Kochaj mnie

Amami
83-913984-0-4
miłość rozstanie
Wiola

Jest to historia o Julii taka,jaką mi opowiedziano. Jest późna jesień a ona niestrudzenie pisze na kamieniach,gdzieś na tropikalnej wyspie archipelagu na końcu świata,zdania pełne miłości do mężczyzny którego kocha.Przed laty On również pokochał ją do szaleństwa,nawet jeśli tylko na chwilę. Dla niej złamał przysięgę,a ta chwila wielkiej miłości zmieniła radykalnie jego życie,zmieniając również...

Jest to historia o Julii taka,jaką mi opowiedziano.
Jest późna jesień a ona niestrudzenie pisze na kamieniach,gdzieś na tropikalnej wyspie archipelagu na końcu świata,zdania pełne miłości do mężczyzny którego kocha.Przed laty On również pokochał ją do szaleństwa,nawet jeśli tylko na chwilę. Dla niej złamał przysięgę,a ta chwila wielkiej miłości zmieniła radykalnie jego życie,zmieniając również życie Julii.(...)

źródło opisu: okładka

violabu Toczytam | 2013-01-11
Przeczytana: 01 stycznia 2004

"Kochaj mnie" to książka miłości, która się nie spełnia. Czy dla bohaterki na zawsze musi pozostać platoniczna? Trzeba przeczytać, jeśli ktoś jest ciekawy.
Ale uwaga! Ostrzegam cytatem. „To, że między nimi nie zdarzyło się nic, jest dla Julii największym wydarzeniem jej życia”. Można by podpisać „Paulo Coelho” i wrzucić na internetowe „demoty”.

aminaami | 2016-01-15
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Przeczytałam po niemiecku za jednym razem. Kiedyś przeczytana w połowie. Plusem są krótkie rozdziały. Historia miłości, którą można przypisać do cytatu "Jeśli kogoś kochasz to pozwól mu odejść. Jeśli nie wróci to nigdy nie była to miłość, jeśli wróci to pozostanie i zostanie na zawsze twoje". Był jakiś taki cytat. Tak samo główna bohaterka, czeka na miłość swojego życia. Nie tęskni. W okresie rozłąki przebywa na wyspach gdzie szkoli się w kaligrafii i pisze na kamieniach... Myślę, że tu chodzi o trochę trudniejszy do zrozumienia aspekt miłości, gdzie osoby które się kochają, dają sobie wolność wyboru, ale również nie chcą w żaden sposób wpływać na przyśpieszenie spotkania. Trochę jest to również utopijne.
Czytają książkę rzeczywiście nasuwają się również trochę podobieństwa jakoby książka zalatywała lekko na "Alchemika" P.Coelho.

DeeM | 2016-03-07
Przeczytana: 05 marca 2016