Thirtynothing
838937126X
literatura w spódnicy

Nadine i Dig przyjaźnią się od dzieciństwa, i teraz, gdy oboje mają już trzydziestkę na karku , nadal są najlepszymi przyjaciółmi. Gdy do Londynu powraca była dziewczyna Diga, Nadine czuje się zagrożona. Postanawia zapobiec ich spotkaniu, nie wiedząc, jakie pociągnie to za sobą konsekwencje...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

gwiazdka | 2016-06-10
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Historia opowiedziana w „Trzydziestce na karku” Lisy Jewell jest prosta, życiowa i bardzo wiarygodna. Niestety, napisana w stylu, jakiego nie lubię, a więc humor na siłę i przejaskrawione sytuacje. Pod względem językowym bardzo przeciętna, chwilami nadmiar wulgaryzmów psuje lekturę. Da się czytać, ale rewelacji to tu nie ma.

Anaa | 2013-11-16

Przechodząc miedzy półkami, przesuwając palcami po grzbietach książek natrafiłam na interesujący tytuł i opis ''Trzydziestka Na Karku'' Autorstwa Lisy Jawell.
Czytając opis od razu można stwierdzić że jest to nam dobrze znany stereotyp, jak to dwoje ludzi, różnych płci, od wczesnych lat przyjaźniących się ludzi nie może żyć tylko w platonicznej przyjaźni, bo po prostu nieuniknione jest uniknąć rodzącego się uczucia między nimi, chociaż z tego co czytałam, od dawna darzyli się tym rodzajem uczuć, tylko nie chcieli się do tego przyznać, co doprowadza ich do źle podejmowanych decyzji, posunięć.
Fabuła opiera się w większości na prawdziwym życiu, tzn. wszystko jest żywo opisane, nie ma się wrażenia że czytasz coś niemożliwego, naciąganego, nie ma banalnych wydarzeń, zbiegów okoliczności które powtarzają się w innych znanych nam książkach.
Polecam.

izabela81 | 2016-07-02
Na półkach: 2016 rok, Przeczytane
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Książka ciepła, z zabawnymi dialogami i relacjami damsko-męskimi. O szczęściu i o tym czego zazwyczaj pragniemy i mamy na wyciągnięcie ręki, a często tego nie widzimy.

Książkowo_czyta | 2011-10-14
Przeczytana: 11 listopada 2009

Coś dla pań... ciepło i z humorem o relacjach damsko-męskich i nie tylko...

lacerta | 2012-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2012

Ciekawa książka o relacjach damsko-męskich i o szczęściu, które jest na wyciągnięcie ręki. Czasami takie książki bardziej dają do myślenia niż inne, lepsze bestsellery. Bardzo spodobał mi się też mała tajemnica wpleciona w historię.

kitek | 2013-03-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 2012 rok

Przyjemna, lekka książka o tym, że zazwyczaj to czego naprawdę pragniemy i szukamy jest na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko dokładnie się rozejrzeć dookoła.

| 2014-01-25
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Biorąc pod uwagę, jaki to typ literatury, daję tej książce dość wysoką ocenę - akcja jest dynamiczna, emocji pod dostatkiem, nawet łzę można uronić. Całkiem fajna.

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Jednak z serii „Literatura w spódnicy” przeczytałam już trochę książek. Do lektury tej zachęcił mnie opis na okładce oraz tytuł, a do kupna cena. Treść tej książki na początku wydała mi się nudna. W miarę czytania była jednak coraz ciekawsza. Zakończenia można się domyślić, ale warto doczytać do końca żeby poznać okoliczności wydarzeń. Polecam tą książkę fanom romansów.

Moriarty | 2012-09-10
Przeczytana: 10 września 2012

Na początku nudy potworne.
Już miałam rzucić tę książkę, kiedy rozwinął się wątek miłosny i mnie wciągnął.
Mam mieszane uczucia.

Alicja | 2010-07-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2004

Z tych co sie szybko i przyjemnie czyta i o ktorej sie rownie szybko zapomina.