opowiadanie polskie
jagarkar

Zamieszczone opowiadanie jest literacką adaptacją dwu wybranych scenariuszy z serii filmów telewizyjnych "Najważniejszy dzień życia", która prezentowana była na ekranach telewizyjnych po raz pierwszy w 1974 r. Prezentowany tomik - jeden z kolejnych z tej serii - to niejako zapis współczesności, ciekawych, zachęcających do refleksji sytuacji, próba opisania - niemal na gorąco - istotnych...

Prezentowany tomik - jeden z kolejnych z tej serii - to niejako zapis współczesności, ciekawych, zachęcających do refleksji sytuacji, próba opisania - niemal na gorąco - istotnych realiów naszego dnia dzisiejszego, ukazania autentycznych ludzkich problemów i dylematów.
Pasjonując się losami bohaterów opowieści, sięgamy nieraz myślą do codzienności, własnych odczuć i przemyśleń, zmagań, dokonywanych wyborów, przeżywanych niepowodzeń i osiąganych sukcesów.

źródło opisu: Wydawnictwa Radia i Telewizji, 1975

źródło okładki: Zdjęcie autorskie