The Hammer and the Cross

Cykl: Młot i Krzyż (tom 1)
Wydawnictwo: Tor Books
powieść,
angielski
hunter

What if the Vikings conquered England? This first novel of a powerful trilogy set in an alternate Dark Ages explores this possibility.

Ireneusz Kwartnik | 2013-07-30
Przeczytana: 2002 rok

Pierwsza część wspaniałej sagi, której akcja rozgrywa się w średniowiecznej Anglii, targanej najazdami Wikingów. Jeżeli ktoś lubi powieść historyczną i temat Wikingów, to gorąco polecam.

| 2014-01-03

Harry Harrison to pisarz, którego pamiętam z czasów fascynacji serią o "Stalowym Szczurze"- taka space opera. A tu niespodzianka, rzecz będzie o wikingach. Książkę należy zaliczyć do grona opowieści o tzw. historiach alternatywnych z udziałem paru postaci i sytuacji autentycznych. Szukasz wzniosłych idei, przesłania? Odpuść sobie. Wartka akcja, świetne postacie i fabuła oraz opisy scen batalistycznych to cechy całej trylogii. Polecam.

Blazerr | 2017-05-11
Piiiii | 2017-04-22