The Mammoth Book of Science Fiction
978-83-7574-384-5
Casthaluth

Najbardziej intrygujące i zaskakujące utwory fantastyczno-naukowe ostatniego półwiecza. Dobra science fiction nigdy się nie starzeje. Jest cudem ludzkiej wyobraźni spekulującej o Nas i o otaczającym Nas wszechświecie. Jest przestrogą i ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem jakie niesie ze sobą zbyt optymistyczna wiara we własne siły ludzkości. Dobra science fiction to inne światy, obce...

Dobra science fiction to inne światy, obce istoty, historie o robotach, podróżach w czasie, inżynierii genetycznej, utopiach i dystopiach, nierozwiązywalnych zagadnieniach, katastrofach i apokalipsie.

Sprawdź jak kontrolować preparat, który daje dostęp do innej rzeczywistości i do innej wersji samego siebie w tej rzeczywistości. Odkryj co jest materialne, a co snem jedynie. Pomyśl, co mogłoby zmienić losy II wojny światowej? A może interesuje Cię sardoniczna ocena innych cywilizacji? Albo koniec świata opisany ponad sto lat temu?

Dobra science fiction rzadko bywa tak blisko. Ta jest bliżej niż na wyciągnięcie ręki: Wystarczy otworzyć tę książkę.

Zawiera teksty:
„Ostatnie dni na Ziemi” George C. Wallis

źródło opisu: http://fabryka.pl/zapowiedzi.php?ibook=512#searchkk

źródło okładki: http://fabryka.pl/imgs_upload/Image/ksiazki/Antologie/WKSF1.jpg

Adam | 2012-08-07

Tytuł "Wielka księga" to raczej chwyt marketingowy - opowiadania takie sobie, jako wypełniacz czasu może być.

borys_ru | 2014-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Kolejny całkiem sympatyczny zbiór opowiadań osób z którymi warto się zapoznać.

lelek | 2012-10-03

Przeczytana: 04 listopada 2015
shapi | 2015-07-22
Przeczytana: 24 lipca 2015
Hikaru-Aya | 2015-05-09
Na półkach: Przeczytane, Fabryka Słów