O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów. Historia mrożąca krew w żyłach

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla Dzieci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
978-83-60577-30-1
dziwnakacha

Zajączek Filip urodził się mały i strachliwy. A że był wolniejszy niż inni, wyśmiewali się z niego przyjaciele i rodzeństwo. Oto pełna akcji opowieść o wielkim strachu, przyjaźni, odwadze i zrozumieniu. Z tej książeczki dzieci dowiedzą się, że warto biegać, ćwiczyć i nie bać się, nawet jeśli strach wydaje się nie do pokonania. To także pouczająca historia o urokach odkrywania wielkiego...

Oto pełna akcji opowieść o wielkim strachu, przyjaźni, odwadze i zrozumieniu.

To także pouczająca historia o urokach odkrywania wielkiego świata i o tym, że trzeba słuchać mądrych rodziców, a przede wszystkim - wierzyć w siebie.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2008

źródło okładki: http://www.gwp.pl/5396,o-zajaczku-filipe-ktory-ze-...»

Emka | 2014-05-11
Przeczytana: 11 maja 2014

Niedługa książka o zajączku Filipie, jego przyjaciółce Pusi i ich kilku przygodach. Może tu sięgnęłam z półki lekturę dla trochę młodszych dzieci ale zauroczyła mnie jakbym sama była małym dzieckiem. Filipek-najsłabszy zajączek ze swojego rodzeństwa, na początku odrzucany i źle traktowany przez inne dzieci, w końcu poznaje swoją jedyną przyjaciółkę-łabędzicę Pusię, która jedyna traktuje go na tym samym poziomie.
Pisana prostym językiem łatwym dla dzieci i mega mega mega urocza:)

Dla dzieci 4+

To pierwsza część przygód Filipa, my zaczęliśmy od drugiej książki "Filip i bociany", polecam jednak czytać po kolei ;-) a najlepiej zgodnie z porami roku, czyli część I przeczytać jesienią.

Część pierwsza tez nas zachwyciła. Oj piękna to historia wzruszająca i trzymająca chwilami w napięciu. Historia o odwadze, o prawdziwej przyjaźni, o pokonywaniu własnych słabości.

Syn (6,5 lat) poprosił mnie bym mu koniecznie ;-) zapisała te cytaty:

"Nie wycofuj sie, to nie jest rozwiązanie - perswadowała z powagą - Jeśli przegrasz, będziesz wiedział, że przed przyszłymi zawodami musisz więcej ćwiczyć, aby poprawić wynik. Jeśli wygrasz, będziesz miał wielką satysfakcję. Zaryzykuj. Cokolwiek sie zdarzy, wyjdzie ci na dobre.

"Uczucie wdzięczności czyni nasza duszę piękniejszą. Kiedy się zachwycamy, stajemy się szczęśliwsi, a tego nie kupisz za żadne pieniądze"

i "Pamiętaj, żeby osiągnąć sukces, musisz być pierwszy, najlepszy albo inny"

"Mogłem wygrać, mogłem być...

dziwnakacha | 2010-10-30

Bardzo ciekawa i pouczająca pozycja dla dzieci. Napisana prostym językiem, okraszona ciekawymi ilustracjami. Rozdziały są krótkie, ale zwarte i zawierające w sobie mnóstwo treści do dalszych rozważań. Mój przedszkolak po każdym przeczytanym rozdziale ma wiele swoich obserwacji, wiele pytań i odpowiedzi. Gorąco polecam.

Justyna K | 2017-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Świetna książka o wierze we własną siłę sprawczą, o tym, że sukces nie przychodzi w życiu sam, tylko trzeba nad nim pracować, czasem nawet bardzo ciężko. I właśnie z tych codziennych ćwiczeń bierze się siła, pewność siebie.
Książka traktuje również o tym, jak ważna w życiu dziecka jest przyjaźń i wspólna zabawa z rówieśnikami. Szczerze polecam.

Cytaty:
"[...] Nie możesz się poddawać i wycofywać. Musisz w siebie uwierzyć. Żeby w siebie uwierzyć, powinieneś zacząć ćwiczyć. Wtedy zauważysz, jakie robisz postępy. Tym sposobem docenisz swoje możliwości. Sukcesy nie przychodzą w życiu same. Trzeba popracować, żeby osiągnąć sukces."

"[...] Owszem, dobrze jest mieć talent, ale to nie wystarczy. Trzeba go rozwijać. Jeśli nic nie będziesz robić, tylko martwić się i narzekać, to talent się zmarnuje. Nikt go nawet nie zauważy."

"-Mogłem wygrać, mogłem być najszybszy, ale to nieważne. wiesz, Pusiu, co jest dzisiaj dla mnie najważniejsze? Uwierzyłem w siebie i wiem, że jestem dobry taki,...

Matylda | 2011-02-09

Moje dzieci kochają zajączka Filipa. Słuchali oboje, ale myślę, że wrócą jeszcze do obu części za jakieś dwa lata, kiedy i dla Młodszej pocechy nie będzie to tylko opowieść o zajączku ale mądra książka o tym jak żyć i co w życiu jest naprawdę ważne.

exotica | 2014-05-21
Przeczytana: 21 maja 2014

Przepiękna historia o niebezpieczeństwach życia codziennego, o strachu, o pokonywaniu swoich słabości i uczuciu silniejszym od wszystkiego o PRZYJAŹNI! Wzruszająca i pouczająca.

Justyna_78 | 2017-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Mojemu synowi bardzo książka przypadła do gustu.
O tym jak ważna jest wiara w siebie i w swoje możliwości o tym czym jest strach i kiedy się pojawia, o odkrywaniu siebie, o miłości do rodzeństwa i o przyjaźni.
Miło spędzone dwa wieczory i oczywiście będziemy do przygód zajączka wracać.Polecam

Nika | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

Piękna książka dla dzieci, o tym, że warto dążyć do celu. Jak ważna jest przyjaźń, miłość i dobre serce. Nie zawsze trzeba być we wszystkim najlepszym, a każdy z nas jest inny i warto akceptować go takim jakim jest.

anah83 | 2016-04-10

Przepiękna książka opowiadająca o najważniejszych życiowych wartościach. Ja przeczytałam ją synkowi jednym tchem, a synek z zaciekawieniem mnie słuchał i, co najważniejsze, sporo z tej lektury wyniósł.

Turlot | 2015-05-06

Trochę trudno mi było przebrnąć przez tą książkę - początek nie jest zbyt zachęcający, ale w końcu się udało i śmiało mogę stwierdzić, że jest to fajna historia, z pewnością godna polecenia :)