Magia do góry nogami. Na pokaz

Okładka książki Magia do góry nogami. Na pokaz Emily Jenkins, Sarah Mlynowski, Lauren Myracle
Okładka książki Magia do góry nogami. Na pokaz
Emily JenkinsSarah Mlynowski Wydawnictwo: Mamania Cykl: Magia do góry nogami (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Magia do góry nogami (tom 3)
Upside-Down Magic. Showing off
Mamania
2022-11-16
2022-11-16
Aleksandra Weksej

Okładka książki Magia do góry nogami. Papier, nożyczki, kamień Emily Jenkins, Sarah Mlynowski, Lauren Myracle
Magia do góry ... Emily Jenkins, Sara...
Okładka książki Catwoman. W blasku Księżyca Isaak Goodhart, Lauren Myracle
Catwoman. W bl... Isaak Goodhart, Lau...
Okładka książki Magia do góry nogami Emily Jenkins, Sarah Mlynowski, Lauren Myracle
Magia do góry ... Emily Jenkins, Sara...

Na pokaz to już trzeci tom serii o magii ukazanej na odwrót, ale także o przyjaźni oraz akceptacji. Dwie poprzednie części bardzo mi się podobały i przyznaje, że nie mogłam doczekać się kolejnych przygód tej grupy młodych uczniów.

Nora, Imbir, Elliott, Andres i Baks to uczniowie chodzący do piątej klasy "Magii do góry nogami" w Szkole Magii w Dunwidel.
W tej klasie lekcje są niezwykle nietypowe, ponieważ magia uczniów też jest nietypowa i bardzo nieprzewidywalna (a przy tym wyjątkowo silna!). Niestety jak to bywa w szkołach, uczniowie z innych "zwyczajnych klas" uważają dzieci z klasy "Magii do góry nogami" za odmieńców, wybryki natury i niebezpieczne dziwadła, ale przyjaciele trzymający się razem postanawiają wziąć udział w szkolnym pokazie talentów po to, by pokazać innym, że odwrócona magia nie jest niebezpieczna, ale wyjątkowa i piękna.

Trzeci tom z serii "Magia do góry nogami" to kontynuacja szkolnych przygód grupki niezwykłych dzieciaków- magicznych odmieńców, którzy każdego dnia muszą udowadniać sobie, kolegom a nawet rodzicom, że "inny" nie znaczy gorszy tylko wyjątkowo piękny i utalentowany. Pod płaszczykiem zabawnej historii ukrytych jest sporo ważnych i trudnych tematów. Chociaż okoliczności są fantastyczne, to problemy, które poruszają tutaj autorki ( Sarah Mlynowski, Lauren Myracle i Emily Jenkins) można przełożyć na zwyczajne szkolne korytarze. Ta niezwykła książeczka porusza w wyjątkowo przystępny sposób temat tolerancji, akceptacji, samoakceptacji, a także pokazuje czym są: przyjaźń, zaufanie, współpraca, i jestem pewna, że ta historia każdemu młodemu czytelnikowi doda wiary we własne możliwości.

Przygody Nory i paczki jej przyjaciół znam z pierwszej części serii, i chociaż nie miałam okazji przeczytać tomu drugiego, to bez problemu odnalazłam się w tomie trzecim, a teraz oczywiście bardzo czekam na kolejne części!
"Magia do góry nogami" to seria książek, która z pewnością zachęci dzieci do czytelnictwa, ponieważ w magiczny i zabawny sposób pokazuje to, co jest w tym wieku ważne, aktualne i trudne.
Na podstawie serii powstał film produkcji Disney Channel, który w wolnej chwili muszę nadrobić bo bardzo polubiłam Norę, Imbir, Elliota, Andersa, Baksa, panią Blask, Marchewkę oraz innych bohaterów tej zakręconej serii.

Zdecydowanie lepsza niż poprzednie książki z serii, choć one też były bardzo dobre.

Po raz kolejny spotykamy się z Norą i jej koleżankami i kolegami z klasy. Klasy, w której magia często wymyka się spod kontroli.

Dzieci z klasy Magii do góry nogami przez innych uważane są za odmieńców, dziwadła. Ich magia nieco odbiega od przyjętych standardów, a często działa wręcz odwrotnie niż powinna. Mała pomyłka może wywołać lawinę zaskakujących zdarzeń. Niestety, uczniowe będą musieli zmierzyć się z czymś o wiele trudniejszym, niż próby panowania nad mocami. Przed nimi szkolny pokaz talentów.

Mimo wielu obaw, postanawiają wziąć udział w pokazie.

Ta magiczna i pełna humoru seria pokazuje młodym czytelnikom, że każdy z nas jest inny. Różnimy się, ale nie ma w tym nic złego. Nie musimy być tacy sami, jak inni. Wiara w siebie i swoje umiejętności oraz szanowanie innych są najważniejsze. Znajdziemy tutaj także mnóstwo wsparcia, współpracy i siły, jaką daje przyjaźń. Tak, jak i poprzednie części, to ciekawa lektura dla dzieci. Lektura wciągająca w świat magii.

Muszę przyznać, że Smotek - kotosmok, w którego zamienia się Nora, jest niezwykle uroczy.

• Czytamy z córką
  • Literatura dziecięca