Wesoły Ryjek

Cykl: Wesoły Ryjek (tom 1)
Wydawnictwo: Media Rodzina
MoWi

Opowiadania o Wesołym Ryjku, który ma mamę, tatę, żółwia przytulankę, ogonek, no i ryjek – oczywiście wesoły. Twórca "Pana Kuleczki" wspólnie z autorką zabawnych ilustracji Agnieszką Żelewską stworzyli pełną uroku i humoru książeczkę o perypetiach niezwyczajnego bohatera, którego wyróżnia nie tylko imię, ale też chrapka na codzienne przygody. Wesoły Ryjek odkrywa świat i dowiaduje się wielu...

Twórca "Pana Kuleczki" wspólnie z autorką zabawnych ilustracji Agnieszką Żelewską stworzyli pełną uroku i humoru książeczkę o perypetiach niezwyczajnego bohatera, którego wyróżnia nie tylko imię, ale też chrapka na codzienne przygody. Wesoły Ryjek odkrywa świat i dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy – jak to się dzieje, że zegar chodzi, co tajemniczo stuka za oknem, jak zbudować szałas, jak kończą się podróże w nieznane, co tak naprawdę można ulepić z plasteliny... Z pewnością każdy przedszkolak chętnie się z nim zaprzyjaźni!

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/539/Wesoly-Ryjek

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/539/Wesoly-Ryjek

Petra | 2019-02-21
Na półkach: 2019, Polskie, Przeczytane, Dzieciowe
Przeczytana: 19 lutego 2019

Mamy w formie audiobooka czytanego przez Annę Seniuk. Rewelacyjne rozwiązanie do samochodu dla dzieci z chorobą lokomocyjną. Historie o Wesołym Ryjku są proste, krótkie, zabawne a przy tym sensowne i mądre. To był dobry zakup.

zijuantanejo | 2017-12-27
Na półkach: Przeczytane, Półka Jurka
Przeczytana: 2017 rok

Ja czytam: Dzień dobry!
a on kończy: "nazywam sie wesoły lyjek!"

Nie wiem jak tam w dalszych częściach bywa, ale tutaj podoba mi się, z racji oczywistych, akcent na relacji tato-syn. To pomaga mnie jako czytającemu i chyba też jemu jako odbiorcy.
Dobre również są puenty, szczególnie dla mnie. Bo mogę poczuć znowu ten szczególny rodzaj zachwytu nad oczywistością jaka bywa naszym udziałem gdy mamy niewiele lat.
Tak czy owak: "must have" rodzicu!

Carflo | 2014-03-11

Wesoły Ryjek to mała świnka, która ma: „mamę, tatę, żółwia przytulankę, ogonek, no i ryjek”. Jak na małą świnkę przystało od rana do wieczora dziwuje się światu i stara się zrozumieć rządzące nim mechanizmy, znaczenia słów, ujarzmić własną wyobraźnię. Ryjek jest dzieckiem i pozwala oglądać świat oczami dziecka, przez co tak łatwo kradnie malutkie serca. Nie marnuje czasu: każde zdarzenie, każda przygoda są dla niego nauką, którą trzeba zapamiętać, wyryć głęboko i dorzucić do kupki doświadczeń, które zbliżają do dorosłości, wcale nie wyczekiwanej, ale nadchodzącej nieubłagalnie i bezdyskusyjnie. Ryjek dzięki swoim wspaniałym rodzicom najzwyklejszy dzień jest w stanie przemienić w niesamowitą przygodę: wskazówki zegara za pomocą czarów przesuwają się błyskawicznie, gdy przymknie się oczy, Wielki Czarny Stukacz Wyjący Jak Wilk (ulubiona historyjka Karmelka) chwyta za ogonek i mówi głosem mamusi, nieznane każdego dnia może być inne a w niewidzialnym szałasie można się zmieścić razem z...

Gosia Stańczyk | 2014-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2014

Ta książka Wojciecha Widłaka to nasz absolutny hit. Atmosfera, ciepło i dowcipne historie, świetne ilustracje. Przeczytana na raz, bo nie sposób się od niej oderwać. Interesuje zarówno młodszego (2,5) i starszego (5) syna, chociaż młodszy potrzebuje bardziej opowiadania historii na podstawie ilustracji niż czytania.

Malina2707 | 2015-01-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Jagodowe
Przeczytana: 27 października 2014

Absolutnie uwielbiana przez córkę książeczka. Przygody Ryjka są niby zwyczajne, a jednak coś w nich jest niezwykłego. Ryjek jest uroczy. Świat widzi jak typowe dziecko. Nasz faworyt to 'Wyprawa w nieznane'. Rysunki są ciekawe. Na prawdę warto!

Maya | 2014-06-24
Przeczytana: 2012 rok

Spokojne, pełne ciepła opowiadania o rodzinie Świnek. Plus wspaniała postać przytulanki, która pasywnie uczestniczy we wszystkich historiach :)

Ewa Pajdzik-Mętel | 2019-02-21
Anna | 2019-02-09