)

Maya | 2014-11-04
Przeczytana: styczeń 2014

Świetnie opowiedziana codzienność przedszkolaka! Warto - głownie ze względu na humor, proste rzeczy i wspaniałą obserwację dziecięcych zachowań :)

figlarna24 | 2012-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2012

My dorośli najczęściej zagłębiamy się w literaturę odpowiadającą na nasze oczekiwania względem wieku czy upodobań. Coraz mniej recenzuje się pozycję książkowe z gatunku dla dzieci. Książek dla dzieci na rynku wydawniczym jest całe zatrzęsienie, ale zazwyczaj są one krótkie i oczywiste w treści. I tu spotkałam się ze świetną pozycją dla naszych pociech .Szczególnie dla dzieciaczków 4+ , choć po swoim dwuletnim synku tez widziałam zainteresowanie przygodami Tomka -przedszkolaka.

Przygody Tomka przedszkolaka składają się z trzech pozycji:"Opowiadania dla przedszkolaka", "Opowiadania z piaskownicy", czy "Piegowate opowiadania".

Natomiast każda z trzech książek to zbiór historii , przygód Tomka. Autorką jest bardzo znana i doceniona w kręgu pisarzy dla dzieci Pani Renata Piątkowska. Renata Piątkowska ukończyła socjologię i jest przede wszystkim matką , co jej niewątpliwe pomogło w stworzeniu niezwykłego świata małego Tomka. Tak opisana świat dziecka sprawia ,że stajemy się głównym...

Alexxx | 2013-03-30
Przeczytana: 2012 rok

Płakałam ze śmiechu czytając niektóre opowiadania z tej książeczki :)
Narratorem jest przedszkolak Tomek ,który opowiada czytelnikom czego nie rozumieją dorośli, co wydarzyło się w przedszkolu, co lubi a czego nie.
Polecam serdecznie WSZYSTKIM.

syla50 | 2011-03-11
Przeczytana: 2010 rok

Zabawne opowiadania o chłopcu potrafią zaciekawić nie tylko maluchów, sama się uśmiałam nieźle w paru momentach, zdecydowanie warto przeczytać przedszkolakom:)

katecz | 2015-05-21
Przeczytana: 2013 rok

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Warto mieć w domu, bo my czytaliśmy te opowiadania w kółko. Az w końcu znalismy na pamięć ;)

dla dzieci od 3-6 lat

Alicja | 2011-11-19
Dorota | 2012-11-04
Przeczytana: listopad 2012

Niedawno pisałam Wam o książce Renaty Piątkowskiej pt. Paluszki. Dziś zapoznam Was z kolejną publikacją tej autorki. "Opowiadania dla przedszkolaków" są, jak nietrudno odgadnąć, skierowane do dzieci kilkuletnich.

Bohaterem i jednocześnie narratorem każdej z dwudziestu krótkich historii z życia przedszkolaka jest Tomek. Każdego dnia ma on nowe pomysły, które niestety nie zawsze są rozumiane przez dorosłych członków rodziny.
Oto spis opowiadań znajdujących się w książce:

1. Czarny lew
17. Zapach mamy
18. Zguba
19. Złość
20. Zły dzień

Tomek, jak każde dziecko, ma bardzo bujną wyobraźnię. Dzięki niej podczas przedszkolnego leżakowania przeżywa niesamowite przygody wraz ze swoim wymyślonym przyjacielem, czarnym lwem. Innego dnia stwierdza, że jedna z jego ulubionych...