Rwetes w ogrodzie

Seria: Pettson i Findus
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kackel i grönsakslandet
Nisia

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią czas na wiosenne porządki w przydomowym ogrodzie. Pettson sadzi i sieje marchewkę, groszek, fasolę i ziemniaki, Findus zamierza zrobić to samo z mięsnymi klopsikami ("Skąd wiesz, że nie urosną, skoro nigdy ich nie sadziłeś?"). Niestety, świeżo skopany ogródek, staje się atrakcyjnym terenem dla walczących kur, tarzającej się świnki i zabłąkanego stadka. Aby ich stamtąd wygonić, nasi bohaterowie będą musieli wykazać się nie lada pomysłowością, której na szczęście im nie brakuje! Podobnie, jak nie brakuje w książce pełnych szczegółów ilustracji i żywego humoru.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/seria/pettson_i_findus

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/seria/pettson_i_findus

vandenesse | 2013-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

I nastał ten czas, kiedy w ogródku należy posadzić pulpety.

Basia | 2013-03-27

Skandynawska książeczka urzeka od początku do końca. Każdy zwyczajny dzień Pettsona, jego kota, kur i innych jego zwierząt w gospodarstwie niby jest podobny, ale jakże inny. Gospodarz rozmawia z nimi, a one mając ludzki głos towarzyszą mu i ubarwniają jego codziennosć. Ilustracje autora bawią szalenie. Dla mnie wybitnymi postaciami są kury, ich słowa, ośli upór i naiwność doprowadzają mnie do śmiechopłaczu:) W swej bezpośredniej prostocie seria książeczek z Pettsonem zajmuje najwyższe miejsce na podium.

Maya | 2014-03-19

Istny klops!