Pałac łez

The palace of tears
83-7311-011-9
historia miłosna
Dominika

Powieść wyrafinowana, pełna dramatyzmu. Jej lektura stanowi wyjątkowe przeżycie. Na tle szerokiej panoramy wydarzeń historycznych odbywamy zadziwiającą podróż. Odkrywamy dwie zupełnie różne kultury. Jesteśmy świadkami wielkiej, mrocznej namiętności - namiętności naprawdę niezwykłej - wzbudzonej przez niezapomnianą parę oczu...

źródło opisu: Opis autorski

Gosia | 2019-07-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 13 lipca 2019

Za sprawą tureckiej z pochodzenia pisarki Alev Lytle Croutier przeniosłam się na chwilę w egzotyczny świat Orientu.
Akcja osadzona w okolicach roku 1869, kiedy to nastąpiło otwarcie Kanału Sueskiego.
Miejscem akcji jest głównie Stambuł.
Łączy w sobie świat Wschodu w osobie cesarza Konstantynopola i świat Zachodu reprezentowany przez Eugenię - cesarzową Francji, żonę Napoleona III, która bawi ze swoim dworem na wizycie w Stambule.

Główny wątek powieści to miłość francuskiego szlachcica i tureckiej niewolnicy uwięzionej w tytułowym Pałacu Łez - miejscu zesłania zbędnych niewolnic.
Miłość magiczna, bowiem losem ich kieruje przeznaczenie "kismet". Początkowo łączą się w snach, aż odnajdują się w rzeczywistości.
Opowieść w stylu Szeherezady, pełna magii, subtelności, smaków i zapachów Orientu. Baśń dla dorosłych.
Nawet niezła, należy tylko żałować, że tak krótka.

glasscloud | 2017-10-23
Przeczytana: 23 października 2017

Jak dla mnie - zdecydowanie za mało. Za mało opisów, za mało szczegółów, za mało treści w ogóle. Historia przedstawiona jest zbyt pobieżnie; coś, co spokojnie można by rozpisać na 300 - 400 stron, tutaj mieści się na niecałych 190 i to z obrazkami. Opowieść może i ładna, ale przedstawiona w takiej formie, w jakiej się opowiada historyjki przy ognisku; od książki chcę jednak czegoś więcej.

czytamcałyczas | 2017-06-13

Jak czytałem,to przed oczami.Pojawiał mi się różowy kolor,zbyt słodziutka...

Daria Dulas | 2017-03-07
Przeczytana: 07 marca 2017

Ta książka jest piękna - piękna okładka, przepiękna obwoluta, ozdobniki, ilustracje.
Ale tylko tyle.
Baśń dla dorosłych - równie piękna nazwa, to piękna książka. Lecz z tej baśni nic nie wynosimy, oprócz zużytego już hasła "Miłość wszystko zwycięży".
Nie uważam, że jest nieciekawa. Lecz nie zmieni niczego w naszym życiu, niczego nawet nie wniesie.
Jest po prostu piękna, i tyle.

ita | 2014-09-13
Przeczytana: 12 września 2014

Ładnie wydana: papier, ozdobniki itp. Ale jakoś treści mało, akcja toczy się momentami bardzo pobieżnie. Wątki się mieszają niepotrzebnie, czekamy na ich rozwinięcie i tak po prostu się ucinają.

Janesky | 2013-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

i love it....
"Jak łatwe było to wszystko.Wyborne cygaro, kieliszek wina..."

martini | 2013-04-03
Przeczytana: 12 maja 2005

Ładna...po prostu ładna.

allison | 2011-04-19
Na półkach: Przeczytane, Orient
Przeczytana: 2009 rok

Niby jest w tej książce jakaś magia, ale za bardzo zalatuje mi romansidłem, żebym mogła się zachwycić...:)