Koktajl mleczny

Seria: Literatura w spódnicy
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Milkrun
linka

Jak to się mogło stać? Znowu jestem sama! Mój chłopak, który twierdził, że wybiera się do Tajlandii, żeby odnaleźć samego siebie, poderwał tam akurat jakąś laskę i puścił mnie kantem. Ale ja, Jackie Norris, nie dam się stłamsić i odbiję się od dna! Teraz żadnemu nie przepuszczę, a ten wredny Jeremy wkrótce zrozumie, że już mi na nim nie zależy. I tu mam problem. Czemu los stawia mi na drodze...

Jak to się mogło stać? Znowu jestem sama!
I tu mam problem. Czemu los stawia mi na drodze popapranych erotomanów, nawiedzonych szaleńców i pracusiów, dla których liczy się tylko dobrze przymocowana półka?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl/

Ania | 2014-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Książka opowiada o młodej kobiecie Jackie,której chłopak wyjechał do Tajlandii,a po jakimś czasie wysyła jej wiadomość dając do zrozumienia ich rozstanie.Jackie postanawia korzystać z życia dobrze się bawić na imprezach i randkowaniu z nowo poznanymi mężczyznami.
Przyznam że podobała mi się powieść,jest zabawna,główna bohaterka ze swoimi rozterkami czasami rozśmiesza czytelnika.Polecam panią które lubią taką literaturę kobiecą.

Książkowo_czyta | 2012-03-05
Przeczytana: 30 października 2009

Książka ta jest kolejnym tomem serii Literatura w spódnicy.

Podobnie jak cały ten cykl utrzymana została w tonie opowieści lekkich, łatwych i przyjemnych.

Pozycję tę czyta się szybko lecz niestety równie szybko jej treść ulatuje nam z pamięci...

Postać głównej bohaterki może być dla wielu irytująca ze względu na bardzo infantylne zachowanie młodej kobiety... Czytając odniosłam wrażenie, iż mowa jest nie o 20-latce lecz dziewczynce ze szkoły podstawowej...

Podobnie ujemnie działała na mnie toksyczna postać jej matki, która ciągle szuka tzw. "dziury w całym"...

Na osłodę całość kończy się happy end'em...

Jeśli chcecie wiedzieć jak konkretnie przekonacie się sięgając po ten tytuł i wyrabiając sobie na jego temat własne zdanie... być może nawet zupełnie inne niż moje...

Bed | 2010-11-04

W sumie można poczytać o dyskotekach, randkach i ogólnie o życiu młodej dziewczyny, której marzeniem jest być jak Sarah Jessica Parker a jej przyjaciółki jak Michelle Gellar więc zrobiła sobie operację nosa. Fabuła dość typowa plus trochę toporny humor nie dodają wdzięku książce. Plus to mały wgląd w życie Amerykanek, które nie piją czerwonego wina żeby mieć białe zęby ;) z drugiej strony nieszczęśliwa miłość wszędzie wygląda tak samo. Dla wielbicielek gatunku.

Majka | 2011-03-04
Przeczytana: 04 marca 2011

Nie jest to w mojej opinii zbyt dobra książka.
Początkowo zapowiadało się na typową kobiecą lekką lekturę, przy której można się zrelaksowac i nieźle pośmiac. Niestety główna bohaterka ze strony na stronę robi się coraz bardziej irytująca, w pewnym momencie stając się niemal żałosną. Kompletnie przerysowany obraz kobiety niezdecydowanej, niedojrzałej i której jedynym celem w życiu jest znalezienie 'mężczyzny jej życia' i ktoremu to celowi podporządkowuje niemal wszystko.
Przez całą książkę czekałam na jakiś przełom, na zwrot, który sprawi, ze bohaterka zacznie miec choc trochę szacunku do siebie, ale niestety. Tak więc nie mogę stwierdzic inaczej, jak tylko że koktajle mleczne - to chyba nie dla mnie.

Katherina87 | 2012-11-16

Jak to się mogło stać? Znowu jestem sama! Mój chłopak, który twierdził, że wybiera się do Tajlandii, żeby odnaleźć samego siebie, poderwał tam akurat jakąś laskę i puścił mnie kantem. Ale ja, Jackie Norris, nie dam się stłamsić i odbiję się od dna! Teraz żadnemu nie przepuszczę, a ten wredny Jeremy wkrótce zrozumie, że już mi na nim nie zależy. I tu mamy problem. Czemu los stawia mi na drodze popapranych erotomanów, nawiedzonych szaleńców i pracusiów, dla których liczy się tylko dobrze przymocowana półka? Potrzebuję mężczyzny, który zerwie ze mnie ciuchy, nakarmi mnie pizzą, a potem zacznie oryginalną i mądrą rozmowę. Samotny chłopaku z Bostonu, odezwij się, wiem, że tam jesteś!

lenka9411 | 2013-08-07

Książka ogólnie może być, ale irytowała mnie postawa głównej bohaterki.
Jak można planować całe życie, gdy zna się faceta od 5 min? To trochę mało realistyczne. Nazwa klubu również mogłaby być trochę bardziej oryginalna. Do reszty nie mam zastrzeżeń, aczkolwiek mogłoby być lepiej. Książka idealna na podróż (lekka, łatwa, niczego nie wnosi).

lotosu_kwiat | 2013-07-02
Przeczytana: kwiecień 2007

Zdecydowanie nie warta uwagi, polecona przez bibliotekarkę - wtedy nie wiedziałam o takich portalach jak m.in. lubimy czytać i nie sprawdziłam wcześniej w co się pakuję;) Zdecydowanie nie warto, obecnie już unikam takiej ,,literatury", ale było się młodym i się eksperymentowało także z książkami.

Iliana | 2012-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2012

Czy zastanawialiście się kiedyś jak czuje się osoba rzucona przez ukochanego bądź ukochaną? Może sami byliście w takiej sytuacji? Każdy przeżywa to trochę inaczej. Jedni próbują zamaskować swój ból, inni złoszczą się, płaczą, może nawet prześladują swoją byłą sympatię… Jednak bohaterka „koktajlu mlecznego” próbuje rozegrać to trochę inaczej.

Fern Jacquelyn Norris pracuje, jako redaktorka w wydawnictwie romansów. To właśnie tam po raz pierwszy spotykamy bohaterkę, w momencie, gdy otrzymała maila z Tajlandii od swojego chłopaka. Jerremy oznajmia jej, że poznał kogoś w czasie swojej wycieczki, więc automatycznie zrywa z Jackie. Dziewczyna jest zrozpaczona, nie wie, co ma ze sobą zrobić. Postanawia o nim zapomnieć, dlatego też chce popracować nad sobą i znaleźć nowego mężczyznę, dzięki czemu Jer będzie żałował swojej decyzji. I tak rozpoczyna się długa opowieść o młodej kobiecie poszukującej szczęścia i miłości.

Po tym opisie mogłoby się wydawać, że lektura ta jest lekką, sympatyczną...

Mikilo | 2014-04-20

Nie zła , mogło być lepiej ale nie oszukujmy się to nie jest ckliwy romans . Zakończenie nie było najgorsze ale muszę przyznać że nieco się zawiodłam , rzadko czytam tego typu książki stanowczo jestem za literaturą fantasy ale jednak od czasu do czasu potrzebuję czegoś takiego ...
Jackie jest miłą dziewczyną która przeżywa miłosny zawód , jej ukochany ją zdradza postanowiła więc być twarda i również się zabawić , na swojej drodze poznaje wielu mężczyzn ale niestety żaden nie jest w jej typie , kiedy zostaje zauroczona ... jak sądziłam z wzajemnością to obiekt jej pożądań nie chce z nią być , ponieważ Ona kocha swojego byłego .
Książka jest napisana prostym językiem , miło się czyta ale jednak nie tego się spodziewałam .

Jull94 | 2013-09-24
Przeczytana: 24 września 2013

Męcząca, monotematyczna, infantylna, bezsensowne zachowanie 25-letniej kobiety. Zmarnowałam 250 stron mojego życia na tą książkę! Nie popełniajcie tego samego błędu i sięgnijcie po coś bardziej wartościowego.

Ciągła udręka i płacz, że jest sama. Szukanie chłopaka na siłę. Ocenianie mężczyzn i płytkie podejście do ich zachowania. Schematyczne rozwiązania problemów - wszystko się wokół tego obraca. Czytałam i zadawałam sobie pytanie czy gorzej już być nie może? a jednak było :3
Dziękuję, dobranoc... dotrwałam do ostatnich wyrazów umieszczonych w książce, lecz nie zapadnie mi ona długo w pamięci.