Aby przebaczyć

Wydawnictwo: Jirafa Roja

Młoda pani naukowiec w obliczu zmian w kraju tragedii rodzinnej podejmuje desperacką decyzję o samotnym wyjeździe do Stanów zjednoczonych. zanim znajdzie tam miłość i założy rodzinę, doświadcza wielu trudnych lekcji emigracyjnego życia. A wydarzenia z przeszłości nie dają jej spokoju. Czy powinniśmy przebaczać, czy też istnieje magiczna granica, za którą nie ma przebaczeniaa Akcja rozgrywa się w wielu miejscach: w komunistycznej Polsce, Meksyku, laboratorium w Houston, emigracyjnym Chicago, na plaży w New Hampshire. & Aby przebaczyć to testament emocjonalny pokolenia intelektualistów-emigrantów, którzy z różnych powodów, czasem w tragicznych okolicznościach, opuścili kraj.

Marzenia | 2016-04-17
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Dobry, sprawny opis zawirowań życiowych młodej kobiety. Historia jej rodziny od czasu II wojny światowej, przez komunizm, Solidarność, emigrację. Myślę, że dla młodych ludzi, którzy okres komunizmu znają jedynie z opowiadań i książek, to przystępny, chociaż bardzo uproszczony, przekaz.

Grażka | 2015-11-24
Przeczytana: 28 listopada 2015