Nie tracąc nadziei

Wydawnictwo: Muza
837200367X
powieść,
hunter

Wzruszająca i chwytająca za serce powieść. Autorce udało się stworzyć coś na kształt klasycznej amerykańskiej sagi, napisanej dobrym, klarownym stylem.

allison | 2011-04-18
Przeczytana: marzec 2011

Bardzo wzruszająca i budująca powieść. Perypetie pary głównych bohaterów i ich zaginionego w czasie wojny synka pokazują, jak złożone, skomplikowane mogą być losy ludzi rzuconych w wir historii.
Nadzieja jest tą wartością, która pozwala bohaterom nie tylko przetrwać ekstremalne warunki w syberyjskim obozie, ale i odnaleźć sens życia po wojnie. To także siła, dzięki której Anna Grodzka nigdy nie przestała wierzyć w to, że uznany za zmarłego synek, żyje gdzieś, nie wiedząc, kim jest.
Powieść to pięknie napisana pochwała miłości, wiary i nadziei.

kinga | 2013-11-08
Przeczytana: 02 listopada 2013

Ta historia rozpoczyna się w Krakowie okresu międzywojnia, gdzie młode małżeństwo odwiedza zakład fotograficzny robiąc pamiątkowe zdjęcia. Potem jest wojna, ucieczka, zsyłka. Ale za tymi tragediami kryje się wiele innych, bardzo osobistych dramatów bohaterów. Ania i Piotr, ratując swoje dziecko, zostawiają niemowlaka na łasce ukraińskiej gosposi. Po amnestii, która zastała ich w syberyjskim obozie pracy próbują odnaleźć dziecko. Ślad jednak urywa się w informacji o pożarze, w którym zginęła opiekunka ze swoim synkiem.

Opowieść Anny to obraz siły macierzyńskiej miłości, która wierzy do końca. Mimo wszystkich znaków, ba, mimo faktów, nie traci nadziei. Serce matki czuje, to instynkt, nie rozum jest doradcą. Nieomylnym, jak się okaże.

Urszula Ledzewicz oddała w ręce czytelników powieść niezwykle pokrzepiającą. Nad fabułą piecze sprawuje wszechobecna nadzieja, a pomoc jej niosą wiara i miłość. Jednak te wszystkie sploty akcji, szczególnie w zakończeniu książki wywołują lekką...

marbel44 | 2012-02-19
Przeczytana: 19 listopada 2011

Wspaniała książka. Nie można się od niej oderwać. Polecam wszystkim.

Ewa | 2011-11-28

książka jest wspaniała polecam wszystkim

_Sol | 2016-09-11
Beata | 2016-07-25