Młot i krzyż. Część 1, Thrall

Wydawnictwo: Amber
The Hammer and the Cross, 1993
młot i krzyż, Harry Harrison
Wojciech

IX wiek to w Angli okres wewnętrznego rozbicia i nieustannych zamieszek, wywoływanych coraz częściej zagrożeniem z zewnątrz. Gdy za sprawą króla Elli z Northumbrii zostaje pojmany i stracony jeden z najsłynniejszych Wikingów, Ragnar Lothbrok, jego synowie zaprzysięgają krwawą zemstę i organizują w odwecie najazd. Shef, młody kowal obdarzony zdolnościami wizjonerskimi, w poszukiwaniu porwanej ukochanej postanawia samotnie przedostać się do siedziby wrogów.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ireneusz Kwartnik | 2013-07-30
Przeczytana: 2002 rok

Pierwsza część wspaniałej sagi, której akcja rozgrywa się w średniowiecznej Anglii, targanej najazdami Wikingów. Jeżeli ktoś lubi powieść historyczną i temat Wikingów, to gorąco polecam.

| 2014-01-03

Harry Harrison to pisarz, którego pamiętam z czasów fascynacji serią o "Stalowym Szczurze"- taka space opera. A tu niespodzianka, rzecz będzie o wikingach. Książkę należy zaliczyć do grona opowieści o tzw. historiach alternatywnych z udziałem paru postaci i sytuacji autentycznych. Szukasz wzniosłych idei, przesłania? Odpuść sobie. Wartka akcja, świetne postacie i fabuła oraz opisy scen batalistycznych to cechy całej trylogii. Polecam.

Alek | 2016-10-24
Na półkach: Wywalone, Przeczytane