Transmisja

Wydawnictwo: Muza
Transmission
9788373196117

Inne wydania

Życie jak film oto marzenie niejednego z nas... Ale spełnione marzenie może stać się przekleństwem. Arjun K. Mehta, młody programista z New Delhi oraz wielbiciel hinduskiego kina i jego gwiazdy Leeli Zahir, wyrusza do Stanów, by podbić świat, wzbogacić się i zadziwić ludzkość. Tymczasem okazuje się, że praca jest niepewna, perpektywy mizerne, a nowy pracodawca szykuje redukcje.

Cosmo | 2013-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2013

To naprawdę słaaaba pozycja, zmusiłam się do dobrnięcia do końca, aczkolwiek książka jest nudna, jest kilka wątków, które nie mają tak naprawdę żadnego sensu, stanowczo odradzam...

Tamanna | 2014-05-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Indie
Przeczytana: 19 marca 2009

Tematem książki są relacje między ludźmi, także w zderzeniu między kulturami (USA, Anglii, Indii). Nieszczęśliwe losy bohaterów tej książki: indyjskiego informatyka Arjuna Mehry, indyjskiej gwiazdy filmowej Leeli Zair, angielskiego biznesmena Guya Swifta i jego partnerki Gabrielle krzyżują się ze sobą, co daje szanse na wyjście z pułapki rozczarowań i pogoni, która staje się ucieczką. Arjuna wybór wpływa na życie Leeli i Guya, co pozwala bohaterom przemienić się i odnaleźć.

To taki rodzaj książek, do której jak sięgniesz, to chcesz wiedzieć , co dalej, co dalej. I biegniesz oczyma po literach. Poprzednia książka Hari Kunzru, 30-letniego Londyńczyka, "Impresjonista" jest bardziej mroczna, trudniejsza w czytaniu i głębiej mnie poruszyła. Sam autor w obu książkach rozdarty między angielską matkę i ojca z Kaszmiru. Mieszkając ciałem za Zachodzie przedstawia świat podzielony na Zachód , który jest "w" i Wschód, który wciąż jest "poza". Wykluczany. Lekceważony. Zachód broni się...

ursi | 2012-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2012

Opinie, które przeczytałam na temat książki, nie były zbyt imponujące nie nie zachęcały szczególnie do jej lektury. Mnie do czytania "Transmisji" zainspirowała poprzednia książka tego autora "Impresjonista".
H. Kunzru umieszcza bohatera książki Arjuna Mehtę w USA, gdzie młody Hindus musi zmierzyć się z amerykańską rzeczywistością, zarówno pod względem obyczajowym, jak też w bezwzględnej walce o utrzymanie się na rynku pracy. Poinformowanie rodziny w Indiach o bezrobociu, braku perspektyw na przyszłość w kraju dobrobytu, nie wchodzi w rachubę. Zdesperowany chłopak, posuwa się do ekstremalnych posunięć. Czyn Arjuna powoduje nieprzewidywalne w skutkach wydarzenia w całym świecie.
Uważam, że "Transmisja" jest następną bardzo dobrą książką Hari Kunzru.

Triss Velvel | 2012-03-12
Przeczytana: 24 lipca 2012

Autor przedstawia ciekawą wizję tego, do czego zdolny jest utalentowany, acz przerażony możliwością utraty pracy młody człowiek zupełnie sam w wielkim i całkowicie obcym kraju. Mimo interesującej fabuły i dość świeżego pomysłu, zabrakło mi jednak w tej książce czegoś, co sprawiłoby, że nie mogłabym się od niej oderwać.

Liliolka | 2016-09-11

Tą książkę bardzo ciężko się czyta. Jej sposób napisania powoduje, że nie sposób się na niej skupić na dłuższy czas. Bardzo łatwo jest przez to rozproszyć swoją uwagę.

Szczerze powiedziawszy nie przebrnęłam przez tę książkę. Przeczytałam więcej niż połowę historii, ale przy tym strasznie się męczyłam. Aczkolwiek chciałam skończyć czytać "Transmisję", dlatego zrobiłam sobie dłuższą przerwę - myśląc, że gdy odpoczęłam od pierwszej fazy znużenia, zmęczenia - dalej pójdzie jak z górki. Jednak tak się nie stało, powodując zarazem zaprzestanie czytania. Chociaż przyznam, iż jest to druga książka, którą nie skończyłam czytać.

Reasumując - zdecydowanie nie polecam tej książki nikomu, chyba że osobie, która lubi się katować ;)

Klasyk_Copperfield | 2014-12-17

Nie szczególnie przepadam za tą książką, na początku praktycznie nic się nie dzieje. Czasami można się zgubić w myślach głównego bohatera, który, jak można się domyślić ciągle "myśli o niebieskich migdałach". Chyba jedynym plusem są ciekawostki z życia religijnego tego człowieka.

EaB | 2013-10-12

Kupiłam w chińskim sklepie za kilka złotych i nie spodziewałam się niczego nadzwyczajnego. Jednak książka pozytywnie mnie zaskoczyła tym, że bardzo przyjemnie się ją czyta, jest ciekawa, w sam raz na wakacje.

MałaCzarna | 2010-10-07
Przeczytana: 06 października 2010

Bardziej umęczyłam tą książkę niż ją przeczytałam. Nie chciałam przerywać bo byłam ciekawa jak się skończy. Na pewno nie sięgnę po nią po raz drugi.

Anna | 2016-01-23

Taka sobie; jeśli się zacznie czytać to już się czyta i chce się wiedzieć co dalej. Natomiast do porywających książek na pewno nie należy.

bambi18 | 2014-10-19

Szczerze nie mogłam się doczekać końca. czytając miałam wrażenie że autor pomylił bohaterów. naprawdę cienka.