Moja Warszawa. Powidoki Drugie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
978-83-244-0140-6
opowiadanie
hunter

Tym razem autor pokazuje Warszawę w okresie przemian ustrojowych i pierwszych lat po upadku komunizmu – z lat 1989–1997. Pojawiają się zachodnie samochody, kantory, tak zwani przedsiębiorcy i bankierzy. Typowi dla pisarza bohaterowie, w nietypowych sytuacjach, doskonała narracja i mistrzostwo obserwacji. Niektóre z opowiadań były już drukowane w tomach Opowiadania uliczne, Prawo prerii i To wolny kraj

paulus76 | 2015-05-14
Przeczytana: 14 października 2010
kidej | 2016-08-27
Bogdan | 2016-04-19
Czytamy gdzie indziej IV [Konkurs]

„Czytamy gdzie indziej” to zaproszenie do nietypowej literackiej podróży. W nieznanych i tajemniczych przestrzeniach miasta aktorzy czytają krótkie fragmenty wybranych powieści dorosłym i dzieciom.