Florka. Listy do babci

Książka jest przypisana do serii/cyklu "FLORKA". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Literatura
978-83-7672-014-2
czytanka, dla dzieci

Ryjówkę Florkę czekają nowe przygody! Nauka pływania w czerwcu,wyjazd nad morze z rodzicami, a od września zapisy do przedszkola i na lekcje baletu. O łowieniu meduz, zgubionym numerku w teatrze, otwarciu nowego sklepu i groźnym wirusie dowiecie się z listów, które Florka napisała do babci.

źródło opisu: www.gandalf.com.pl

źródło okładki: www.gandalf.com.pl

Monia | 2014-06-14

Bardzo przyjemna seria o małej ryjówce. Zabawne historie pisane przyjemnym dla dziecka językiem. Dla dziewczynek w wieku 5-6 lat.

Maleństwo | 2011-04-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2011

Moja Starsza ma nową przyjaciółkę. To Florka. Florka - podobnie jak Starsza - ma kota, który jest jej ulubioną przytulanką. Florka ma przyjaciółkę Józefinę i tańczy w balecie (jak i Starsza) Do tego wszystkiego Florka ma też wspaniałą babcię. (Moja Starsza ma dwie wspaniałe babcie:-)). A jak wnuczka ma babcię, która kategorycznie odmawia nauki obsługi komputera, to cóż pozostaje kochającej wnuczce? Oczywiście pisanie listów!

Florka jest miłą ryjówką w wyjątkowo przesympatyczny sposób opisującą ukochanej babci najważniejsze wydarzenia ze swojego życia. Na szczęście nie jest to kolejna idealna bohaterka grzecznej książeczki. Zdarza się jej psocić, buntować, a już gapa z niej nieprzeciętna. Do babci pisze o wszystkim - o swojej tęsknocie za wakacyjną przyjaciółką, o radości ze spotkania, o wspólnym lepieniu z piasku i zdziwieniu, dlaczego mama gniewa się, że młodszy braciszek zjadł ich "wypieki". Ja osobiście zakochałam się w liście opisującym wizytę z mamą w teatrze. Po prostu...

actagaudi | 2011-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2011

Cudowny humor, mądrość i spojrzenie na dzieciństwo oczyma dziecka. Ulubiony rozdział Gra planszowa i Domek dla lalek, polecam rodzicom i małym dziewczynkom oczywiście też :)

madzia | 2012-02-09

Po przeczytaniu tej książki moje dziewczynki (3 4 latka) dobrze wiedzą jak powinien wyglądać list jaka jest jego forma. Książki uczą ...:))

Ines | 2016-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2016