Siedem lat później

Wydawnictwo: Otwarte
Heart of the Matter
miłość, siedem
Lucy

Podobno siedem to szczęśliwa liczba. Podobno charakter człowieka zmienia się co siedem lat. Podobno wiele małżeństw rozpada się po siedmiu latach. Tessa i Nick Russo zakochali się od pierwszego wejrzenia. Teraz są już siedem lat i dwoje dzieci później. Kiedy w rocznicę ich ślubu romantyczną kolację przerywa telefon ze szpitala, żadne z nich nawet nie domyśla się, ile może się zmienić. Tego wieczoru doktor Russo spotyka Valerie.

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2011

źródło okładki: http://otwarte.eu/books/siedem-lat-pozniej/

awiola | 2016-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2016

"Ponieważ jeśli idzie o sprawy najważniejsze, nigdy nie można być ich za bardzo pewnym".

Przysięgając sobie przed ołtarzem wieczną miłość i oddanie, czujemy się jak w bajce, w której książę poślubia księżniczkę i żyją długo oraz szczęśliwie. Niestety takie zakończenia znajdziemy tylko w wymyślonych historiach, gdyż w prawdziwym świecie, nasze życie toczy się dalej, każdego dnia, każdego roku. I nikt z nas nie jest już taki sam, w szczególności po siedmiu latach trwania w małżeństwie, które podobno najczęściej w tym właśnie okresie, rozpadają się.

Emily Giffin to amerykańska autorka, która ukończyła Uniwersytet Virginia i rozpoczęła pracę w kancelarii adwokackiej na Manhattanie. Po jakimś czasie, gdy wyjechała do Londynu rzuciła jednak karierę i poświęciła się pisaniu. Autorka mieszka obecnie w Atlancie z mężem i trójką dzieci.

Tessę i Nicka połączyła niegdyś miłość od pierwszego wejrzenia. Po siedmiu latach małżeństwa dochowali się dwójki dzieci, pięknego domu oraz wysokiej...

allison | 2014-12-18
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 18 grudnia 2014

Niezłe czytadło, lekkie, łatwe i przyjemne, ale również bardzo przewidywalne, a to zawsze odbiera mi przyjemność lektury.
Na pewno można odprężyć się przy tej powieści i dać się porwać wartkiej akcji, jednak równie szybko można potem zapomnieć o niej, właściwie już w momencie odkładania książki na półkę.

Zaletą fabuły jest jej realizm. Nie ma tu scen przesłodzonych, cukierkowych, ale jest banał i dlatego całość uważam tylko za przeciętną.
Do plusów książki zaliczam jeszcze jej budowę - pokazanie wydarzeń z perspektywy dwóch kobiet i wprowadzenie zróżnicowanej narracji na pewno ożywia formę.

Mimo licznych wad polecam, ale tylko jako jako odprężający relaks - on też od czasu do czasu jest nam potrzebny:).

Izabela Pycio | 2016-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2016

"Gdy przydarzy się nam coś naprawdę przerażającego, mniej realne strachy tracą swoją moc."

Bardzo zgrabnie napisana powieść, poruszamy się po niej z lekkością i swobodą. Jak zwykle, autorka podjęła trudne i bolesne, lecz równocześnie mocno interesujące tematy, tym razem wypalenia w partnerstwie, kryzysu w związku, małżeńskiej zdrady. Przekonujemy się o konieczności nieustannego dbania o relacje z bliskimi, dostrzegania i przyznawania się do własnych słabości i błędów, chęci naprawienia wyrządzonych krzywd, odzyskania utraconego zaufania, umiejętności przebaczania mimo rozczarowań, strachu, gniewu i dumy. Tylko oparte na szczerości i prawdzie relacje mają szanse na długotrwałe satysfakcjonujące obie strony efekty. A nie te podszyte fantazją, iluzją, fałszywym obrazem zrodzonym z tęsknoty i potrzeby czułości. Miłość przekracza wszelkie bariery, pokonuje trudności, czyni ludźmi lepszymi, uczy wybaczania, jednocześnie potrafi być bardzo wymagająca i żądająca poświęceń. Wspaniała...

boziaczek | 2015-12-28

"Siedem lat później" to kolejna dobra powieść obyczajowa p. Emily Giffin. Czyta się ją bardzo dobrze. Temat na pewno nie jest prosty. Zdrada... Autorka zadaje czytelnikowi szereg pytań: czy można zdradę wybaczyć; czy można w tak prosty sposób zaprzepaścić plany, lata wspólnie spędzone; co do niej prowadzi; dlaczego bliscy sobie ludzie potrafią się od siebie oddalić...
Bardzo podobała mi się relacja dwutorowa w tej książce. Poznajemy życie, emocje, przemyślenia i wydarzenia z perspektywy żony Tessy, jak i kochanki Valerie. Obu kobietom nie jest łatwo; życie stawia ich w sytuacji, w której żaden wybór nie jest łatwy.
Polecam!

anika | 2014-11-15

Na książkę namówiła mnie przyjaciółka i mimo, że praktycznie nie sięgam po tego typu literaturę, zrobiłam wyjątek, żeby zobaczyć o czym dziewczyny gadają w pracy. Książka nie była taka zła, a już na pewno wolę ją od książek Coelho, którymi również zachwycają się moje koleżanki, jednak jest to pozycja z gatunku "może być". Opowiadana historia wciąga na tyle, że chce się ją doczytać do końca, ale na pewno nie zostaje ona na dłużej w pamięci. Ot - taka czytelnicza rozrywka.

Booka | 2012-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2012

W książce "Siedem lat później" autorka porusza temat zdrady po kilku latach małżeństwa. Czy i na ile można ufać mężczyźnie? Mężowi?
Emily Giffin poddaje w wątpliwość fakt, że nawet najsłodszy, najmilszy, najlepszy (najbardziej wzorcowy mąż i ojciec) może ulec wdziękom innej kobiety.
Nie chcąc za dużo zdradzać z fabuły książki, nie opiszę wielu szczegółów dotyczących samych bohaterów. W zamian to, co sądzę o samej opowieści.

Podobał mi się w tej książce sposób w jaki autorka przedstawia emocje bohaterów. Ich myśli. Lubię czytać o tym, jak bohaterowie reagują na różne spotykające ich sytuacje. To trzecia książka Giffin (Po "Coś pożyczonego" i "Coś niebieskiego"), gdzie mogłam właśnie wczuć się w wachlarz emocji towarzyszącym bohaterom. I tak, mamy tu: uczucia kobiety podejrzewającej zdradę, emocje towarzyszące zauroczonej kobiecie, gdy poznaje żonatego mężczyznę (przy tym jej obawy i wątpliwości czy się nie wycofać). Bardzo podobnie jak w dwóch wcześniej wymienionych tytułach, z...

wiejskifilozof | 2015-01-12

Kiedy to ja ostatnio czytałem tę autorkę ? Nie wiem i nie będę sobie na siłę przypominał.
Fakt faktem,że lubię jej fajne historię i z przyjemnością czytam.
Oto,w moich rękach znalazła się kolejna dobra,ba nawet bardzo dobra książka autorki.
Siedem lat później,tytuł już daję wiele do myślenia.Bo siedem lat to w życiu człowieka dość spory okres czasu.
Mamy tu Valerię,która samotnie wychowuję synka o imieniu Charlie.
Gdy chłopczyk ulega wypadkowi,trafia do szpitala,gdzie zajmuję się im pewniej chirurg.
Problem w tym,że Nick ma już żonę.I tu zaczyna się naprawdę fajna fabuła,książka może lekka w czytaniu lecz porusza wiele ważnych spraw.
Mamy tu pytania.czy zdradę można wybaczyć,czy Nick zasługuje na szansę ?
Mądra i fajna powieść.

Katherina87 | 2013-11-27

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Podobno siedem to szczęśliwa liczba. Podobno charakter człowieka zmienia się co siedem lat. podobno wiele małżeństw rozpada się po siedmiu latach.

Tessa i Nick Russo zakochali się od pierwszego wejrzenia. Teraz są już siedem lat i dwoje dzieci później. Kiedy w rocznicę ich ślubu romantyczną kolację przerywa telefon ze szpitala, żadne z nich nawet nie domyśla się, ile może się zmienić. Tego wieczoru doktor Russo spotyka Valerie... Valerie to samotna matka Charliego poparzonego pacjenta Nicka. Czy choroba chłopca zbliży do siebie przystojnego lekarza i samotną matkę? Jak widać choroba chłopca zbliżyła lekarza i samotną matkę. Doszło między nimi do jednorazowego intymnego spotkania. Co spowodowało, że Nick przyznał się ze wszystkiego swojej żonie z obawy, że ta go zostawi. Nad małżeństwem Nicka i Tessy wiszą czarne chmury. Tylko z pomocą rodziców Tessa podejmuje decyzję wybaczenia Nickowi i przyjęcia go z powrotem do rodziny.

Starożytne japońskie przysłowie:
Jeśli nowożeńcy...

Ewelina229 | 2015-02-19
Przeczytana: 2014 rok

Kolacja w rocznicę ślubu, pilny telefon ze szpitala... niby Ich codzienność, a jednak od tej chwili tak wiele ma się zmienić w życiu głównych bohaterów.. Mąż, ojciec, głowa rodziny.. zakochuje się w matce swojego małego pacjenta, co z tego wyniknie? przeczytajcie, polecam

Tajemnica | 2011-01-09
Na półkach: Przeczytane, 2011 Rok, Posiadam
Przeczytana: 08 stycznia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W dniu ślubu każdemu z nas wydaje się, że nasze życie będzie doskonałe, szczęśliwe i dokładnie takie, o jakim marzyliśmy. Takie też słyszymy życzenia, które ulatują i staja się mało ważne. Szczęście, radość i wiara szaleją w głowach i sercach jednocześnie oślepiając na realny świat.
Nikt wtedy nie zdaje sobie sprawy jak wielkim wyzwaniem jest małżeństwo, jak wiele wymaga poświęcenia, tolerancji i cierpliwości. Wkalkulowany jest w nie niejednokrotnie płacz i nie tylko ten należący do gatunku szczęśliwych, złość, bezradność, a czasami nawet ból, przeogromny, niedający się porównać do żadnego innego.

Emilly Giffin w swojej najnowszej powieści „Siedem lat później” porusza temat małżeństwa, a co za tym idzie temat wiary, siły i przebaczania.
Bohaterkami i narratorkami książki są dwie zupełnie obce i zupełnie inne kobiety. Tessa ma wspaniałego męża chirurga Nicka, dwoje wspaniałych dzieciaków, jest szczęśliwa i potrafi docenić to, co osiągnęła. Valerie jest matką samotnie wychowującą...

Emily Giffin odpowiedziała na Wasze pytania!

Amerykańska autorka podczas swojej wizyty w Polsce odpowiedziała na pytania użytkowników lubimyczytać.pl. Zapraszamy do przeczytania ekskluzywnego wywiadu, jaki w Waszym imieniu przeprowadziliśmy z Emily Giffin.