Aby przebaczyć

Urszula Ledzewicz Wydawnictwo: Jirafa Roja literatura piękna
Jirafa Roja
2009-01-01
2009-01-01

Nie zawsze tak się zdarza, że książka napisana przez autorkę, która posiada, ścisły umysł potrafi wydobyć łzy z twarzy nie jednego czytelnika.

Początkowo moje myśli były zróżnicowane, zanim rozpoczęłam czytać książki z gatunku powieści.

Tytuł książki pt. '' Aby przebaczyć'' autorstwa Pani Urszuli Ledzewicz można utożsamić z naszym życiem, ponieważ przypuszczam, że wielu z nas zmaga się w trudnych sytuacjach, kiedy musimy przebaczyć.

Czytając, tę książkę miałam takie wrażenie, że Marta główna bohaterka gubi się we własnym świecie. Ten świat, w którym żyje, jest to Polska, ale jak ona czuje w niej niesympatycznie traktowana.

Marta jest zdolną studentką, córką Żydówki Zofii i Józefa Nowaka członka partii '' Solidarność''. Poznaje ona w trakcie przyszłego męża Leona. Wkrótce zostają oni rodzicami syna Aleksa.

Następnie pojawi się problem, czyim synem okaże się Aleks czy Leona, czy jednak kolegi ze studiów Leona -Artura. Maks jest dzieckiem owocu gwałtu i ma nigdy nie dowiedzieć się o swojej przeszłości.

Czy Artur będzie chciał poznać swojego syna?,

Jak Marta podoła życia w cieniu indywidualnym tajemnicy, z którą musi się trzymać na baczności, aby pokonać w sobie lęki o syna, zaufanie, relacje, napięcie, które nie jest w jej sytuacji, w której obecnie się znajduje?,

Czy znajdzie oparcie i pomocną dłoń, która wskaże jej właściwą drogę i skieruje do niej ciepłe słowa?

Tak naprawdę powieść ta uczy wiele, ale przede wszystkim, że pracowitością, prawdą można, zwyciężyć pamiętając o tym, że są przeszkody i można jedynie liczyć w trudnych sytuacjach na siebie oraz przypadkowo spotkanych osób, które pomogą, nie oczekując nic w zamian.

Polubiłam autorkę powieści pt. '' Aby przebaczyć'' Panią Urszulę Ledzewicz za to, że poruszyła tematykę, w której nie każdy poradziłby się z łatwością sobie poradzić, a szczególnie losy Marty, która musi żyć z dnia na dzień z niepewnością jutra w tle z myślami czy będzie mogła zapomnieć o tym, co wydarzyło się w przeszłości i czy wybaczy tym, co zgotowali ciężki los.

Powieść tę mi się bardzo dobrze czytało.

Polecam przeczytać tę powieść.

Dobry, sprawny opis zawirowań życiowych młodej kobiety. Historia jej rodziny od czasu II wojny światowej, przez komunizm, Solidarność, emigrację. Myślę, że dla młodych ludzi, którzy okres komunizmu znają jedynie z opowiadań i książek, to przystępny, chociaż bardzo uproszczony, przekaz.

• Rok 2016
  • #WyzwanieLC2021
  • Wypożyczone książki z Biblioteki
  • Poczekalnia Marzenki
  • Wydawnictwo Jirafa Roja

Dodaj cytat z książki Aby przebaczyć