Opowiadania dla przedszkolaków

opowiadania dziecięce XXI wiek wesołe przygody
literatura dziecięca
83-89685-89-2
opowiadania dziecięce XXI wiek wesołe przygody

Krótkie, zabawne i oparte na codziennych sytuacjach opowiadania, które z całą pewnością trafią do dzieci. Polecam.

Książkę pożyczyła mi sąsiadka, aby dziecko lepiej poznało swoje emocje. Jest to zbiór opowiadań widzianych z perspektywy przedszkolaka.

Opinia recenzenta - psychologa Pani Alicji Lipskiej:
"Te opowiadania mają ogromną moc teraupetyczną, a jednocześnie są bardzo zabawne, ciepłe i przykuwają uwagę przedszkolaka"

Napiszę krótko: rewelacja.

Absolutna klasyka dla przedszkolaków i ich rodziców.
Zabawne przygody rezolutnego przedszkolaka o niezwykłej wyobraźni i jego rodziny.
Razem z Tomkiem poznajemy świat i rozwiązujemy problemy codzienne w przedszkolu, w domu i na podwórku.
Książka, do której można wracać bez końca.
Idealny materiał na scenariusz filmowy. Chętnie obejrzałabym filmową wersję przygód Tomka.

Synek uwielbia te opowiadania!!! Nie za długie, zabawne, z morałem. Już zaopatrujemy się w kolejne książki tej autorki :)

"Opowiadania dla przedszkolaków" Renaty Piątkowskiej od Wydawnictwo BIS to moja propozycja dla najmłodszych, książka idealna na prezent gwiazdkowy.

Renata Piątkowska w niezwykle przystępny sposób dla najmłodszych przybliża im przygody z przedszkolnego życia Tomka. Tomek jest bowiem przedszkolakiem i na co dzień spotykają go niezwykle ważne i poważne problemy. Autorka moim...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rewelacyjne historyjki z życia wzięte widziane oczami przedszkolaka Tomka. Czytając niektóre z nich, śmiałam się (razem z "moimi" przedszkolakami) do rozpuku. Po raz kolejny czytam opowiadania kolejnym grupom dzieci i zawsze się podobają, a przedszkolaki proszą o jeszcze. Polecam dla 4-6 latków i ich rodziców!

Książki Renaty Piątkowskiej towarzyszą nam od jakiegoś czasu co wieczór. I jest to absolutny fenomen, bo każda z nich jest niezwykle lekka i zabawna a jednocześnie mądra i z morałem... Brakuje mi słów, żeby wyrazić swój podziw. Autorka doskonale porozumiewa się z dziećmi, umie patrzeć na świat ich oczyma i przekazać ten punkt widzenia w niezwykle czytelnej formie. W...

Tomek zabiera nas w swój dziecięcy świat pełen różnych przygód pokazujących świat z różnych stron. Dowiemy się od niego o niezwykłym czarnym lwie, zebrze w kratkę, sposobie na zrobienie idealnej peleryny dla rycerza, dlaczego dorosłych przerażają dziury i co można z nimi zrobić, o wielkiej przyjaźni z małą myszką, sposobach na zupę jarzynową i dlaczego koniom smakują...

Co myślę po przeczytaniu książki z moim przedszkolakiem?

Okładka - jest w dominującej bieli, a grafika z chłopczykiem i zwierzątkami bardzo skromna. Całość jest delikatna i bardzo oryginalna. Myślę, że fajnie i niepowtarzalnie wygląda. Majeczce również bardzo spodobała się oprawa graficzna książeczki:)

Zacznę od tego, że te opowiadania dla dzieci są bardzo nietypowe....

Dyskusje

• Dla dzieci
  • Z biblioteki
  • 2014
  • 2019
  • Dla Dzieci

Dodaj cytat z książki Opowiadania dla przedszkolaków