Magia do góry nogami

Okładka książki Magia do góry nogami Emily Jenkins, Sarah Mlynowski, Lauren Myracle
Okładka książki Magia do góry nogami
Emily JenkinsSarah Mlynowski Wydawnictwo: Mamania Cykl: Magia do góry nogami (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Magia do góry nogami (tom 1)
Upside-Down Magic
Mamania
2020-10-14
2020-10-14
Aleksandra Weksej

Okładka książki Magia do góry nogami. Na pokaz Emily Jenkins, Sarah Mlynowski, Lauren Myracle
Magia do góry ... Emily Jenkins, Sara...
Okładka książki Magia do góry nogami. Papier, nożyczki, kamień Emily Jenkins, Sarah Mlynowski, Lauren Myracle
Magia do góry ... Emily Jenkins, Sara...
Okładka książki Catwoman. W blasku Księżyca Isaak Goodhart, Lauren Myracle
Catwoman. W bl... Isaak Goodhart, Lau...

Książka pełna zwrotów akcji z super fabułą bardzo polecam💖

Książka pełna zwrotów akcji z super fabułą bardzo polecam💖

Magia do góry nogami zaciekawiła mnie opisem. Lubię poznawać takie nietypowe powieści i potem podsuwać je Potworków. Ten tytuł zapowiadał dużo zabawy i przygód, a okazało się, że niesie ze sobą bardzo ważny przekaz. Jaki? O tym za chwilę.

Ta książka ,według mnie , była prześmieszna ! Dawno nie czytałam tak dobrej i zabawnej książki ! Polecam ją każdemu kto lubi książki o magii , zwierzętach i przyjazni ! Raczej spodoba się każdemu !

Gdy zobaczyłam książkę"Magia do góry nogami"z uroczym skrzydlatym kotkiem na okładce, postanowiłam dać jej szansę (chociaż wyglądała na książkę raczej dziecinną). Jakie szczęście, że nie przeszłam obok niej obojętnie, bo już od pierwszych stron wciągnęła mnie niesamowicie!

Nora Horace ma właśnie rozpocząć naukę w Akademii Sztuk Magicznych, gdzie rektorem jest jej ojciec. Jej starsze rodzeństwo też uczęszcza do tej szkoły, jednak aby zostać uczniem Akademii należy zdać Wielki Test, określający zdolności kandydata. Zdolności mogą być różne, jednak powinny mieścić się w kanonie"normalnych". Niestety magiczna moc Nory jest zdecydowanie inna niż u zwykłych dzieci. Magia którą dysponuje jest silna i piękna, ale dziewczynka zupełnie nie potrafi nad nią panować. W Akademii Sztuk Magicznych nie ma miejsca na skrzywioną magię, bo po co komu pół kotek-pół bóbr, gdy od kandydata oczekuje się ślicznego, grzecznego, idealnie czarnego kotka?

Załamana Nora zostaje wysłana do ciotki, ponieważ ma pobierać naukę w zupełnie innej szkole, co wydaje się być okrutną karą. Pierwszy dzień tylko potwierdza to, jak beznadziejnie zapowiada się przyszłość dziewczynki, jednak w ciągu roku szkolnego bardzo dużo się dzieję i Nora odkrywa w sobie ogromne pokłady motywacji.

"Magia do góry nogami"to historia o grupie niezwykłych dzieci, które ze swoimi nietuzinkowymi talentami trafiają do jednej klasy w magicznej szkole. Łatwo domyślić się, że wiążą się z tym przeróżne śmieszne i niebezpieczne sytuacje, jednak największym problemem dzieci z tej "specjalnej grupy" nie są ich dziwaczne umiejętności magiczne, a brak samoakceptacji i wiary we własne siły.

Bardzo trudno jest być skrzywionym.
Bardzo trudno zaakceptować swoje dziwactwa, zwłaszcza, gdy wszyscy wokół boją się ciebie, lub cię wyśmiewają.
Warto jednak poszukać sposobu na opanowanie tych lęków, bo to co jest uznawane za dziwne, może okazać się niesamowite.

"Magia do góry nogami"to książka od której nie mogłam się oderwać, bo wykreowany w niej magiczny świat bardzo przypał mi do gustu.
Dodatkowo jest to bardzo mądra opowieść, która uczy samoakceptacji, a także opowiada o tolerancji i braku uprzedzeń do drugiego człowieka.

Polecam dla czytelników w wieku 8-13lat, a sama, choć mam już ponad 30- wypatruję drugiego tomu!

Przed Wami książka, która okazała się dla nas prawdziwą niespodzianką. Patrząc na okładkę spodziewałam się czegoś słodkiego i trochę (wstyd przyznać) kiczowatego, dlatego leżała na półce i leżała, zanim po nią sięgnęłyśmy. A kiedy już sięgnęłyśmy, czytałyśmy do samego końca wzdychając co chwilę, że jak mogłyśmy nie przeczytać jej wcześniej. Ta fantastyczna historia ukazana nakładem Mamania
to pierwszy tom przygód, którym młody czytelnik nie będzie w stanie się oprzeć. To akurat gwarantujemy.
Bohaterką jest Nora, dziewczynka pochodząca z szanowanej rodziny magików, w której każdy członek od zawsze odnosił same sukcesy w dziedzinie magii. Marzeniem dziewczynki jest dostanie się do Akademii Sztuk Magicznych, prestiżowej szkoły z tradycjami, w której rektorem jest jej własny ojciec, a starsze rodzeństwo oczywiście świetnie sobie radzi. Jednak magia Nory jest skrzywiona – co oznacza, iż dziewczynka posiada moc, ale ta moc najczęściej wyrywa się jej spod kontroli. Jest Zmieniaczką, ale zamiast zmienić się w kotka – zamienia się w smokotka albo skunksokotka albo w jakieś inne dziwadło. Jest to przyczyną mnóstwa kłopotów i koniec końców prowadzi do oblania testu. Zawiedziony i bezwzględny ojciec odsyła ją z domu i zrozpaczona dziewczynka zamieszkuje u cioci, która organizuje jej przyjęcie do innej szkoły, w gdzie jest klasa pod nazwą „Magia do góry nogami”. Uczęszczają tu przeróżne dzieciaki o magii skrzywionej i innej, niż wymagana i choć na początku Nora marzy, aby uwolnić się od tych „skrzywionych”, poprawić egzamin i wrócić do domu, to w końcu przekonuje się, że jej skrzywiona, inna magia nie jest czymś haniebnym, a wyjątkowym i niesamowitym. Utwierdza ją w tym przesympatyczna i mądra wychowawczyni, jednak Nora, mimo całej sympatii do nauczycielki uparcie postanawia jej nie wierzyć. Stopniowo dzieciaki zaczynają ze sobą współpracować, a kiedy nadejdzie czas wielkiej próby – okaże się, jak wielką moc ma wzajemna współpraca i tolerancja.
Pod płaszczykiem historii fantasy ukryty został przekaz dostrzegalny nawet dla młodszego czytelnika i traktujący o inności i o tym, że nie wszyscy musimy być tacy sami i mieścić się w ogólnie przyjętych normach. Że każdy z nas jest indywidualny i wyjątkowy i nawet jeśli w końcu uda nam się spełnić czyjeś oczekiwania – to może się okazać, że najważniejsza jest właśnie nasza inność, a nie wymagania stawiane przez innych.
Pięknie napisana i wspaniale przetłumaczona książka, którą czytało się szybko i lekko. Budzi mnóstwo emocji i podkreśla wyjątkowość i indywidualizm każdego człowieka. Zapewnia całe mnóstwo dobrej zabawy i nie można się od niej oderwać.
Średniej grubości, z dużą ilością tekstu, bez ilustracji. Miękka, kolorowa okładka sprawia, że można ją wcisnąć do plecaka i świetnie sprawdzi się jako książka na podróż. Ze względu na dużą ilość tekstu i małą czcionkę polecamy dla dzieciaków 8+, ale fabułę spokojnie przyswoją sobie i młodsze dzieci. I uwaga…będą kolejne części!

Ostatnio zauważyłam u siebie tendencję, do sięgania po książki dla młodszych czytelników, więc swieżynka od Wydawnictwa Mamania nie mogła nie wpaść w moje ręce.

"Magia do góry nogami" pióra trzech autorek, opowiada o dziewczynce imieniem Nora. Nora nie jest zwyczajna, bowiem żyje w świecie pełnym magii, a sama potrafi zmieniać się w zwierzęta (bardzo wyjątkowe zwierzęta). Jest Zmieniaczką. I kiedy przychodzi najważniejsza chwila w jej życiu (musi poddać się egzaminowi, by móc uczęszczać do prestiżowej szkoły magii) coś idzie bardzo nie tak! Magia Nory wyrywa się spod kontroli i sieje niemałe spustoszenie... Dziewczynka zmuszona jest do opuszczenia rodzinnego domu i rozpoczęcia nauki w nowym miejscu. W wyjątkowej klasie, z wyjątkowymi uczniami.

Pierwsze o czym muszę wspomnieć to fakt, że nie spodziewałam się, aż tak wciągającej historii! Przez książeczkę się płynie, a Nora wraz z "odwróconymi" przyjaciółmi zaskakuje bez przerwy. Choć książka skierowana jest do młodszych czytelników, ja bawiłam się świetnie! Można się pośmiać, posmucić oraz wyciągnąć mądre wnioski z zachowania naszych bohaterów. Ta historia łączy w sobie wszystko to, co chciałoby się przekazywać dzieciom. Pokazuje czym jest bliskość rodziny i przyjaciół, czym grozi brak akceptacji ze strony bliskich i najważniejsze ze wszystkich: pokazuje, że zawsze warto być sobą. Nie kimś "normalnym", pasującym do reszty... Nasza indywidualność jest czymś wyjątkowym i to właśnie autorkom udało się bardzo dobrze w tej opowieści pokazać.

Tytułowa klasa to zgromadzenie niesamowitych, młodych ludzi dążących do równowagi. A towarzysząca im nauczycielka, pani Blask idealnie sprawdza się w swej roli. Stara się im pokazać, że nie są "skrzywieni", jak nazywają ich inni, a "odwróceni" i tym samym wyjątkowi. Tylko muszą w to uwierzyć...

Cieszę się, że mogłam poznać zwariowany świat magii i Norę. Jestem ciekawa co autorki wymyśliły w kolejnych tomach! Z pewnością przy ekipie MDGN-u nuda nie będzie czytelnikom dana. Tego jestem pewna!

Sięgajcie i czytajcie - sobie, swoim dzieciom i komu tylko możecie!

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Mamania.

Link do instagrama:

Dziesięcioletnia Nora przystępuje do egzaminu wstępnego na Akademię Sztuk Magicznych. Jest to szkoła do której uczęszczają jedynie osoby o niezwykłych talentach. Jednakże moce które posiada Nora są nieprzewidywalne. Dziewczyna nie panuje nad swoimi zdolnościami i w najmniej oczekiwanym momencie potrafi przemienić się w słonioskunksa czy kotosmoka. Dlatego zamiast dostać się na Akademię Sztuk Magicznych trafia do klasy w której uczniowie również posiadają niesklasyfikowaną w żadnych ramach moc.

Ta lektura pozwala zrozumieć młodym ludziom siebie, zagłębić się w swoją duszę i uczucia. Lekcje w których uczestniczą dzieci to nie tylko matematyka, geografia czy gramatyka, ale także, a może przede wszystkim lekcje z psychologii. Panna Blask pomaga dzieciom zrozumieć zależność między ich odwróconymi zdolnościami magicznymi a tym co odczuwają. Docenić i zaakceptować siebie, a także dostrzec co mają w sobie wyjątkowego. Bądźmy po prostu tacy, jacy jesteśmy, a nie tacy jakimi powinniśmy być.

Nora właśnie skończyła normalną szkołę i zamierza zdać Wielki Test do Akademii Sztuk Magicznych. Problem w tym, że jej magia nie jest taką zwyczajną magią, jest delikatnie mówiąc troszkę pomylona, co niejednokrotnie wprawia ją w zakłopotanie. Zamiast zamienić się w czarnego kota Nora staje się bobrokotem lub kotosmokiem. Dziewczynka po niezdanym egzaminie zostaje oddelegowana do ciotki Margo w Dunwidel, gdzie ma rozpocząć naukę w nowej szkole ale w specjalnej klasie „magia do góry nogami”. I wszystko byłoby super gdyby nie fakt, że każdemu z uczniów tej klasy magia troszkę wymyka się spod kontroli…
Książka niezwykle pięknie opisuje inność wśród dzieci. Bo czy to, że magia jest inna oznacza, że jest zła albo gorsza? Kluczową rolę odgrywa tutaj nauczycielka Pani Blask, bo to właśnie pod jej opieką dzieci uczą się mówić o swoich słabościach, o inności, o niemocy i uczą się akceptacji tego stanu. Na tych niewielu kartkach autorzy pokazują dzieciom, że bez wglądu na wszystko trzeba szanować innych i ich odmienność. Ale też w niezwykły sposób zwracają uwagę, że wiara w siebie jest czymś wyjątkowym, a przyjaciele, którzy nas otaczają często dodają nam siły. Znakomicie została też przedstawiona siła w grupie i wzajemne wsparcie wśród grupy przyjaciół…
Niezwykła fabuła książki wciąga czytelnika i sprawia, że bardzo łatwo można identyfikować się z jej bohaterami. Co więcej po lekturze książki czytelnicy zaczną szukać u siebie zwykłej/niezwykłej mocy…
Książka przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym. Bardzo serdecznie polecamy… i oczywiście czekamy na dalsze losy Nory i jej przyjaciół.

Nora to dziewczynka posiadająca niezwykłą moc Zmieniaczki, dzięki której może przemienić się w zwierzę. Po ukończeniu zwyczajnej szkoły ma zamiar iść w ślady rodzeństwa i zdawać Wielki Test do Akademii Sztuk Magicznych,
w której zresztą rektorem jest jej ojciec. Problem w tym, że jej magia jest skrzywiona albo ładniej ujmując inna.
Nora chcąc zmienić się w zwykłego czarnego kotka, przeistacza się jednak w ziejącego ogniem smokokotka lub bobrokotka budującego tamy. Dziewczynka oblewa egzamin, a rozczarowany ojciec wysyła córkę do ciotki Margo w Dunwidel, do nowej szkoły z dala od rodzinnego domu.
Tam poznaje Elliotta, z którym jak się okazuje, wspólnie będą chodzić do specjalnej klasy "Magia do góry nogami". Oprócz nich uczęszczają tam m.in. Andres z uszkodzoną magią Zalatacza, przez którą wisi pod sufitem jak balon, Baks Zmieniacz zamieniający się w głaz oraz Imbir z mocą Zaklinaczki, a raczej Zastraszczki.
Magia wszystkich tych uczniów wymyka się spod kontroli, doprowadzając do zaskakujących sytuacji. Norze zdarzyło się nawet zamienić w słonioskunksa, czym naraziła szkołę na śmierdzące niebezpieczeństwo. Pod opieką Pani Blask dzieci uczą się mówić otwarcie o swoich słabościach i mimo początkowej niechęci uczniowie pewnego dnia udowadniają sobie, że ich odwrócona magia wcale nie jest taka zła.
Fantastyczna książka pełna magii, która czaruje nas swoim urokiem. Autorka na 187 stronach przedstawia nam świetną fabułę, wciągającą czytelnika na maksa! Książka skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym, myślę, że łatwiej utożsamią się z bohaterami i sami zapragną mieć jakąś magiczną moc. W zasadzie każdy z nas ją ma, należy ją tylko odpowiednio wykorzystać. Ta pozycja nauczy dzieci szacunku do innych ludzi, akceptacji wszelkiej odmienności i tak naprawdę wiary w siebie, w swą wyjątkowość. Znakomicie została przedstawiona siła przyjaźni, wzajemnego wsparcia oraz działania w grupie. Polecamy!
Wrótce pojawić się ma ekranizacja tego tytułu!

Nora chcąc zmienić się w zwykłego czarnego...

Nora Horace właśnie skończyła zwyczajną szkołę i z całego serca pragnie dostać się do Akademii Sztuk Magicznych, gdzie rektorem jest jej ojciec. Od wielu dni sumiennie ćwiczy do egzaminu, jednak mimo starań ciągle coś jej nie wychodzi. Eleonora Bukszpan Horace należy do Zmieniaczy, więc jej test będzie polegał na przemienieniu się w czarnego kotka. Niestety, Nora najczęściej zmienia się w kotkosmoka lub bobrokotka i zwykle nic dobrego z tego nie wynika. W jej głowie zaczyna kołatać się przerażająca myśl… A co jeśli jej magia jest skrzywiona?!

W czasie testu wszystko wydaje się być w porządku. Początek egzaminu na Zmieniacza wygląda obiecująco, jednak krótko po przemianie coś idzie nie tak… Docierający do kociego nosa Nory zapach ryb sprawia, że dziewczynka nie może skupić się na niczym innym i zupełnie nieoczekiwanie zmienia się w wężo-kotka. To może zakończyć się tylko jednym scenariuszem! Nora oblewa test… Zrozpaczona dziewczynka nie wie jeszcze, że to dopiero początek nieoczekiwanych zmian w jej życiu. Wkrótce po egzaminie ojciec odeśle Norę do ciotki, gdzie uczęszczać będzie do szkoły specjalnej. Szkoły, w której utworzono klasę dla małych czarodziejów o skrzywionej magii. Co czeka na Norę w klasie Magii Do Góry Nogami? Zajrzyjcie do książki i sprawdźcie sami!

„Magia do góry nogami” to książka, w której przeczytamy o tolerancji, akceptacji samego siebie oraz przyjaźni. Nora w nowej szkole poznaje inne dzieci, które podobnie jak ona nie mają standardowych zdolności magicznych. Wspólnie z nauczycielką, panną Blask, dzieci starają się zaakceptować swoją odmienność. Jest to świetny moment, by zastanowić się kto i dlaczego uznał, że jedne umiejętności czy zdolności są lepsze niż inne. Przygoda Nory i jej przyjaciół z klasy pokaże młodym czytelnikom, że zdecydowanie lepiej jest rozwijać własne talenty, niż tracić energię na stanie się kimś innym. W końcu to, co dla innych może wydawać się naszą wadą, może w przeróżnych okolicznościach stać się naszą najlepszą zaletą! Wystarczy tylko odrobina wiary we własne możliwości.

Przyznam, że początkowe strony „Magii do góry nogami” czytałam z pewną trudnością. Niekoniecznie przekonały mnie wewnętrzne dialogi głównej bohaterki. Jeśli Wasze odczucia będą podobne, zachęcam byście dali tej książce szansę! Po kilku rozdziałach fabuła staje się lekka, bardzo płynna i bardzo ciekawa… Lekcje w klasie MDGN śledziliśmy z zapartym tchem wśród wielu wybuchów śmiechu. Jest to przepiękna książka o tym, że warto zaakceptować siebie, nawet wbrew opinii naszych najbliższych! W końcu czy można być szczęśliwym nie czując się dobrze we własnej skórze?

Książka „Magia do góry nogami” będzie odpowiednia dla dzieci od 9. roku życia. Uważam, że opowieści o akceptacji siebie są bardzo potrzebne czytelnikom w tym wieku. To właśnie ten okres w życiu jest czasem, gdzie opinia rówieśników staje się dla naszych pociech szalenie ważna. Takie z pozoru lekkie książki pomogą uświadomić naszym dzieciom, że najważniejsze jest to, by zawsze, bez względu na okoliczności, były po prostu sobą!
Czytelnicze Podwórko

• Uwielbiam