Przedostatni tom siedmiotomowej serii antologii, na które składa się setka najlepszych, kanonicznych opowiadań science fiction. Zawartość: Michael Bishop – Krzyk serca Brian W. Aldiss – Śliniaste drzewo Joe Haldeman - W duchu Hemingwaya Larry Niven – Pogranicze Sol Robert Sheckley – Niekończący się western Andrzej Ziemiański – Autobahn nach Poznań John Varley – Uporczywość...

Zawartość:

źródło okładki: http://solarisnet.pl/oferta/rakietowe_szlaki_tom_6/

addam23 | 2014-06-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Najsłabsza odsłona Rakietowych Szlaków. Przede wszystkim brak w niej pozycji bardzo dobrych i wybitnych. Większość tekstów prezentuje podobny dobry (z kilkoma przeciętniakami) poziom.

Pozytywnie najbardziej wyróżniają się:
'Śliniaste drzewo' Aldissa (oldschoolowy horror SF)
'W duchu Hemingwaya' Haldemana (oryginalna, nietypowa, trochę Dickowska, lecz mało porywająca mikropowieść)
'Kopuła' Browna (krótki, mocny tekst. W najlepszym SFicznym stylu)

Po raz kolejny totalnie zanudził mnie za to Niven. Ledwo przebrnąłem przez 'Pogranicze Sol'. Zawiodła mnie również 'Uporczywość widzenia'. Zapowiadała się pasjonująco. Wyszła jednak niemal utopijna wizja pewnej komuny.

Nie mniej jednak - książka jak najbardziej warta przeczytania. Spora dawka dobrej literatury (nie jednak bardzo dobrej, czy genialnej).

7-/10

| 2012-07-25