Szpieg doskonały

Wydawnictwo: Amber
A perfect spy
powieść
hunter

Magnus Pym, urzędnik ambasady brytyjskiej w Wiedniu, znika. Rozpoczyna się pościg - za wiernym mężem, oddanym ojcem i... doświadczonym agentem wywiadu. Tropiąc zbiega, jego szef, jego przyjaciel i jego żona stopniowo odkrywają, z ilu sekretów zbudowane jest życie "szpiega doskonałego"...

Hania Archangielska | 2015-09-04
Przeczytana: 03 września 2015

To już jest nudne przyznawać się, że najpierw odrzucam jakiegoś autora lub gatunek przed doświadczeniem, potem bez żadnego powodu za to się biorę, a na koniec dochodzę do wniosku, że trafiłam na coś naprawdę wyjątkowego. Tak było właśnie z powieściami szpiegowskimi i siłą rzeczy - ich najważniejszymi autorami. Zupełnie czegoś innego spodziewałam się po Johnie le Carré, tymczasem wzięłam się od razu za chyba jego najwybitniejszą powieść, tak przynajmniej sądził o niej Philip Roth, i wcale nie prostą. I to nie z powodu skomplikowania szpiegowskiej intrygi, bynajmniej. Świetnie się czyta, chociaż trzeba się skupić, a nawet przezwyciężyć zniechęcenie, żeby zrozumieć plany czasowe, chronologię zdarzeń i punkty widzenia. Jeśli się jeszcze zważy, że również Francis Clifford wykonał szpiegowski coming out, to rysują się kolejne perspektywy, bo świat jest pełen szpiegów, którzy nie tyle kochają, co piszą :)
Absolutnie rekomenduję, ale i ostrzegam - łatwo nie jest, a zdawałoby się, że...

EmaxDomina | 2013-09-28
Przeczytana: lipiec 2008

Pym - główny bohater oszukuje wszystkich od zawsze, bez złych intencji. W końcu po śmierci ojca urywa się z paska służb specjalnych, żeby rozliczyć się ze swoim zyciem. Wspaniała książka – nic nie jest takie jak się na początku wydaje – jak w pudełkach niespopdzankach – jedno wychodzi z drugiego, a tam w środku jest jeszcze coś... Wspaniała zabawa

| 2012-09-22
Przeczytana: październik 2010

Świetna powieść psychologiczna z mocnymi akcentami relacji mężczyzna - kobieta, co bardzo mi ułatwiało czytanie, bo powieści o szpiegach zwykle sprawiają, że nie muszę walczyć z bezsennością. Polecam!!

Jagoda | 2011-07-30
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 29 lipca 2011

Opowieść o chłopcu, który tak naprawdę nigdy nie stał się mężczyzną, a który w życiu dążył tylko do jednego: do bycia kochanym przez wszystkich.

Zyrg | 2016-07-12
Na półkach: Przeczytane, Nie posiadam
Przeczytana: 12 lipca 2016

To jest jedna z tych książek, podczas lektury której słyszysz jak rosną Ci włosy, a kurz spada z trzaskiem na telewizor. Chyba najsłabszy Le Carre z jakim miałem (nie)przyjemność.

koemata | 2014-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

wnikliwe i dokładne opisy działania agentów wywiadu oraz mechanizmów funkcjonowania, książka z nudnym kluczem,
- dla miłośników UK

SzafaGra | 2016-01-31

Jest to dobrze przemyślana, skonstruowana powieść szpiegowska, która wymaga poświęcenia uwagi i dobrego kojarzenia faktów. Nie jest łatwa, lekka i przyjemna. Autor wywodził się ze specyficznego środowiska, dlatego też książka może nie trafiać do szerszego grona, co nie zmienia faktu, że jest znakomita!

PJazz | 2016-11-24
paimei | 2016-11-24