Siedem lat później

Heart of the Matter
literatura obyczajowa, romans
Martyna Tomczak
miłość siedem

Książka ostrzeżenie: jeśli zostałaś żoną bogatego, fajnego lekarza to nie zmieniaj się w snobistyczną materialistkę. Nie dołączaj do klubu bogatych mamusiek, które są wiecznie niezadowolone. Nie skupiaj się na rzeczach nieważnych typu podkładki, podstawki, filiżanki. Nie zgub samej siebie sprzed ślubu.

Czyta się lekko i przyjemnie, ale nie jest to porywająca ani wstrząsająca historia, nie zaskakuje, wiadomo jak się potoczą losy bohaterów, totalnie przewidywalna... Taka "memła" na dobranoc :)

Powieść obyczajowa idealna dla zabicia czasu. Ani nie zachwyca ani też nie rozczarowuje. Nic szczególnego, choć nie na tyle zła, żebym miała ją odradzać.

W powieści poznajemy dwie kobiety. Valerie i Tess. Tess prowadzi idealne życie z mężem chirurgiem i dwójką dzieci. Jednak po 7 latach cudownego małżeństwa nagle coś się zaczyna psuć. Valerie natomiast jest samotną matką...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeciętna to bardzo dobre słowo. Kolejne popołudnie podczas kwarantanny, z lenistwa nie chciałam szukać innej pozycji i przypadkowo znalazłam tę książkę na swoim czytniku. Nie wiem w ogóle dlaczego się tam znalazła. Na początku nie było tak źle, jednak później od połowy książki wiemy już co się wydarzy, kto z kim i dlaczego. Romans nie musi być wcale słaby, jednak ten...

Świetna książka, wciąga, czasami drażni. Drażni jedna z bohaterek. Niby dorosła kobieta (można powiedzieć "po przejsciach"), a jednak jest trochę głupia. Sama wie, że źle postępuje, a jednak brnie w znajomość, która powinna się dawno zakończyć. W ogóle nie jest jej mi żal.

Książka ukazująca życie dwojga ludzi, w które wkrada się zdrada. Książka, które może wiele uświadomić. Czasami zbyt przewidywalna lecz przyjemna lektura.

Jak zwykle w przypadku tej autorki, mądra, wciągająca historia, pozornie banalna i przewidywalna, ale tak naprawdę wcale taka nie jest. W mojej opinii - wartosciowa literatura kobieca, po którą zdecydowanie warto sięgnąć.

Czy biorąc ślub, życie w szczęściu i razem jest nam naprawdę dane raz na zawsze? Co zrobić, gdy wkrada się w nie zdrada? Ciekawa pozycja na wieczór.

Dość banalna i niekiedy irytująca swoją przewidywalnością opowieść. Napisana jednak ładnym, literackim językiem, ciekawie również prowadzony sposób narracji. Równie szybko się ją czyta jak i zapomina.

Dyskusje

3 991