O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów. Historia mrożąca krew w żyłach

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla Dzieci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
978-83-60577-30-1
dziwnakacha

Zajączek Filip urodził się mały i strachliwy. A że był wolniejszy niż inni, wyśmiewali się z niego przyjaciele i rodzeństwo. Oto pełna akcji opowieść o wielkim strachu, przyjaźni, odwadze i zrozumieniu. Z tej książeczki dzieci dowiedzą się, że warto biegać, ćwiczyć i nie bać się, nawet jeśli strach wydaje się nie do pokonania. To także pouczająca historia o urokach odkrywania wielkiego...

Oto pełna akcji opowieść o wielkim strachu, przyjaźni, odwadze i zrozumieniu.

To także pouczająca historia o urokach odkrywania wielkiego świata i o tym, że trzeba słuchać mądrych rodziców, a przede wszystkim - wierzyć w siebie.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2008

źródło okładki: http://www.gwp.pl/5396,o-zajaczku-filipe-ktory-ze-...»

CicheBaBum | 2016-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2016
Emka | 2014-05-11
Przeczytana: 11 maja 2014

Niedługa książka o zajączku Filipie, jego przyjaciółce Pusi i ich kilku przygodach. Może tu sięgnęłam z półki lekturę dla trochę młodszych dzieci ale zauroczyła mnie jakbym sama była małym dzieckiem. Filipek-najsłabszy zajączek ze swojego rodzeństwa, na początku odrzucany i źle traktowany przez inne dzieci, w końcu poznaje swoją jedyną przyjaciółkę-łabędzicę Pusię, która jedyna traktuje go na tym samym poziomie.
Pisana prostym językiem łatwym dla dzieci i mega mega mega urocza:)

Dla dzieci 4+

To pierwsza część przygód Filipa, my zaczęliśmy od drugiej książki "Filip i bociany", polecam jednak czytać po kolei ;-) a najlepiej zgodnie z porami roku, czyli część I przeczytać jesienią.

Część pierwsza tez nas zachwyciła. Oj piękna to historia wzruszająca i trzymająca chwilami w napięciu. Historia o odwadze, o prawdziwej przyjaźni, o pokonywaniu własnych słabości.

Syn (6,5 lat) poprosił mnie bym mu koniecznie ;-) zapisała te cytaty:

"Nie wycofuj sie, to nie jest rozwiązanie - perswadowała z powagą - Jeśli przegrasz, będziesz wiedział, że przed przyszłymi zawodami musisz więcej ćwiczyć, aby poprawić wynik. Jeśli wygrasz, będziesz miał wielką satysfakcję. Zaryzykuj. Cokolwiek sie zdarzy, wyjdzie ci na dobre.

"Uczucie wdzięczności czyni nasza duszę piękniejszą. Kiedy się zachwycamy, stajemy się szczęśliwsi, a tego nie kupisz za żadne pieniądze"

i "Pamiętaj, żeby osiągnąć sukces, musisz być pierwszy, najlepszy albo inny"

"Mogłem wygrać, mogłem być...

dziwnakacha | 2010-10-30

Bardzo ciekawa i pouczająca pozycja dla dzieci. Napisana prostym językiem, okraszona ciekawymi ilustracjami. Rozdziały są krótkie, ale zwarte i zawierające w sobie mnóstwo treści do dalszych rozważań. Mój przedszkolak po każdym przeczytanym rozdziale ma wiele swoich obserwacji, wiele pytań i odpowiedzi. Gorąco polecam.

Matylda | 2011-02-09

Moje dzieci kochają zajączka Filipa. Słuchali oboje, ale myślę, że wrócą jeszcze do obu części za jakieś dwa lata, kiedy i dla Młodszej pocechy nie będzie to tylko opowieść o zajączku ale mądra książka o tym jak żyć i co w życiu jest naprawdę ważne.

exotica | 2014-05-21
Przeczytana: 21 maja 2014

Przepiękna historia o niebezpieczeństwach życia codziennego, o strachu, o pokonywaniu swoich słabości i uczuciu silniejszym od wszystkiego o PRZYJAŹNI! Wzruszająca i pouczająca.

Nika | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

Piękna książka dla dzieci, o tym, że warto dążyć do celu. Jak ważna jest przyjaźń, miłość i dobre serce. Nie zawsze trzeba być we wszystkim najlepszym, a każdy z nas jest inny i warto akceptować go takim jakim jest.

maullido | 2015-05-06

Trochę trudno mi było przebrnąć przez tą książkę - początek nie jest zbyt zachęcający, ale w końcu się udało i śmiało mogę stwierdzić, że jest to fajna historia, z pewnością godna polecenia :)

Jest to piękna opowieść o przyjaźni, o słabościach, o nauce wiary w siebie...

Zajączek Filip był najmniejszy i najsłabszy wśród swojego rodzeństwa. Bracia i siostra naśmiewali się z niego właśnie z tego powodu. Oni bawili się i ćwiczyli wspólnie, on siedział w samotności i obserwował otaczający go świat.
Z czasem zaprzyjaźnił się z małym łabędziem, a właściwie łabędzicom, ponieważ była to dziewczynka - Pusia. Ponieważ i ona była najsłabsza wśród swojego rodzeństwa, wspólnie postanowili ćwiczyć. I wiecie co? Te ich zabawy, wyścigi i ćwiczenia sprawiły, że zwierzaki stały się silne i szybkie :)

Pewnego razu Pusi groziło ogromne niebezpieczeństwo. Inne zwierzęta uciekły w popłochu, jednak Filip nie mógł zostawić najlepszej przyjaciółki...
Myślicie, że zające są strachliwe? Ja też tak dotychczas uważałam, ale Filip okazał się najodważniejszy. Chociaż sam umierał ze strachu, zrobił wszystko, aby sprowadzić pomoc dla swojej przyjaciółki. Sam naraził swoje życie, jednak to się wogóle w...

anah83 | 2016-04-10

Przepiękna książka opowiadająca o najważniejszych życiowych wartościach. Ja przeczytałam ją synkowi jednym tchem, a synek z zaciekawieniem mnie słuchał i, co najważniejsze, sporo z tej lektury wyniósł.