Upalne lato w Miami

Wydawnictwo: Amber
In The Heat Of The Summer
powieść, seryjny morderca,
hunter

Seryjny morderca terroryzuje Miami. O każdej zbrodni informuje telefonicznie młodego dziennikarza Malcolma Andersona. Reporter postanawia to wykorzystać, pisząc sensacyjny artykuł, który trafi na pierwsze strony gazet i przyniesie autorowi rozgłos, być może nawet Pulitzera. Nie przewiduje jednak, że wkraczając w świat zbrodni, znajdzie się niebezpiecznie blisko mordercy...

Małgorzata Zberowska | 2015-05-18
Przeczytana: 03 maja 2015

Książka trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Seryjny morderca-kontaktujący się z dziennikarzem , opisując kolejne zbrodnie. Nieuchwytny przez policję.
Początkowa fascynacja dziennikarza świetnym artykułem na pierwszą stronę w gazecie przeradza się z czasem w osobiste zaangażowanie, jakąś mroczną relację z mordercą.
"upalne lato w Miami" to powieść psychologiczna, która przenosi czytelnika w sytuacje pełne niejasności, niezrozumiałych motywów działania mordercy o jego toku myślenia.
książka godna polecenia :)

basik43 | 2016-08-12
Przeczytana: 06 sierpnia 2016

Powieść kryminalno- sensacyjna, dość ciekawie się zaczyna. Miami terroryzowane jest przez seryjnego mordercę, który opowiada o swoich zbrodniach młodemu dziennikarzowi poczytnej gazety. Reporter wykorzystuje ich treść i pisze artykuły ukazujące się na pierwszych stronach gazety. Zyskuje tym ogromna popularność. Mniej więcej do połowy książki akcja jest napięta i nieprzewidywalna. Potem, czuje się, że autorowi zabrakło koncepcji co do budowy postaci,fabuła jest niespójna i nieco naciągana. Zakończenie rozczarowuje i nie wiadomo dlaczego sprawa tak naprawdę nie pozostaje wyjaśniona. Można przeczytać...ale bez szału.

Henioo | 2013-09-24
Przeczytana: grudzień 2009

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Młody dziennikarz, Malcolm Anderson, pracuje w gazecie "Journal" w Miami, pewnego dnia natrafia na życiowy temat- seryjnego mordercę. Po pierwszym morderstwie przestępca kontaktuje się z Malcolmem, po czym czyni tak również przed każdym następnym mordem... Licząc, że artykuły dadzą otworzą mu drogę do kariery, Malcolm, "po trupach" idzie do celu, po drodze tracąc dziewczynę, która wynosi się do rodziców.
Zabójcą okazał się facet, który będąc w Wietnamie, doznał "zwichrowania" psychiki. Teraz zaś morduje osoby w takiej samej kolejności, jakiej był świadkiem zamordowania w pewnej wiosce przez jego oddział...
"Numerowy zabójca" podkłada na końcu ciało obcej osoby, sam zaś unika sprawiedliwości, o czym wie tylko Malcolm, ponieważ otrzymuje od mordercy list, przed rzekomym odkryciem jego zwłok, które ten upozorował by wyglądało to na samobójstwo.
Może mój opis jest chaotyczny, lecz sama książka jest dosyć dobra.

Monika | 2013-08-28
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wartka akcja...świetnie się czyta!

Małgorzata Gnitecka | 2016-11-11
Przeczytana: 2009 rok