Wielka księga uczuć

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ag2S

"Wielka księga uczuć" składa się z czterech wcześniej wydanych tytułów: "Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami", "Kocha, lubi, szanuje... czyli jeszcze o uczuciach", "Horror! czyli skąd się biorą dzieci" oraz "Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach". To zbiór zabawnych opowiadań o pani Miłce, nauczycielce do zadań specjalnych, teatralnym pajacyku i grupie przedszkolaków, których nie da się nie lubić.

W "Wielkiej księdze uczuć" znalazły się historie między innymi o tęsknocie, wstydzie, pogardzie, zazdrości, miłości, nienawiści, uczciwości, szacunku, odwadze, współczuciu, strachu, poczuciu winy, a także o tym, skąd się biorą dzieci. Na końcu każdego opowiadania znajdują się praktyczne rady dla dzieci i dorosłych.

Dzięki tej książce żadne uczucia i wartości nie będą Wam już straszne!

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2015

źródło okładki: http://nk.com.pl/

wCzepkuUrodzona | 2018-12-29
Przeczytana: 13 października 2017

Świetna książka już od wieku przedszkolnego. Zawiera opowiadania o najważniejszych uczuciach i o dzieciach. Genialna. Polecam.

amarant11 | 2018-09-26

Genialna pozycja dla każdego przedszkolaka i jego rodzica.

Backy | 2018-05-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 15 maja 2018

Polecam dla dużych i małych czytelników.

pasjonatka | 2017-10-05

Świetna książka pozwalająca dzieciom już czteroletnim, zrozumieć emocje, które nimi targają i z którymi nie zawsze sobie radzą. Gniew, złość, zazdrość to tylko niektóre z nich. Pod koniec każdego opowiadania jest definicja danego uczucia oraz porady dla dzieci i rodziców. Można a nawet trzeba po przeczytaniu podyskutować z dzieckiem. Rodzic mówi "opowiem ci kiedy ja ostatni raz byłem/byłam zazdrosna" a potem na odwrót "teraz powiedz kiedy ty byłeś/byłaś zazdrosna i dlaczego". Mój czterolatek na początku sceptycznie nastawiony (znowu jakieś pouczenia):) przekonał się do niej i uwielbia zabawne perypetie przedszkolaków, ich pani przedszkolanki Miłki oraz pajacyka, który jej pomaga. Czasami emocje jeszcze mu się mylą ale rozmawiamy i tłumaczymy mu czym one się od siebie różnią, podając przykłady z dnia codziennego. Polecam każdemu, kto chce dziecku pomóc w prawidłowej interpretacji odczuć, uczuć i w zrozumieniu siebie oraz swoich reakcji.

PrzeCzytajka | 2017-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Wielka Księga Uczuć" Grzegorza Kasdepke wpadła mi w ręce w odpowiednim momencie, czyli kiedy mój syn miał pięć lat. Codzienne jej czytanie sprawiło zarówno jemu jak i mnie ogromną przyjemność. Pięć lat to odpowiedni wiek dla tej książki, gdyż dzieci w tym wieku zwykle chodzą już do przedszkola, a że bohaterami opowiadań są właśnie przedszkolaki, młody czytelnik świetnie utożsami się z grupą dzieciaków i poczuje się jakby sam był bohaterem książki Grzesia Kasdepke.

"Wielka Księga Uczuć" składa się z trzech wcześniej wydanych tytułów: "Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami", "Kocha, lubi, szanuje... czyli jeszcze o uczuciach", "Horror! czyli skąd się biorą dzieci". Jest to zbiór zabawnych i ciepłych opowiadań o pani Miłce, nauczycielce do zadań specjalnych, teatralnym pajacyku i grupie przedszkolaków, których nie da się nie lubić. :)
Na końcu każdej opowieści znajdziemy krótką definicję przedstawionego uczucia, rady dla dzieci, jak powinny zachować się w...

kropka07 | 2017-05-15

Książka zawiera historyjki w których przedstawione są uczucia. Polecam

dytko | 2017-04-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Czytana codziennie na dobranoc dzieciom. ULUBIONA

Romen | 2017-02-08

Uwielbiam tę książkę. Korzystam z niej w pracy (pracuję z dziećmi, które mają problem z rozumieniem emocji). Książka jest pomocna, bo podoba się dzieciom, same proszą, żebyśmy coś z niej znowu przeczytali i w zabawny sposób skłania dzieci do zadawania pytań. Idealna pozycja także dla rodziców, którzy chcą rozmawiać z dziećmi o emocjach, a nie zawsze wiedzą jak się za to zabrać albo po prostu szukają mądrych opowiadań, których autor szanuje inteligencję małego czytelnika.

rowena77 | 2015-05-06
Przeczytana: 06 maja 2015

Zbiór opowiadań o nauczycielce przedszkola pani Miłce, pajacyku i grupie przedszkolaków, którzy przeżywają różne uczucia : zazdrość, wstyd, strach, tęsknota, gniew, wstręt, nuda, poczucie krzywdy, radość, miłość, nienawiść, pogarda, smutek, poczucie winy, szczęście. Autor opowiada w przystępny dla malucha sposób, aby mógł sam rozpoznać jakich doświadcza uczuć i jak sobie z nimi poradzić. Cenne wskazówki są nie tylko dla dzieci, ale też i dla dorosłych, którzy mogą, a nawet powinni wspierać swoje dziecko, szczególnie w trudnych sytuacjach. Książka też daje odpowiedz na jakże intrygujące pytanie : skąd się biorą dzieci? :)

Gdy nasze maleństwo pojawia się na świecie zaczynamy się uczyć siebie nawzajem. Obserwując zachowanie dziecka, jego grymasy, odgłosy jakie wydaje odgadujemy czego mu potrzeba. Oczywiście z czasem jest nam coraz łatwiej, bo wiemy czego mniej więcej możemy się spodziewać. A poprzez długotrwałą obserwacje naszej pociechy jesteśmy w stanie wychwycić każde najdrobniejsze zmiany, które świadczą o tym, czego nasz bobas potrzebuje. Ale taka nauka nie jest jednostronna. Dziecko bowiem ma znacznie trudniejsze zadanie. Ono nie tylko uczy się nas i naszych zwyczajów, ale także stara się zrozumieć własne emocje. A jak wiemy jest ich całe mnóstwo. Nie wszystkie są dla naszych dzieci zrozumiałe. To my rodzice uczymy je co to jest strach, śmiech, zazdrość itp. Nauka uczuć wcale nie jest łatwa. Nawet kilkuletnie dzieci mają kłopoty z ich odróżnianiem i radzeniem sobie z nimi. Jeśli więc chcielibyście pomóc swoim dzieciaczkom w tej trudnej szkole - polecam Wam tą oto księgę.

"Wielka księga...