Upalne lato w Miami

Okładka książki Upalne lato w Miami John Katzenbach
Okładka książki Upalne lato w Miami
John Katzenbach Wydawnictwo: Amber Seria: Srebrna Seria kryminał, sensacja, thriller
Srebrna Seria
In The Heat Of The Summer
Amber
2005-01-01
1999-06-15
Izabela Bukojemska, Michał Przeczek
powieść seryjny morderca

Lubię tego autora. Jeszcze ani razu się na nim nie zawiodłem. Czytając tę książkę, cały czas miałem takie wrażenie, że wiem co się zaraz wydarzy. Ostatecznie działo się całkiem coś innego. I dzięki temu ta książką jest dla mnie rewelacyjna. Zdecydowanie trzyma w napięciu do ostatniej kartki.

Powieść kryminalno- sensacyjna, dość ciekawie się zaczyna. Miami terroryzowane jest przez seryjnego mordercę, który opowiada o swoich zbrodniach młodemu dziennikarzowi poczytnej gazety. Reporter wykorzystuje ich treść i pisze artykuły ukazujące się na pierwszych stronach gazety. Zyskuje tym ogromna popularność. Mniej więcej do połowy książki akcja jest napięta i nieprzewidywalna. Potem, czuje się, że autorowi zabrakło koncepcji co do budowy postaci,fabuła jest niespójna i nieco naciągana. Zakończenie rozczarowuje i nie wiadomo dlaczego sprawa tak naprawdę nie pozostaje wyjaśniona. Można przeczytać...ale bez szału.

Książka trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Seryjny morderca-kontaktujący się z dziennikarzem , opisując kolejne zbrodnie. Nieuchwytny przez policję.
Początkowa fascynacja dziennikarza świetnym artykułem na pierwszą stronę w gazecie przeradza się z czasem w osobiste zaangażowanie, jakąś mroczną relację z mordercą.
"upalne lato w Miami" to powieść psychologiczna, która przenosi czytelnika w sytuacje pełne niejasności, niezrozumiałych motywów działania mordercy o jego toku myślenia.
książka godna polecenia :)

"upalne lato w Miami" to powieść psychologiczna,...

Młody dziennikarz, Malcolm Anderson, pracuje w gazecie "Journal" w Miami, pewnego dnia natrafia na życiowy temat- seryjnego mordercę. Po pierwszym morderstwie przestępca kontaktuje się z Malcolmem, po czym czyni tak również przed każdym następnym mordem... Licząc, że artykuły dadzą otworzą mu drogę do kariery, Malcolm, "po trupach" idzie do celu, po drodze tracąc dziewczynę, która wynosi się do rodziców.
Zabójcą okazał się facet, który będąc w Wietnamie, doznał "zwichrowania" psychiki. Teraz zaś morduje osoby w takiej samej kolejności, jakiej był świadkiem zamordowania w pewnej wiosce przez jego oddział...
"Numerowy zabójca" podkłada na końcu ciało obcej osoby, sam zaś unika sprawiedliwości, o czym wie tylko Malcolm, ponieważ otrzymuje od mordercy list, przed rzekomym odkryciem jego zwłok, które ten upozorował by wyglądało to na samobójstwo.
Może mój opis jest chaotyczny, lecz sama książka jest dosyć dobra.

Wartka akcja...świetnie się czyta!

Wartka akcja...świetnie się czyta!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• John Katzenbach
  • Przeczytane 2014