Wszystko, czego pragnęliśmy

All We Ever Wanted
Otwarte
literatura obyczajowa, romans
Martyna Tomczak

"Materializm sprowadza nas czasem na złą drogę, ale wszyscy potrzebujemy w życiu piękna. Azylu. Domu i ludzi, którzy zawsze będą gotowi nam pomóc."
Nina to kobieta z wyższych sfer, obracająca się w środowisku elity Nashville, obrzydliwie bogata matka i żona. Poznajemy ją w momencie gdy zaczyna wątpić w dotychczasowy styl życia, prawdziwość otaczających ją osób. Problemy...

Bardzo aktualna, ukazująca mentalność współczesnej młodzieży, jak również (co było miodem na moje serduszko) wielką wagę wsparcia, czy też zwykłej ludzkiej empatii

"Wszystko, czego pragnęliśmy" jest dość fajną obyczajówkę w stylu powieści Jodi Picoult.
W książce tej poznajemy dwie rodziny: zamożnych Ninę i Kirka Browning oraz ich syna Fincha i Toma Volpe, który samotnie wychowuje swą córkę Lylę. Finch i Lyla są uczniami tego samego prywatnego elitarnego liceum i pewnego razu uczestniczą w tej samej imprezie, która staje się początkiem...

Podobała mi się, ale przez bardzo długie opisy przemyśleń bohaterów wydawało mi się, że ciągnie się w nieskończoność. Bardzo aktualna tematyka, zawsze warto przemyśleć sobie problemy młodzieży, w szkołach, w internecie, zastanowić się nad problemem segregacji rasowej, która niestety nadal jest aktualna. Ogólnie na plus: 7/10 :)

W swoim gatunku jest super, trochę może czasem naiwna czy naciągana. Ale lubię czasem przeczytać taką literaturę, odpręża mnie to

Wciągająca opowieść, przeczytałam książkę w jeden dzień, nie potrafiłam jej odłożyć.
Nie od razu wiadomo kto jest pozytywnym, a kto raczej negatywnym bohaterem i to jest w tej książce takie ciekawe. Nie jest to zwykła, prosta historia miłosną czy obyczajowa.

kończy się w momencie, gdy myślałam, że zacznie się rozkręcać

Nie ma się czym zachwycać, niestety. Widziałam że wiele osób poleca te książkę i autorkę niestety bardzo się zawiodłam. Meczylam się bardzo z tą książką.

Długo męczyłam tą książkę. Po tę pozycję sięgnęłam czytając wysokie opinie na LC, ale to już kolejny raz gdy przekonałam się jak różne potrafią być gusta czytelników i że nie warto sugerować się czyjąś opinią, tylko samemu przekonać się czy książka okaże strzałem w dziesiątkę czy nie.

Książka mnie bardzo nużyła, długie, przeciągające się opisy, sprawiały że przeskakiwałam...

Jest to książka o życiowych wyborach decyzjach,które wpływają na całe nasze życie.Niezwykle wciągająca do ostatniej kartki.

• 2018
  • 2019