Dublerka

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The stand-in
83-7301-179-X
anulla

Dublerka to powieść o bezwzględnym świecie filmu. O karierze będącej udziałem tych, którzy nie mają ani talentu, ani umiejętności, ale mają to coś, co sprawia, że się wybijają. Nieznana angielska aktorka, Jules, niespodziewanie otrzymuje swoją życiową szansę - pracę dublerki gwiazdy filmowej. Jej świat, jej życie wywraca się do góry nogami. Skażona miłość, chorobliwa zazdrość i niezwykła zemsta - wszystko to staje się jej udziałem.

magdalena | 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

Odwiecznie marzenie o sławie i byciu podziwianym. Nie każdy może być gwiazdą światowego formatu. Nie każdemu starczy bycie wiecznie aspirującym.
Bycie dublerką Lili, wielkiej gwiazdy jest dla Jules wielką szansą,ale i źródłem olbrzymiej frustracji. A te narastając muszą w końcu znaleźć ujście...
Autorka przedstawia świat filmu jako miejsce, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone, gdzie nie ma reguł, a wszystkim rządzi chora obsesja sławy.

ewacelka | 2011-04-25
Przeczytana: 2009 rok

Podobała mi się tak średnio - świat filmu, bezwzgledność ludzi,manipulacje, zazdrość, układy, zemsta - to tematy przewijajaće się w tej książce.

Zaczytana | 2013-06-03

Męcząca i nużąca.Nie polecam.

Alicja | 2013-04-08
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 29 marca 2013

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego "Dublerka" ma tutaj tak niską średnią ocen. Chociaż nie interesuję się aktorstwem, książka bardzo mnie wciągnęła i nie męczyła ani przez chwilę. To świetnie opowiedziana historia z wątkiem odrzucenia i zemsty, bez zbędnych opisów i "zapychaczy". Uważam ją za jedną z najlepszych książek, które przeczytałam w przeciągu ostatnich miesięcy i jestem bardzo ciekawa pozostałych pozycji tej autorki.

ellmi | 2010-12-10
Przeczytana: grudzień 2010

Jules zostaje dublerką gwiazdy filmowej Lili i od tego momentu jej życie zaczyna się sypać. Stopniowo uzależnia się od Lili, równocześnie ją podziwiając i nienawidząc.Z całych sił stara się do niej zbliżyć, stać się kimś potrzebnym i niezastąpionym, co z czasem przeradza się w paranoje i prowadzi do tragedii. Zbliżając się do końca książki byłam pewna, że Jules się wywinie i nikt nie odkryje jak było naprawdę, a jednak...

Magdalena | 2012-02-19
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 19 lutego 2012

Na początku mnie nużyła,ale gdy już się rozkręciła, nie mogłam się oderwać.

looser28 | 2016-07-10
Przeczytana: 29 września 2016